До олімпійської медалі разом з "Олімпійською Ареною"!
Міністерство молоді та спорту України      Національний олімпійський комітет України

Державні нагороди – героям спорту

Під час засідання колегії Міністерства молоді та спорту України Ігор Жданов вручив державні нагороди переможцям і призерам Х Всесвітніх ігор, які у липні відбулися у Вроцлаві (Польща). Нагороди також отримали тренери спортсменів. Урочиста церемонія відбулася у залі НСК «Олімпійський».

На Всесвітніх іграх-2017 збірна України посіла п’яте загальнокомандне місце – це найкращий результат виступів за всі роки Незалежності. 80 українських атлетів змагалися у 20 видах спорту і вибороли 25 нагород (10 золотих, 7 срібних і 8 бронзових).
Вперше підготовка до Всесвітніх ігор здійснювалася за окремою бюджетною програмою Мінмолодьспору, на яку було виділено 45 млн грн. «Блискучий результат виступів наших спортсменів у Вроцлаві, досягнення на Дефлімпійських іграх-2017, перемоги на чемпіонатах Європи зі стрибків у воду та боксу, проведених в Україні, дозволяють впевнено говорити про те, що нинішній рік став одним з найуспішніших для вітчизняного спорту», – зауважив міністр молоді та спорту Ігор Жданов під час нагородження.
Указом Президента України Петра Порошенка від 9 вересня 2017 р. № 269 за досягнення високих спортивних результатів на X Всесвітніх іграх з неолімпійських видів спорту у Вроцлаві, піднесення міжнародного авторитету України нагороджені:
– орденом «За заслуги» ІІ ступеня: Даниїл Болдирев (срібний призер зі скелелазіння), Ігор Любченко (чемпіон з таїландського боксу муей тай).
– орденом «За заслуги» ІІІ ступеня: Сіражутдін Базаєв (головний тренер збірної України з пауерліфтингу), Сергій Білий (чемпіон з пауерліфтингу), Антон Бондаренко (чемпіон з академічного веслування на ергометрах), Олена Буряк (чемпіонка з академічного веслування на ергометрах), Віталій Дубіна (чемпіон з кікбоксингу WAKO), Сергій Куляба (чемпіон з таїландського боксу муей тай), Богдан Мочульський (чемпіон з джиу-джитсу), Віктор Налейкін (старший тренер збірної України з пауерліфтингу), Олег Приймачов (чемпіон з таїландського боксу муей тай), Микола Просторов (срібний призер зі стрибків на батуті), Володимир Рисєв (срібний призер з пауерліфтингу), Олексій Рокочий (чемпіон з пауерліфтингу), Орфан Гатам огли Сананзаде (чемпіон з кікбоксингу WAKO), Лариса Соловйова (чемпіонка з пауерліфтингу), Василь Сорокін (срібний призер з таїландського боксу муей тай), Світлана Тросюк (чемпіонка із сумо).
– орденом княгині Ольги ІІІ ступеня: Іванна Березовська (срібна призерка Ігор із сумо), Тетяна Мельник (срібна призерка з пауерліфтингу), Аніта Серьогіна (срібна призерка з карате).
– медаллю «За працю і звитягу»: Анастасія Антоняк (бронзова призерка з підводного спорту), Вероніка Габелок (бронзова призерка зі спортивної акробатики), Катерина Дєлова (бронзова призерка з підводного спорту), Марина Максименко (бронзова призерка із сумо), Ірина Назімова (бронзова призерка зі спортивної акробатики), Андрій Наньєв (бронзовий призер з пауерліфтингу), Ірина Пікінер (бронзова призерка з підводного спорту), Дмитро Семененко (бронзовий призер з пауерліфтингу).
Почесне звання «Заслужений працівник фізичної культури і спорту України» присвоєно: головному тренеру збірної України з таїландського боксу муей тай Павлу Євтушенку, старшому тренеру жіночої збірної України із сумо Любові Коробко, головному тренеру збірної України з карате Олександру Тонкошкуру.