Paris 2024
Спортивні баталії 2023 року
До олімпійської медалі разом з "Олімпійською Ареною"!
Засновник:
Національний олімпійський комітет України

За 100 днів до Олімпіади

31 жовтня у залі на НСК «Олімпійський» під головуванням віце-прем’єр-міністра України В’ячеслава Кириленка відбулося засідання Організаційного комітету з підготовки та участі спортсменів України в Олімпійських іграх.

У засіданні, яке проводилося за 100 днів до початку Олімпіади-2018, взяли участь міністр молоді та спорту України Ігор Жданов, президент Національного олімпійського комітету Сергій Бубка, президент Спортивного комітету Ілля Шевляк, керівники міністерств і відомств, представники спортивних федерацій і фізкультурно-спортивних товариств. Учасники розглянули питання підготовки національної збірної команди України до ХХІІІ зимових Олімпійських ігор у Пхьончхані, а також стратегічні напрями підготовки до Ігор ХХХІІ Олімпіади 2020 р. в Токіо.
В’ячеслав Кириленко зауважив: «Уряд знаходить додаткові джерела фінансування для відновлення спортивної інфраструктури, у тому числі використовуючи на ці потреби кошти Державного фонду регіонального розвитку. Ця практика буде продовжена і 2018 року. Цьогоріч нам вдалося суттєво підвищити заробітну платню провідним тренерам, збільшити зарплати наставникам дитячо-юнацьких спортивних шкіл, підвищити стипендії Президента України видатним спортсменам і тренерам».
Ігор Жданов зазначив, що українські атлети в Пхьончхані можуть бути представлені в 9-11 видах спорту – біатлоні, лижних гонках, фігурному катанні, санному спорті, скелетоні, фристайлі, гірськолижному спорті, сноубордингу, стрибках на лижах з трамліна, лижному двоєборстві, шорт-треку. Триває ліцензійний відбір, і в активі українців станом на кінець жовтня є 15 заповітних путівок на Ігри: 11 в біатлоні і 4 у фігурному катанні. Очікується, що на зимових Олімпійських іграх-2018 змагатиметься близько 40 наших спортсменів.
Сергій Бубка розповів про роботу Національного олімпійського комітету із забезпечення належної підготовки вітчизняних атлетів до Олімпіади. «Немає сумніву, що наші спортсмени-олімпійці впевнено подолають непростий шлях ліцензійного відбору на Ігрі і гідно захищатимуть честь країни на аренах у Кореї, – зазначив Сергій Бубка.
Голова НОК підкреслив, що авторитет України в олімпійському русі, активна позиція у співпраці з Олімпійською солідарністю Міжнародного олімпійського комітету дозволили суттєво збільшити кількість щомісячних стипендій для атлетів елітної групи, котрі готуються до Білої Олімпіади. 26 олімпійців щомісяця отримують фінансову підтримку НОК, загальний обсяг якої становить 6,3 млн грн.
НОК спільно з Міністерством молоді та спорту продовжує опікуватися забезпеченням наших представників зимових видів спорту спортивним обладнанням, інвентарем, формою. На вирішення цих питань у 2017 року було заплановано понад 8 млн грн. Завдяки підтримці спонсорів і партнерів Олімпійського комітету наші федерації отримують суттєву фінансову та матеріальну підтримку. Нинішнього року загальна сума такої допомоги зимовим федераціям з урахуванням стипендій склала близько 15,6 млн гривень.
Завдяки тісній співпраці НОК із всесвітньо відомою компанією, офіційним постачальником одягу олімпійських збірних України PEAK Sport наша команда в Пхьончхані-2018 виглядатиме стильно й модно, адже цілком забезпечена новою спортивною формою, комплект якої включає 36 найменувань. Форма надається на спонсорських засадах, що дозволяє суттєво зекономити бюджетні кошти, які можуть бути спрямовані на вирішення інших важливих потреб вітчизяного спорту.
Президент НОК також відзначив тісну співпрацю з корейськими колегами, ефективну взаємодію з Посольством Республіки Корея в Україні на чолі з Лі Ян Гу. Сергій Бубка торкнувся і питань покращення житлово-побутових умов олімпійців, боротьби з допінгом, збереження спортивної інфраструктури.
По завершенню роботи Оргкомітету відбулося засідання колегії Міністерства молоді та спорту, на якому підбили підсумки виступів українських спортсменів на міжнародних змаганнях влітку, зокрема, Всесвітніх спортивних Іграх.