До олімпійської медалі разом з "Олімпійською Ареною"!
Міністерство молоді та спорту України      Національний олімпійський комітет України

Олександр Усик: захист із нокаутом

18 грудня чемпіон світу за версією WBO в першій важкій вазі український боксер Олександр Усик на рингу Інглвуда (США) захистив свій титул у поєдинку з південноафриканцем Табісо Мчуну.

До початку двобою бійці мали такі показники: Усик – 11-0, 10 КО; Мчуну – 17-3, 11 КО.
Зустріч обидва суперники почали досить обережно, не ризикували, примірялися один до одного. Більш відкритим бій став у третьому раунді. Усик працював першим номером, перевіряючи оборону суперника ударами різної сили, в основному джебами, зрідка додавав бічні. Табісо Мчуну більше захищався. Проте одного разу, приспавши увагу українця, на протиході завдав йому дуже потужний прямий удар. Було очевидно – з таким хлопцем розслаблятися не можна. Цей буде використовувати навіть найменший шанс, і панчер він не з останніх.
Мчуну виявився дуже рухливим боксером. Часто змінюючи напрямок руху, стрімко атакував опонента в корпус. Іноді проходили його атаки з ударом через руку в голову. Та Олександр досить непогано пристосувався до свого суперника і до п’ятого раунду заволодів ініціативою, поступово нарощував перевагу.
Особливо відчутною вона стала в шостому раунді. Усик ще більше додав у швидкості і серією ударів змусив Мчуну опуститися на одне коліно. А піднявшись, південноафриканець знову опинився під градом ударів українського боксера. Не витримавши цієї тривалої серії, Табісо знову «став у партер». Цього разу суддя відрахував нокдаун.
Сьомий і восьмий раунди теж пройшли під диктовку українця, котрий продовжував обробляти суперника ударами.
І нарешті у дев’ятому раунді настала розв’язка. Мчуну, намагаючись змінити хід бою, рушив уперед. Усик, пішовши з лінії атаки суперника, зустрів його прямими і бічними ударами. Мчуну знову опустився на підлогу, але ця пауза його не врятувала. Український боксер провів чергову комбінацію з серії різноманітних ударів – і його опонент, знову присівши на коліно, опір припинив. Суддя зупинив бій, зафіксувавши перемогу Олександра технічним нокаутом.
Для українського важковаговика це був перший захист титулу чемпіона світу. А завоював він цей чемпіонський пояс 17 вересня в бою з поляком Кшиштофом Гловацьким. Поєдинок тривав 12 раундів і судді одноголосно віддали перемогу українському боксерові. Таким чином, він побив рекорд Евандера Холіфілда, ставши чемпіоном світу в першій важкій вазі в 10-му поєдинку на профі-рингу.
Нагадаємо, що Олександр Усик здобув усі найвищі титули аматорського боксу: 2008-го він виграв чемпіонат Європи, 2011-го – чемпіонат світу, а в 2012 році в Лондоні став олімпійським чемпіоном.