Спортивна мозаїка (№3-2020)

1000-й гол Пеле

Наприкінці 1960-х рр. допитливі вболівальники вирішили з'ясувати, скільки м'ячів забив легендарний бразильський нападник Пеле (Едсон Арантіс ду Насименту) за свою кар'єру.
Статистики почали ретельно звіряти свою «бухгалтерію» і дійшли висновку, що до жовтня 1969-го на рахунку форварда клубу «Сантос» було близько 990 голів. Саме з того моменту весь футбольний світ почав стежити за кожним матчем за участю Пеле в очікуванні ювілейного гола.
Наступні ігри давалися зірці з величезними труднощами, часто доводилося залишати поле, не забивши жодного м'яча. А видатне досягнення було встановлено 19 листопада 1969 р., коли гравці «Сантоса» в Ріо-де-Жанейро зустрічалися з суперниками з «Васко да Гама». Перший тайм закінчився з рахунком 1:0 на користь «Сантоса», але відзначився не Пеле. За тринадцять хвилин до закінчення матчу у ворота «Васко да Гама» був призначений пенальті. До 11-метрової позначки вийшов легендарний гравець. Удар був точним. Трибуни вибухнули громом оплесків. Матч призупинили і герою піднесли пам'ятну футболку з незвичайним номером – «1000». Пеле зробив у ній коло пошани по стадіону «Маракана».
Трохи пізніше ювіляр отримав від ФІФА диплом з написом: «Футбольний світ аплодує видатному досягненню Едсона Арантіса ду Насименту, котрий забив 1000 голів».
Пеле завершив свою кар'єру в нью-йоркському клубі «Космос». Свій прощальний матч він провів у жовтні 1977-го. До цього часу на рахунку Короля футболу був 1281 м'яч.

Нова «робота» Моуріньо

Один з найвідоміших футбольних наставників світу, головний тренер лондонського «Тоттенхема» Жозе Моуріньо взяв участь у боротьбі з пандемією коронавірусу під час вимушеної перерви в англійській Прем'єр-Лізі. 57-річний португальський фахівець працює волонтером у благодійних організаціях Age UK і Love Your DoorStep, які спеціалізуються на допомозі особам похилого віку.
Моуріньо допомагає збирати пакети з їжею та іншими товарами першої необхідності для доставки літнім людям, котрі найбільш вразливі до захворювання, в адміністративному окрузі Лондона Енфілді.