Paris 2024
Спортивні баталії 2023 року
До олімпійської медалі разом з "Олімпійською Ареною"!
Засновник:
Національний олімпійський комітет України

Спортивна мозаїка (№3-2019)

вбо- лівальники команди Hutnik Krakow.

Вболівальники в клітці


Нещодавно футбольний матч між командами третього дивізіону чемпіонату Польщі Spartakus Daleszyce і Hutnik Krakow привернув увагу не тільки місцевої, а й міжнародної громадськості.
Такого резонансу гра набула через умови, в яких перебували гості – вболівальники команди Hutnik Krakow. Всю групу зі ста осіб замкнули у великій металевій клітці, встановленій поряд з ігровим полем, на цілий матч. Деякі ЗМІ охрестили цю споруду «людським зоопарком».
Так сталося через те, що, відповідно до місцевих правил, уболівальників виїзної команди необхідно тримати окремо від фанатів команди-господарки, аби уникнути зіткнень. Зазвичай у таких випадках глядачів розміщують у різних секторах трибуни, однак у команді Spartakus Daleszyce для більшого спокою вирішили тримати фанатів у металевій клітці. Виявилося, що ця конструкція використовується вже не один рік. З цього «фанатського питання» є різні думки, але представники команди-господарки стверджують, що вболівальники гостей досить комфортно почуваються в клітці. Їм надають доступ до туалету, медкімнати, забезпечують водою, а за потреби їжею.

Колготки поверх ковзанів


Напевно, багатьох любителів спорту цікавило запитання, навіщо фігуристки надягають колготки поверх ковзанів. Зазвичай їх підбирають під колір костюма: колготки можуть бути однотонними або з декором, тут усе залежить від уподобань. Вони виконують не тільки декоративну, а й захисну функцію. Без них виходити на лід, як під час тренувань, так і на змаганнях, не можна.
Колготки надягають поверх ковзанів з таких причин:
– щоб замаскувати потертості на старих ковзанах, оскільки за сезон вони втрачають вигляд нових;
– аби зробити ноги візуально довшими;
– щоб швидко переодягнутися в разі потреби;
– щоб не розв’язувалися шнурки на черевиках.
Також в арсеналі спортсменок є колготки без носка – це дозволяє продемонструвати красу червиків.

Олімпійські медалі із гаджетів


Японія може похвалитися деякими нетрадиційними рішеннями в підготовці Олімпіади в Токіо, причому долучитися до процесу мав можливість кожен житель країни. Справа стосується вирішення одразу двох завдань: захисту довкілля і виробництва олімпійських медалей.
Ідея полягала в тому, аби медалі для вручення призерам Ігор зробити з переробленої сировини. Для цього по всій країні було відкрито пункти збирання у населення непотрібних або зламаних телефонів, ноутбуків та ін.
Далі гаджети проходили сортування. Їх розбирали на дрібні частини, а з отриманих матеріалів виплавляли дорогоцінні метали, які потім проходили оброблення й очищення. На виході отримували золото, срібло і бронзу.
Зрозуміло, що вихід дорогоцінних металів з одного гаджета був невеликим. Але завдяки тому, що до справи долучилося все населення країни, необхідну кількість матеріалу до кінця минулого року вдалося зібрати. Організатори впевнені, що до початку Олімпіади-2020 всі комплекти нагород будуть готові.

Ліга чемпіонів і Гендель


Гімн футбольної Ліги чемпіонів з’явився, завдяки видатному німецькому композитору епохи бароко (XVIII ст.) Георгу Фрідріху Генделю.
Аранжування його твору «Садок-Священик», яке зробив відомий музикант Тоні Бріттен 1992 року, змушує серця мільйонів шанувальників футболу затамовувати подих під час звучання перших нот. Вони сповіщають про наближення великого видовища, яке приносить фантастичне задоволення. Виконання твору офіційно здійснюється трьома мовами: німецькою, англійською, французькою.

Вболівальник – симулянт


Пристрасному футбольному вболівальнику з Неаполя Джованні Манніні не вдалося придбати квиток на матч «Наполі» – «Рома». До початку гри залишалося кілька хвилин, положення було майже безнадійне.
Але Манніні підтвердив відому істину про те, що безнадійних ситуацій не трапляється. Знаючи, що найближчий медпункт знаходиться під трибунами стадіону, він викликав швидку допомогу й імітував серцевий напад. Медична машина привезла Джованні на територію стадіону. Коли санітари відкрили двері автомобіля, аби перенести «хворого» до медпункту, той зірвався з носилок і миттєво «розчинився» серед глядачів.

Фактаж-калейдоскоп


Пропонуємо увазі читачів добірку цікавих фактів зі світової спортивної історії.
  • Перше міжнародне спортивне змагання відбулося 1844 р. Це був матч з крикету між командами Канади і США.
  • Бейсбол – гра і її назва – був винайдений в Англії в середині ХVIII ст.
  • Легендарний бейсболіст Малюк Рут (1895-1948) завжди клав собі на голову під бейсболку капустяний лист, аби не перегрівалася голова.
  • Велогонщику «Тур де Франс» необхідно щодня з’їдати кількість їжі, еквівалентну 27 чизбургерам.
  • Як мінімум однієї травми з двадцяти футболісти зазнають, коли на ігровому полі вітають один одного із забитим голом.
  • Під час ЧС-2010 з футболу 100 осіб з обслуговуючого персоналу мережевих барів «Таверна «Клевер» змінили ім’я і стали Уейнами Руні. Таким чином вони віддали данину поваги гравцеві «Манчестер Юнайтед» і збірної Англії.
  • 2008 р. знаменитий ямайський спринтер Усейн Болт встановив світовий рекорд в бігу на 100 м, незважаючи на те, що у нього на дистанції розв’язався шнурок на одному з кросівок.
  • 1937 р. англійський футбольний клуб «Гіллінгем» продав одного зі своїх гравців клубу «Астон Вілла» за три турніка, дві воротарські майки, три банки гербіцидів і стару друкарську машинку.
  • 1979 р. уругвайського футболіста Даніеля Альєнде перевели з команди «Сентраль Еспаньоль» до «Реністас» за «гонорар» у розмірі 550 біфштексів. Він сплачувався в розстрочку: по 25 біфштексів на тиждень.
  • 30 червня 1998 р. футбольна збірна Англії програла команді Аргентини по пенальті на чемпіонаті світу. Того й двох наступних днів кількість інфарктів у жителів Туманного Альбіона зросла на 25%.
  • Семирічна підготовка до Олімпійських ігор-2008 в Пекіні звела безробіття в місті до нуля і збільшила середній дохід населення на 89,9%.
  • 1999-го англійський футбольний клуб «Дарлінгтон» придбав 50 тис. хробаків для осушення затопленого ігрового поля. Усі хробаки потонули.
  • У світі є 35112 полів для гольфу, половина з них – у США. Загальна площа гольф-полів перевищує територію Багамських островів.
  • Причини смерті двох французьких королів були пов’язані з грою, яку можна вважати прообразом тенісу. Людовик X (1289-1316) застудився під час гри і помер, а Карл VIII (1470-1498) не вийшов з коми після того, як стукнувся головою об одвірок дверей, через які виходив на ігровий майданчик.
  • У гонках «Формули-1» 2009 р. 12% учасників одного з заїздів Гран-прі звали Себастіаном.