Paris 2024
Спортивні баталії 2023 року
До олімпійської медалі разом з "Олімпійською Ареною"!
Засновник:
Національний олімпійський комітет України

Спортивна мозаїка (№2-2019)

Матч із кажанами
Перший чемпіонат ІСУ в новому олімпійському циклі. Яким він став для українських учасників? Чи відбулася кардинальна зміна лідерів? Згадаємо найголовніші моменти змагань у Мінську.

Матч із кажанами


Глядачі, котрі прийшли до спортивного центру AT & T Center (Сан-Антоніо, США), помилувалися не тільки на баскетбольний матч... Цей спортивний захід чимось зацікавив зграю кажанів, які хаотично літали над головами гравців і глядачів, тим самим зчиняючи великий безлад.
Аби переловити «повітряну армаду», викликали професіоналів із сачками. Деякі спортсмени теж не залишилися осторонь від боротьби з мишами: вони проявили кмітливість, озброївшись рушниками. Спільними зусиллями зі звірками вдалося впоратися. Незрозумілим залишилося одне: як взагалі кажани опинилися на баскетболі?

Марафон подарував друга


Таїландка Кхемджіра Клонгсанун, котра бігла марафон, прославилася не тільки спортивною підготовкою, а й великою любов’ю до тварин.
Під час бігу спортсменка побачила на узбіччі цуценя. Навколо нікого не було. Дівчина занепокоїлася, що малюк може загинути в потенційно небезпечному місці. Взявши цуценя на руки, Кхемджіра продовжила забіг і фінішувала разом з ним. Пізніше вона розповіла, що бігти 30 км, тримаючи собачку, виявилося дуже непросто.
Згодом спортсменка намагалася знайти власників цуценя через соціальні мережі, але ніхто не відгукнувся. Кхемджіра залишила собаку собі. Напевно, доля хотіла, аби вони залишилися разом і стали друзями.

«Кавунові» футболісти


У китайського професійного кухаря Цзян Чжунміня дві пристрасті – кулінарне мистецтво і футбол. Нещодавно він придумав незвичайний спосіб заявити про свою любов до цього виду спорту: кулінарний маестро вирізає на кавунах портрети відомих футболістів, зокрема Кріштіану Роналду і Ліонеля Мессі.

Зіткнення з оленем


Велосипедисту Ріду Шонелу – жителю американської Арізони – не вдалося розвинути на своєму байку максимальну швидкість, оскільки на шляху несподівано виникла перешкода з... рогами.
На дорогу вискочив олень і налетів на гонщика. Зіткнення було досить драматичним. Пізніше велосипедист розповів, що в той момент він зрозумів, наскільки важливою частиною екіпіровки є захисний шолом. Якби не він, падіння могло закінчитися трагічно. Рід зазнав кількох невеличких забоїв. А винуватець аварії помчав назад до лісу – з цього можна зробити висновок, що він не постраждав. Єдиною жертвою цього випадку став велосипед, який потребував серйозного ремонту. Цікавою є ще одна обставина: коли прочитати ім’я велосипедиста (Reed) навпаки, то вийде deer, що англійською означає «олень».

«Спортивний» апетит


Німецький триатлоніст Ярослав Бобровські був постійним клієнтом ресторану Running Sushi в Ландсхуті, поки не перестарався з їжею.
Якось спортсмен, котрий через активні тренування не їв майже 20 годин, з’явився в улюбленому закладі, де на нього чекав «шведський стіл» з фіксованою ціною 15 євро. Проковтнувши майже 100 порцій ролів, Ярослав підійшов до офіціанта, аби розрахуватися. Але йому сказали, що такий неймовірний апетит робить його небажаним гостем у ресторані. Зрозуміло, що Ярослава обурило таке ставлення, але власник Running Sushi заявив, що йому не потрібні клієнти, котрі платять фіксовану ціну, а їдять за п’ятьох.

Лабрадор-бейсболіст


Глядачі, котрі прийшли на бейсбольний матч в Лас-Вегасі, отримали велике задоволення не стільки від гри, скільки від «шоу», яке виконував на стадіоні собака.
Лабрадор ретривер на прізвисько Фінн вискочив на поле і, схопивши в пащу біту, віддав її одному з гравців. Треба сказати, цей пес викликав здивування тільки у глядачів, які мало знали про бейсбольну команду Las Vegas 51s. Справа в тому, що Фінн «співпрацює» зі спортсменами вже третій сезон. Розумному собаці дуже подобається його обов’язок – подавати біти гравцям.

Ушу–корида


Декілька разів на тиждень викладач ушу з Пекіна Рен Руджі виходить на майданчик, аби провести поєдинок не з людьми, а з биками.
Це незвичайне змагання, яке поєднує в собі елементи бойового єдиноборства і кориди, є досить небезпечним. Рен зауважив, що його рідним не подобаються такі розваги, однак майстер цілком упевнений у собі, хоча і не забуває про те, що бики не тільки сильні, а й дуже розумні суперники. А суть змагання полягає в тому, щоб за три хвилини повалити тварину на землю. Якщо не вдалося, то переможцем вважається бик. Позитивна сторона таких поєдинків полягає в тому, що вони обходяться без крові на відміну від іспанської кориди.

Дебютант – переможець велогонки


Кайл Мессьє, котрий виграв 100-кілометрову велогонку в канадському Харрінгтоні, здивував усіх своєю витривалістю.
Справа навіть не в тому, що 31-річний велосипедист уперше в житті взяв участь у подібних змаганнях і зумів перемогти (причому в цей час у нього був сильний зубний біль). Щоб дістатися місця гонок, Кайл проїхав на велосипеді 650 км. Подорож тривала 3,5 дні. Після закінчення змагань переможець почастувався піцою, поспав кілька годин у наметі і вирушив у далекий зворотний шлях.
Велосипедист пояснює свою витривалість тим, що давно вже захоплюється активною медитацією. Такі вправи допомагають виконувати одноманітні фізичні дії (наприклад, крутити педалі), цілком зосередившись на них і відкинувши решту думок.
Ще один секрет Кайла – вміння розбивати основну задачу на короткі етапи і не забувати про певні приємні речі, що чекають на нього попереду. Під час гонки спортсмен на якийсь час забув про активну медитацію: він думав про те, що на фініші на нього чекає смачна піца.