До олімпійської медалі разом з "Олімпійською Ареною"!
Засновник:
Національний олімпійський комітет України

Спортивна мозаїка (№4-2018)

Спортивна мозаїка
Торік у грудні в американському місті Буффало (штат Нью-Йорк) відбувся матч з американського футболу між командами «Буффало Біллс» і «Індіанаполіс Кольтс». Зустріч назвали «найзимовішим» матчем у США.

Справа в тому, що грати довелося на засніженому полі в умовах сильної хуртовини. Складно було не тільки гравцям, а й вболівальникам, котрі навіть допомагали розчищати поле від снігу.

Спортсмен-герой


Чемпіон і багаторазовий рекордсмен світу з підводного плавання Шаварш Карапетян відомий не тільки своїми спортивними успіхами. Десятки людей зобов’язані йому своїм життям. Тричі Шаварш потрапляв у ситуації, коли доводилося бути рятувальником.
8 січня 1974 р. Карапетян повертався на автобусі з 30 пасажирами зі спортивної бази у Цахкадзорі до Єревана. На одній з ділянок траси водій вийшов з автобуса, аби усунути неполадки в двигуні. У цей момент автобус покотився вниз. Ще трохи і він впав би у прірву. Шаварш ліктем розбив скляну стінку, яка відділяла кабіну від пасажирського салону, дотягнувся до керма і різко направив автобус у бік гори. Таким чином катастрофі вдалося запобігти.
16 вересня 1976 р. в Єреванське озеро з мосту зірвався тролейбус, в салоні якого перебували 92 пасажири. Якраз у цей час Шаварш Карапетян зі своїм братом і тренером проводили ранкову пробіжку. Ставши свідками трагедії, вони одразу ж кинулися рятувати людей. Шаварш на глибині в умовах нульової видимості розбив скло тролейбуса і витягав людей – по одному за кожен нирок. Братам вдалося врятувати 20 осіб. Після цього випадку Шаварш Карапетян тяжко хворів на пневмонію, яка ускладнювалася сепсисом через численні порізи. Коли спортсмен видужав, почав знову тренуватися і навіть встановив свій 11-й світовий рекорд. Але незабаром після цього був змушений завершити спортивну кар’єру з огляду на травми, яких зазнав.
15 лютого 1985 р. Карапетян став учасником порятунку людей під час пожежі в Спортивно-концертному комплексі в Єревані. Він виявився на місці одним з перших і допомагав пожежникам. Під час рятувальної операції зазнав травм і опіків.
Шаварш Карапетян є кавалером ордена ЮНЕСКО Fair Play. Цієї нагороди удостоюються спортсмени, котрі проявили високе благородство (і не тільки у спорті).