Paris 2024
Спортивні баталії 2023 року
До олімпійської медалі разом з "Олімпійською Ареною"!
Засновник:
Національний олімпійський комітет України

Спортивна мозаїка (№11-2017)

Футбольне поле з поїздом

У словацькому селі Чорни Балог аматорський футбольний клуб «Татран» проводить домашні матчі на стадіоні, через який проходить залізниця. Колії відокремлюють трибуни від поля, а поїзди тут можуть проходити навіть під час гри. Але найдивніше те, що тут чомусь ходять паровози.

Незвичайні рекорди


Світові рекорди – невід’ємний атрибут спорту. Трапляються серед них і незвичайні. Ось, наприклад, деякі з них.
Гравець баскетбольної шоу-команди Корі Лоу закинув м’яч у кільце з відстані 25 м стоячи до нього спиною. Попередній світовий рекорд – 21 м. Корі Лоу відзначився ще й тим, що закинув м’яч з 33,5 метрів стоячи обличчям до кільця.
Японець Хідекічі Міядзакі пробіг 100 м і потрапив до Книги рекордів Гіннесса. Справа в тому, що цьому бігуну наступного дня виповнилося 105 років. Міядзакі отримав сертифікат про те, що він є найшвидшим літнім спринтером на Землі. Стометрівку він подолав за 42,22 сек.
Американський атлет Майкл Маккастел потрапив до Книги рекордів Гіннесса після того, як підтягнувся на перекладині рекордну кількість разів. Він зробив 5804 підтягувань за 24 години. Більше того, Маккастел ускладнив завдання, підтягуючись з 13-кілограмовим рюкзаком на спині. На жаль, такі неймовірні фізичні навантаження не минули даром для спортсмена: одразу після встановлення рекорду він потрапив до лікарні.
Кевін Фаст є найсильнішим священиком планети. Він кілька разів потрапляв до Книги рекордів Гіннесса. Силовим спортом він захоплюється з 12 років, а всі свої гонорари віддає на благодійні цілі. Встановлюючи свій перший рекорд, Фаст перетягнув на 30 м фуру вагою 57 тонн. 2009 року він протягнув 189-тонний літак майже на 9 м. 2010-го провіз по рейках на 12 м будинок вагою 40 тонн. А за рік однією рукою пересунув пожежну машину на 30 см. Одне з останніх його досягнень: на своїх плечах Фаст втримав 22 жінки.

Сноуборд чи лижі


Сноубординг і гірськолижний спорт – досить близькі «родичі». І все-таки чому одні спортсмени обирають «дошку», а інші – лижі?
Психологи стверджують, що гірським лижам надають перевагу ті, хто любить досягати, а сноубордингу – ті, хто любить вирішувати. Сноубордисти – це передусім першопрохідці, люди, котрі націлені на пізнання навколишнього простору, а не вдосконалення власної спортивної техніки. Сноубордист має меншу потребу в глядачах, йому достатньо розуміння: «Я це зробив!»
До речі, ці два види мають схожі фізичні навантаження, і досить великі. Під час спуску з пагорба тиск в колінних чашечках у спортсмена потроюється.

Спасибі дядькові


Найсильніший тенісист планети іспанець Рафаель Надаль грає лівою рукою, хоча поза спортом він є правшою від народження. Тримати ракетку в лівій руці його привчив дядько, коли Рафаелю було 12 років. Родич вважав, що лівші мають додаткову перевагу, тому що можуть бити правшам – а їх більшість – під незручну руку і надавати м’ячу незвичайне обертання. Як показала практика, мудрий чоловік мав рацію. Хтозна, можливо, граючи правою рукою Надаль і не досяг би таких успіхів.

«Екологічний» гольф


На великих океанських лайнерах топ-класу є поля для гольфу. Головною ж проблемою гри на кораблі є те, що м’ячики часто відлітають за борт. Одна німецька фірма випустила спеціальні м’ячі з спресованого риб’ячого корму для тих гравців, котрим не байдужа турбота про навколишнє середовище.

За матеріалами
зарубіжної і вітчизняної преси