До олімпійської медалі разом з "Олімпійською Ареною"!
Засновник:
Національний олімпійський комітет України

Спортивна мозаїка (№8-2017)

Стрибки у довжину є однією з найпопулярніших дисциплін легкої атлетики. Але не всі любителі спорту знають, як вимірюється відстань, на яку атлет стрибнув, бо він падає в пісок усім тілом. Від якої ж точки здійснюють відлік?

Правильна відповідь: місцем приземлення вважається точка дотику, яка знаходиться найближче до планки, від якої спортсмен відштовхується. Тому стрибуни намагаються витягнути вперед руки і ноги, щоб випадково не чиркнути ними по піску до остаточного приземлення – адже зараховано буде тільки перше торкання.

Свині проти футболу


В історії індонезійського спорту мав місце факт, коли стадо диких свиней атакувало футбольне поле під час матчу, в якому команда містечка Сун-гай Пасір Путі зустрічалася із суперниками з сусідньої провінції.
Розлючені кабани вигнали з поля гравців, поранивши п’ятьох з них, повалили ворота, спустошили будівлю клубу, перерили газон. Продовжувати гру було неможливо.
До моменту цієї НП господарі поля мали ігрову перевагу. Але футбольна федерація Індонезії вписала чотири м’ячі в актив гостям, таким чином, господарі програли 0:4. Своє рішення федерація пояснила так. По-перше, місцеві гравці несуть відповідальність за стан свого поля і за всі інциденти. До того ж, свині хоча й дикі, але місцеві, отже, вони теж на совісті господарів. По-друге, гостям слід зарахувати по одному голу за кожного постраждалого гравця: воротаря, двох півзахисників і форварда.

Гімнастика і ріст


Чому все гімнасти невисокого зросту? Це питання ставлять дуже часто. Фахівці дають з цього приводу кілька пояснень.
Одне з них, яке вважають найбільш правильним, стверджує, що в усьому винні не природні дані спортсмена, а режим тренувань. На кінцях кісток у людини є хрящові прокладки, так звані «пластини зростання». Якщо ці прокладки постійно піддаються надмірним навантаженням, вони стають тонкими. У підсумку зростання кісток уповільнюється.

Повністю читайте у віддрукованому номері.
Передплатити журнал зараз!