Спортивна мозаїка (№3-2017)
- Олімпійська Арена №3-2017
- Невідоме про відоме
Найважчий борець
Найважчим у світі борцем-сумоїстом був Емануель Ябраух. Вага цього гіганта становила 402 кілограми при зрості 203 сантиметри. Звичайно, такій комплекції Емануель багато в чому зобов’язаний специфіці виду спорту, яким він займається.
Ябраух народився в 1964 р. Він був членом правління Фонду, який займається розвитком дитячого сумо. Емануель був семиразовим чемпіоном світу з сумо і всіляко підтримував молодих початківців цього виду боротьби.
Емануель Ябраух помер у США в 2015 році.
Дитина в дорослому футболі
У кінцівці матчу чемпіонату Болівії між клубами «Аурора» і «Ла-Пас» тренер «Аурори» Хуліо Сесар був поставлений у критичне становище: форвард команди зазнав серйозної травми і вибув з гри. Наставник прийняв безпрецедентне рішення: випустив на поле свого 12-річного сина Маурісіо. Юний форвард встиг тричі торкнутися м’яча, а на останніх секундах матчу навіть заробив штрафний для команди.
«Найстарший» легкоатлет-чемпіон
Медаль Олімпійських ігор є заповітною мрією будь-якого спортсмена. Не дивно, що атлети навіть у «поважному» віці намагаються підкорити Олімп. Декому це вдається. Патрік Джозеф МакДональд завоював нагороду найвищого гатунку на Іграх-1920 в бельгійському Антверпені. Тоді уродженець Ірландії і громадянин Сполучених Штатів Америки переміг у змаганнях із штовхання ядра. На той момент Патріку Джозефу МакДональду виповнилося 42 роки і 26 днів.
На кожен гол – автогол
20 березня 1976 року запам’яталося всім любителям футболу незвичайним матчем між «Астон Вілла» і «Лестер Сіті». У цій зустрічі гравець «Астон Вілли» Кріс Ніколл забив чотири м’ячі. Причому два у свої ворота і два – у ворота суперника. Матч так і закінчився – 2:2.
Збитки від футболу
Згідно зі статистикою, під час чемпіонату США з американського футболу численні вболівальники витрачають на роботі на обговорення матчів 10 хвилин на день. Збиток від невиконаних обов’язків у цілому по країні становить понад 800 млн доларів.
Найдовший марафон вогню
Найдовшою за всю історію Олімпіад визнано естафету Олімпійського вогню напередодні Ігор-2010 у канадському Ванкувері. Вона тривала 106 днів. За цей час факел з вогнем побував у двохстах населених пунктах. В естафеті взяли участь понад дванадцять тисяч осіб.
Найкращий каратист
Чи є у світі представник карате, про якого можна сказати, що він найкращий? Виявляється, такий є. Його ім’я Хіроказу Канадзава.
Канадзава народився в 1931 р. на острові Хонсю в сім’ї рибалки. До одинадцяти років хлопчик зростав, як інші діти. Але потім все змінилося. Одного разу Канадзава побився з однокласником і вийшов переможцем у сутичці. Та після цієї бійки майбутній сенсей отримав потужний ляпас від свого батька – 100-кілограмового сумоїста. Хлопчик впав у багнюку і дуже образився. Тоді він вирішив стати сильнішим, щоб помститися. Докладаючи неймовірних зусиль, тренуючись вдень і вночі, Хіроказу розвивався і фізично, і духовно. Коли Канадзава закінчив школу, він уже досяг дуже високого рівня майстерності. І знайшов в собі сили пробачити батькові старі образи.
Сьогодні володар чорного пояса і 10-го дана 85-річний Хіроказу Канадзава є головою великої організації «Міжнародна Федерація Карате сьотокан» (SKIF). Про нього часто говорять як про «найвидатнішого чинного майстра карате» і «найвидатнішого бійця всіх часів».
Найнебезпечніший вид спорту
Які види спорту вважають найнебезпечнішими? Відповідь на це питання є. За ступенем ризику видом спорту № 1 визнаний бейсджампінг – стрибки з парашутом із дуже низької висоти. Перша небезпека – дестабілізація тіла, що призводить до обертання, яке неможливо контролювати. Звідси виникає загроза того, що парашут може не розкритися. Крім того, під час обертання легко заплутатися в стропах. Через брак часу шансу все виправити не буде.
Наступним за ризикованістю називають «хелі-скі» – нетрадиційне катання на гірських лижах. Далі йдуть кейв-дайвінг, дайвінг, родео, скелелазіння, хокей, футбол, серфінг і рафтинг.
Найдорожча бейсбольна картка
Усі знають, що ціна рідкісних колекційних предметів зазвичай неймовірно висока. Бейсбольні картки не є винятком. Найдорожчою «здобиччю» вважається картка з бейсболістом T 206 Хонусом Вагнером. Зараз її ціна дорівнює 2,8 млн доларів. На відкритих аукціонах було зафіксовано лише 27 таких раритетів. Купити їх може будь-хто, маючи необхідну суму.
Чому ціна карток така висока? Випустили їх на початку ХХ століття. До наших днів збереглося лише 50-60 копій.
Підйом переворотом
Денис Залодній заніс своє ім’я до Книги рекордів Гіннесса, зробивши найбільшу кількість підйомів переворотом на перекладині – 1333. Під час виконання вправи хлопець схуд на один кілограм. І руки стер до крові, адже працював без рукавичок. Варто додати, що на встановлення рекорду пішло 208 хвилин. За словами тренера Дениса, раніше його підопічний встановив ще один рекорд – присів зі стокілограмовою штангою 210 разів.
Найшвидший голкіпер
Воротар Джо Харт отримав звання найшвидшого голкіпера. Сталося це кілька років тому після матчу «Манчестер Сіті» – «Манчестер Юнайтед». Команда «Манчестер Сіті» програвала з рахунком 0:1. На останніх хвилинах зустрічі гравці, включаючи воротаря, пішли в атаку, сподіваючись зрівняти рахунок. Але несподівано м’яч опинився у суперників і ті відповіли контратакою. Воротар Харт зумів обігнати всіх і відправити м’яч подалі від своїх воріт. Так він врятував свою команду від другого голу.
Довжина поля – 106 метрів. Голкіпер стартував із зони суперника. Відстань від нього до воріт становила 86 метрів. Джо Харт пробіг цю дистанцію за 11 секунд. Тобто 100 метрів воротар здолав би за 12,8 сек.