Paris 2024
Спортивні баталії 2023 року
До олімпійської медалі разом з "Олімпійською Ареною"!
Засновник:
Національний олімпійський комітет України

«Тисяча дрібниць» для учасників Ігор

У Ріо-де-Жанейро сформована команда колишніх спортсменів-олімпійців, котрі допомагатимуть учасникам Олімпійських ігор. Ветерани олімпійського спорту зосереджуватимуть свою увагу на тому, щоб єдиною турботою учасників Ігор було досягнення максимальних результатів.

Одним з експертів на Іграх є дворазовий олімпійський чемпіон з волейболу (Барселона-1992 і Афіни-2004) Джоване Гавіо. Він підкреслює, що передстартовий період для спортсменів є дуже напруженим, тому важливо забезпечити атлетам максимальний комфорт. Зокрема, необхідно, щоб роздягальні були підготовлені якнайкраще. На думку Гавіо, кілька невеликих деталей можуть позитивно вплинути на емоційний стан спортсмена, полегшити нервове напруження. Наприклад, у роздягальнях можна забезпечити легке харчування атлетів – бутерброди, цукерки – щоб під час змагань була можливість підкріпитися.
Виконавчий спортивний директор Ріо-2016, колишній бігун, учасник Олімпіад 1980 і 1984 років Агберто Гімарайнш підкреслив важливість добре обладнаних гардеробних. Однією з головних вимог має бути хороше освітлення в них. Це особливо важливо, наприклад, для гімнасток і синхроністок, яким необхідно накладати грим.
Гімарайнш також звернув увагу на значення вивісок і покажчиків. Спортсмени мають легко орієнтуватися на олімпійських об’єктах. За нестачі довідкових покажчиків атлет може заблукати – а це втрата часу і стрес. Гімарайнш з цього приводу, зокрема, сказав: «Олімпійський комплекс налічує дуже велику кількість секторів і приміщень, які необхідно відвідувати спортсмену, – роздягальні, вітальні, території для церемоній, антидопінгові і медичні відділи та багато іншого. Необхідно все чітко позначити, щоб учасник не загубився в цьому лабіринті. Відсутність чітких покажчиків може стати серйозною перешкодою».

Себастьян Куаттрен – тренер бразильських каноїстів на чотирьох Олімпіадах – до числа важливих нюансів додає необхідність забезпечення спортсменів (зокрема, веслувальників) питною водою в момент, коли вони закінчують змагатися. На думку Себастьяна Куаттро, ці маленькі деталі, забезпечать високий рівень сервісу на Олімпійських іграх.
Учасник баскетбольних баталій на Іграх у Сеулі та Барселоні Пауліньо Віллаш-Боаш висловив свої міркування щодо створення комфортних умов для представників тих видів спорту, де атлети мають нестандартні габарити. Передусім це стосується баскетболу. «Душові приміщення повинні мати висоту не менше 2,4 м, щоб баскетболісти могли митися в повний зріст, а не навпочіпки», – пояснив Віллаш-Боаш. Такі ж вимоги він висловив і щодо ліжок. Крім того, Віллаш-Боаш підкреслив важливість «транспортного питання». Сенс його в тому, що транспорт повинен доставляти атлетів якомога ближче до дверей їхніх приміщень, щоб вони не перетиналися з людськими потоками і посадовими особами.
Ще одним «гравцем» команди олімпійських ветеранів є менеджер з водних видів спорту Рікардо Прадо, котрий також очолює консультативний комітет. Володар срібної олімпійської медалі Ігор-1984 заявив, що на Олімпіаді спортсменам передусім повинні забезпечити комфортні умови проживання, належне харчування і повноцінний відпочинок. Тільки тоді зможуть повністю зосередитися на змаганнях. Прадо також заявив, що всі спортивні делегації треба забезпечити просторими приміщеннями і спеціальним оснащенням – від напоїв до фізіотерапевтичного обладнання і масажних столів. Прадо також відзначив важливість для спортсменів зручних місць на трибунах.