Paris 2024
Спортивні баталії 2023 року
До олімпійської медалі разом з "Олімпійською Ареною"!
Засновник:
Національний олімпійський комітет України

Зворотний відлік: 100 днів до старту Олімпіади у Токіо

Зворотний відлік: 100 днів до старту Олімпіади у Токіо
Світова спортивна спільнота продовжує активно готуватися до проведення Ігор ХХХІІ літньої Олімпіади. 14 квітня у столиці Японії розпочали зворотний відлік 100 днів до старту найпрестижніших змагань планети. З цієї нагоди у будівлі мерії Токіо встановили фігури талісманів Олімпійських і Паралімпійських ігор Мірайтова й Сомейті висотою 2,6 м, а на вершині гори Такао у передмісті столиці спорудили постамент «П’ять олімпійських кілець».

Через додаткові витрати, пов'язані з відтермінуванням змагань і заходами безпеки, бюджет турніру збільшився і зараз становить 15,9 млрд дол. Підготовка до Олімпіади-2020 вступає у завершальну стадію. Понад 65% ліцензій уже розіграно. Залишається кілька олімпійських кваліфікаційних турнірів, деякі з яких стануть частиною програми тестування спортивних об’єктів Токіо-2020.
Очікується, що в Олімпіаді візьмуть участь до 10 тис. спортсменів. Вони зможуть в'їхати до Японії за спрощеною схемою без обов'язкового двотижневого карантину. Їх переміщення і контакти будуть обмежені. Згідно з опублікованими Міжнародним олімпійським комітетом попередніми правилами, атлети повинні будуть здавати тест на коронавірус не рідше одного разу на чотири дні. Однак, як заявили в Оргкомітеті, ця періодичність може бути скоригована з метою зробити перевірки частішими. Поблизу Олімпійського селища планують облаштувати окремий готель для спортсменів-учасників Ігор, котрі матимуть легкі симптоми COVID-19. Очікується, що там вони проведуть на карантині десять днів.
МОК спільно з організаторами запевняють, що Олімпіада відбудеться за будь-яких умов.

Олімпійський вогонь долає перепони


У Японії попри зростання кількості хворих на коронавірус, жорсткі карантинні обмеження та надзвичайний стан триває естафета Олімпійського вогню. Вона стартувала 25 березня у Національному тренувальному центрі J-Village у Фукусімі. За участю 10 тис. факелоносців вогонь має побувати в усіх 47 префектурах, перш ніж прибуде 23 липня на церемонію відкриття Олімпіади у Токіо.
Естафета розглядається як перша серйозна перевірка спроможності провести масштабні заходи в умовах пандемії на території Японії. Для організаторів це також своєрідний тест на можливість дотримання суворих протоколів з охорони здоров'я. Масковий режим, соціальне дистанціювання і навіть заборона вітати факелоносців уголос, аби запобігти поширенню вірусу, - попри те, що дисципліновані японські громадяни дотримуються цих вимог неухильно, збільшення кількості заражень у країні змусило вжити безпрецедентні заходи.
Осака, яка стала десятою префектурою на шляху естафети, першою відмовилася від традиційного плану провести ходу дорогами загального користування і популярними туристичними локаціями. Влада обгрунтувала це рішення складною ситуацією з поширенням коронавірусної інфекції у префектурі. Бігуни пронесли вогонь приблизно на 200 м у закритому для публіки меморіальному парку Expo'70.
22 квітня під час естафети Олімпійського вогню у префектурі Кагава було виявлено перший позитивний тест на COVID-19. Його здав поліцейський, котрий забезпечував порядок дорожнього руху на маршруті.
Голова Оргкомітету Ігор Сейко Хасімото висловила впевненість, що естафета Олімпійського вогню стане символом надії для японських громадян. А президент Міжнародного олімпійського комітету Томас Бах наголосив, що вона покаже усій планеті, що разом ми сильніші й спроможні здолати будь-які виклики сьогодення.

Олімпіада не місце для протестів


Правило 50 Олімпійської хартії про заборону протестів на Олімпійських іграх залишиться чинним. Таке рішення 21 квітня на засіданні в онлайн-режимі ухвалив Виконком МОК, спираючись на результати опитування серед спортсменів, яке стартувало у червні 2020 р. за активної участі Всесвітньої асоціації олімпійців і Комісії атлетів МОК.
Загалом було опитано 3547 спортсменів, котрі представляли 185 національних олімпійських комітетів і 41 олімпійський вид спорту. 76% респондентів не вважали доречним висловлювати особисті погляди під час церемонії відкриття, на п’єдесталі або під час змагань на Олімпіаді, віддаючи перевагу пресконференціям, мікс-зонам та інтерв’ю ЗМІ.
Правило 50 стоїть на сторожі захисту нейтралітету спорту та Олімпійських ігор. У ньому йдеться про те, що «на олімпійських об'єктах та у місцях проведення змагань не допускаються будь-які демонстрації, а також пропаганда політичного, релігійного чи расового характеру».
Міжнародний олімпійський комітет під впливом останніх подій замислився про доцільність дотримання Правила 50 і доручив дослідити це питання Комісії атлетів на чолі з Кірсті Ковентрі. На віртуальному засіданні Виконкому МОК було заслухано її доповідь, у якій йшлося зокрема про важливість чути голоси спортсменів, проте при цьому дотримуватися основних олімпійських цінностей, а також визначено низку рекомендацій, які наберуть чинність уже на Олімпіаді-2020 в Токіо.
Зокрема пропонується розширити можливості для самовираження спортсменів під час Ігор, насамперед стосовно солідарності проти дискримінації. Серед інших рекомендацій запропоновано адаптувати клятву, яку спортсмени виголошують на церемонії відкриття, аби вона акцентувала на інклюзії та недискримінації.

Олімпіада у Токіо відбудеться без збірної Північної Кореї


Команда КНДР не братиме участі у літніх Олімпійських і Паралімпійських іграх, які відбудуться цьогоріч у Токіо. Відповідне рішення було ухвалено під час засідання Генасамблеї Олімпійського комітету Північної Кореї, що відбулося 25 березня у Пхеньяні. Офіційна причина - бажання влади країни захистити своїх спортсменів в умовах розповсюдження COVID-19.

Перший віртуальний музей спорту відчиняє двері


Світова легка атлетика (WA) оголосила про запуск першого в історії спорту віртуального музею The Museum of World Athletics (MOWA). Завдяки інноваційному підходу й креативним технологіям грандіозна спадщина найпотужнішого олімпійського виду спорту відтепер доступна кожному.
Мета музею не тільки показати історію легкої атлетики як виду спорту, а й познайомити усіх охочих із її зірками. Сайт музею створено з використанням передових технологій, що дозволяє відвідувачам прогулятися виставковими залами віртуальної будівлі й розглянути експонати з усіх можливих ракурсів.
У музеї є розділ про досить давню історію легкої атлетики та її розвиток упродовж останніх трьох тисяч років, та провідною все ж залишається колекція, присвячена чемпіонатам світу. Вже у липні Світова легка атлетика планує створити окрему секцію, присвячену суто Олімпійським іграм, а восени – спеціальні відділи кросу, спортивної ходьби, бігу на шосе і змагань у приміщеннях.
Колекція музею складається з понад 400 експонатів. Це медалі, трофеї та елементи екіпіровки, які належать легендарним легкоатлетам. До кожного з експонатів додаються відео і фотоматеріали, а також текстовий супровід (англійською та французькою мовами), який розповідає про спортивні досягнення їх власників.

За кожною білою карткою своя історія


6 квітня світ відзначив Міжнародний день спорту на благо розвитку та миру. Започаткований 2013 р. Організацією Об’єднаних Націй спільно з Міжнародним олімпійським комітетом, він покликаний нагадати про життєствердну та об'єднавчу силу спорту. Символом цього дня є біла картка як прояв підтримки миру й можливість розвитку через спортивні активності. Адже спорт - це той фактор, який об’єднує людей різної національності, віри, переконань, а здоровий спосіб життя, фізична активність є запорукою загального процвітання і добробуту. Цьогорічна кампанія, гаслом якої стали слова «За кожною #WhiteCard є своя історія», зібрала 170 млн учасників зі 117 країн.
Національний олімпійський комітет України традиційно підтримує ініціативу #WhiteCard, об’єднуючи навколо олімпійських цінностей: дружби, поваги та досконалості – сотні поціновувачів спорту. Тож і цьогоріч впродовж двох тижнів уславлені атлети, медалісти Олімпійських ігор, чемпіонатів світу та Європи, їхні наставники, представники спортивних організацій і всі охочі в різних куточках нашої країни піднімали білу картку.
«Нині, у час складних викликів, цей день набуває особливого значення, адже саме спорт має унікальну силу, що дозволяє долати труднощі й рухатися вперед. Як чемпіон спорту ЮНЕСКО можу впевнено стверджувати, що спорт – амбасадор миру та єдності», - наголосив, приєднуючись до кампанії #WhiteCard, президент НОК України Сергій Бубка.

Європейський юнацький олімпійський фестиваль у Вуокатті перенесли на весну


Європейські олімпійські комітети у співпраці з Фінським олімпійським комітетом та місцевими організаторами вирішили перенести на березень 2022 р. зимовий Європейський юнацький олімпійський фестиваль, який мав відбутися з 11 по 18 грудня нинішнього року.
Таке рішення було продиктоване необхідністю захистити здоров’я учасників в умовах пандемії та забезпечити при цьому можливість участі у змаганнях усіх найкращих молодих спортсменів континенту. Окрім цього відтермінування на три місяці також забезпечить більш оптимальні снігові умови для змагань лижників і сноубордистів на півночі Фінляндії.
Нові дати проведення змагання – 20-25 березня. Винятком стане турнір з хокею з шайбою для хлопчиків, який відбудеться у грудні, як і планувалося, щоб дозволити взяти участь у заході найкращим гравцям з Європи.

Нові види спорту й масштабна антидопінгова програма Європейських ігор-2023


Триває підготовка до ІІІ Європейських ігор, які відбудуться з 9 до 25 червня 2023 р. у Польщі. ЄОК офіційно підтвердили, що сім видів спорту з раніше оголошеного попереднього списку увійдуть до програми змагань. А також оголосили про початок тісної співпраці з Міжнародним тестувальним агентство (ITA) як незалежним партнером у реалізації антидопінгових програм на майбутніх заходах, зокрема Євроіграх.
Уперше до програми Євроігор увійдуть скелелазіння і тайський бокс (муай-тай). Також підтверджено включення таких дисциплін велоспорту, як маунтинбайк і BMX, для яких старти матимуть статус чемпіонату Європи, на якому розіграють рейтингові бали для відбору на Олімпіаду-2024. Також підтверджено, що у Кракові-Малопольській змагатимуться стрільці, лучники, триатлоністи й боксери.

Повністю читайте у віддрукованому номері.
Передплатити журнал зараз!