Paris 2024
Спортивні баталії 2023 року
До олімпійської медалі разом з "Олімпійською Ареною"!
Засновник:
Національний олімпійський комітет України

З мрією про олімпійський Париж

Даніїл Болдирєв
Коли йдеться про українське спортивне скелелазіння, то насамперед називаємо Даніїла Болдирєва – він є найуспішнішим нашим представником у цьому виді, чемпіоном і рекордсменом світу в лазінні на швидкість. Як минув для нього непростий 2020-й, і які перспективи на нинішній рік – про це Данїїл розповів у бесіді з кореспондентами «Олімпійської арени».

Ми брали у вас інтерв’ю 2017-го. Що сталося у вашому спортивному житті за останні три з половиною роки? У яких стартах взяли участь, яких успіхів досягли?

– Цей трирічний період для мене був дуже активним у плані міжнародних виступів. Додав до свого активу ще перемоги й медалі на етапах Кубка світу. А 2020-й, попри складну ситуацію з пандемією, став для мене, вважаю, дуже успішним. Я виграв чемпіонат Європи, який проводився у листопаді. Для мене це справді дуже велика подія. За свою кар’єру я був чемпіоном світу, вигравав Кубки світу, але на континентальних першостях якось не щастило, добирався тільки до «срібла». І ось нарешті вдалося, для мене золота медаль чемпіонату Європи має особливе значення.

Яка систему відбору на Олімпійські ігри в Токіо в скелелазінні? Вам вдалося завоювати ліцензію чи боротьба ще триває?

– Олімпійської ліцензії у мене, на жаль, немає. Турнір зі скелелазіння в Токіо вирішили провести в багатоборстві, переможців і призерів визначатимуть за сумою результатів у трьох видах. На Ігри потраплять 20 спортсменів – ті, хто у відбірковій боротьбі на чемпіонатах і Кубках світу, континентальних першостях показав найвищі результати саме в багатоборстві.
Моя коронна дисципліна – «швидкість», саме в ній я досяг успіхів, в інших двох, можна сказати, входжу до десятки. Тобто конкурувати в багатоборстві і завоювати ліцензію шанси були дуже маленькі.

Ви сказали, що минулий рік вважаєте для себе дуже успішним, і «золото» чемпіонату Європи – тому підтвердження. Завоювати такий титул означає бути в чудовій спортивній формі. Як вам вдалося її підтримувати в такий складний сезон, коли карантин «паралізував» багато видів спорту? Розробили якийсь особливий режим підготовки?

– Відверто кажучи, у мене жодних труднощів, дискомфорту не виникало. В режим карантину увійшов досить легко, без потрясінь і стресу. У той період я перебував в Німеччині, там теж запровадили обмеження, але в парках можна було тренуватися. Більш того, функціонували деякі скеледроми, і мені надали можливість там займатися.
Чув, що багато спортсменів скаржилися, що за час карантину втратили форму. Про себе я цього сказати не можу – і це підтверджують мої результати. Вважаю, якщо спортсмен дійсно є професіоналом, то йому цілком під силу швидко відновитися і повернутися до змагань.

Ви продовжуєте навчання? Здається, це ваша друга вища освіта?

– Так, свого часу закінчив Донецький національний технічний університет за спеціальністю «Теплоенергетика». Торік завершив навчання і отримав диплом в Київському університеті фізвиховання та спорту. Але на цьому навчання в НУФВСУ не припиняю, вступатиму до аспірантури і писатиму дисертацію. Думаю серйозно зайнятися науковою працею, мені це дуже цікаво.

Повністю читайте у віддрукованому номері.
Передплатити журнал зараз!

Інтерв’ю брав
Ігор ЧЕМЕРИС