Токійський експрес
- Олімпійська Арена №2-2021
- Інші публікації
Хасімото змінила Морі на посаді голови Оргкомітету ігор у Токіо
Колишню міністерку у справах Олімпіади Сейко Хасімото було обрано новою головою Організаційного комітету «Токіо-2020». Її попередник Йошіро Морі змушений був подати у відставку після скандалу, що виник у зв’язку з його сексистськими висловлюваннями, що йшли у розріз із принципами гендерної рівності, на сторожі яких стоїть МОК.
На початку січня під час засідання НОК Японії Морі заявив, що у зв'язку зі збільшенням кількості жінок у спортивних комітетах доведеться збільшити тривалість засідань. Функціонер пояснив це тим, що «жінки виступають надто довго і не можуть закінчити думку, а це дратує». Голову Оргкомітету засудила низка політиків і спонсорів Ігор. 110 000 осіб підписали електронну петицію із закликом звільнити Морі.
Спеціально створена Рада з розгляду претендентів на посаду голови Оргкомітету затвердила кандидатуру 56-річної Сейко Хасімото – міністерки, відповідальної за проведення Олімпійських і Паралімпійських ігор у Токіо. У зв’язку з новим призначенням Хасімото одразу подала заяву про свою відставку з посади, яку вона обіймала в уряді з 2019 р.
Хасімото – єдина представниця Азії, яка взяла участь у семи Олімпіадах: трьох літніх - як велогонщиця, і чотирьох зимових – у ковзанярському спорті, де і здобула свою єдину олімпійську нагороду – «бронзу» Альбервіля-1992. У 2008-2009 рр. вона працювала заступницею міністра закордонних справ. Також у різні часи була очільницею Японського союзу ковзанярів, віцепрезиденткою Національного олімпійського комітету й шефинею місії Японії на Олімпійських іграх у Ванкувері-2010, Сочі-2014 і Ріо-2016.
Тестування щочотири дні та інші безпрецедентні заходи безпеки Токіо-2020
Міжнародний олімпійський комітет, Міжнародний паралімпійський комітет і Оргкомітет «Токіо-2020» у тісній співпраці з ВООЗ, урядом Японії та столичною владою Токіо підготували й опублікували перший офіційний посібник з правил безпеки на Олімпійських іграх під час пандемії COVID-19.
The Playbook: your guide to safe and succusseful Games - це офіційне джерело інформації, яке допоможе організувати безпечне середовище для учасників Олімпіади й Паралімпіади і сприятиме успішному проведенню Ігор. Посібник містить основні правила яких дотримуватиметься кожна цільова група перед прибуттям до Японії, після прильоту, під час перебування на Іграх і від'їзду.
Серед правил, зазначених у посібнику, немає обов’язкової вакцинації для учасників змагань, проте повідомляється про обов’язкове тестування щочотири дні перебування у Токіо. Спортсмени повинні будуть встановити мобільний додаток, за допомогою якого вони звітуватимуть про стан свого здоров'я. Також їм радять уникати рукостискань і дотримуватися дистанції у два метри між собою за межами спортивних арен. Не дозволятиметься присутність атлетів на змаганнях в якості глядачів. А для вболівальників на трибунах діятиме заборона на кричалки й співи (адже за інтенсивних видихів підвищується ризик зараження), виявляти свої емоції дозволено лише оплесками.
Олімпійська мрія стає реальністю в Китаї
Президент Китайської народної республіки Сі Цзіньпін і президент Міжнародного олімпійського комітету Томас Бах обговорили перебіг підготовки до зимових Олімпійських ігор у Пекіні.
Сі Цзіньпін поділився позитивними враженнями від нещодавнього візиту на об'єкти майбутніх змагань у Пекіні, Яньцині, Чжанцзякоу в провінції Хебей. Очільник МОК привітав його з тим, що його мрія познайомити мільйони китайців із зимовими видами спорту за допомогою Олімпійських і Паралімпійських ігор вже стає реальністю.
Президент Китаю розповів про посилені заходи для охорони здоров'я, яких наразі китайська влада вживає для організації змагань.
Підготовка до Ігор у Китаї відбувається за планом. Усі об'єкти для проведення змагань були завершені до кінця 2020-го, а решта робіт з реконструкції й будівництва має фінішувати до кінця цього року. Пекін виступає містом-організатором Ігор, однак змагання фактично проводитимуться у трьох різних кластерах: у самому Пекіні, у Яньцині на півночі від столиці та в Чжанцзякоу, приблизно за 200 км від столиці, в годинній доступності на швидкісному поїзді.
Пекін-2022: рік до старту!
4 лютого 2022 р. у столиці Китаю розпочався зворотний відлік до XXIV зимових Олімпійських ігор. Президент МОК Томас Бах, вітаючи спортивну спільноту з цією знаковою датою в онлайн-режимі зі свого офісу в Олімпійському домі у Лозанні, офіційно запросив спортсменів цілого світу взяти участь у наступних Білих Іграх. Він символічно підписав і розіслав запрошення на Ігри-2022 восьми НОКам, зокрема господарю змагань - Олімпійському комітету Китаю, Греції, яка стояла біля витоків олімпійського руху, НОКам майбутніх міст-організаторів Ігор – у Японії (Токіо-2020), Франції (Париж-2024), Італії (Мілан-Кортіна-2026), США (Лос-Анджелес-2028), а також Олімпійським комітетам Австралії і Нігерії, які направили найбільші делегації з Океанії й Африки, відповідно, на останні зимові Олімпійські ігри у Пхьончхані-2018.
У Пекіні буде розіграно 109 комплектів медалей у 15 дисциплінах 7 видів спорту, що на 7 більше, ніж було у Пхьончхані-2018. До числа нових змагань увійде перший олімпійський жіночий монобоб (бобслей-одиночка). Також будуть представлені чоловічі й жіночі біг-ейр, змішані командні змагання з фристайлу, змішані командні стрибки з трампліна, змішана командна естафета у сноубордкросі та шорт-треку.
Вогонь і лід: представлено факел олімпіади
Під час церемонії з нагоди відзначення року до старту XXIV Білої Олімпіади Організаційний комітет представив дизайн факела майбутніх змагань.
Факел виготовлено з вуглецевого волокна, він легкий і стійкий до високих температур. Двоколірний дизайн уособлює метафору вогню і льоду, символізуючи, що він привнесе світло і тепло на арену зимових видів спорту.
На факелі розміщено емблему зимових Олімпійських ігор у Пекіні з візерунками з хмар і сніжинок, намальованими знизу вгору до полум'я. Олімпійський факел створений немовби з двох стрічок, які перехрещуються, розвиваються і підіймаються по спіралі. Внутрішня червона стрічка символізує висхідне полум'я, а зовнішня, вкрита сріблом, зображає лід, створюючи дивовижний контраст.
Світовий дебют Монобобу
Історична подія відбулася заключного дня чемпіонату світу з бобслею та скелетону, що проводився з 5 по 14 лютого у німецькому Альтенбергу. Вперше на світовому форумі було розіграно нагороди у жіночому монобобі. Золотими літерами своє ім’я в історію вписала американка Кейлі Хамфріс, за плечима якої як бобслеїстки екіпажу-двійки три олімпійські нагороди: «золото» Ванкувера-2010 і Сочі-2014, «бронза» Пхьончхана-2018.
Відзначимо, що серед 22 учасниць, що вийшли на старт в Альтенбергу, була і представниця України Лідія Гунько. 27-річна киянка розпочинала свою спортивну кар’єру з веслування на байдарках, і навіть зійшла на п’єдестал чемпіонату Європи, а згодом досягла певних успіхів серед стронгвумен, ставши призеркою World's Strongest Woman-2016 і Arnold-2017.
Гунько вже має першу нагороду – разом з колишньою легкоатлеткою Іриною Ліщинською вони у бобслейній двійці здобули «бронзу» Кубка Європи-2020/21 у латвійській Сігулді.
Ейфелева вежа стане золотою до Олімпіади-2024
У Франції триває підготовка до Ігор XXXIII літньої Олімпіади. У межах програми з трансформації міста на олімпійську столицю влада вирішила перефарбувати у золотий колір головний архітектурний символ Парижа. Ейфелева вежа слугуватиме фоном для змагань з триатлону й плавання на відкритій воді в Сені.
У межах грандіозного оновлення зовнішнього вигляду вежі планується видалити 19 попередніх шарів фарби, що відчутно знизить вагу споруди, а нинішній колір вежі поміняють на золотистий.
На думку мерії, новий яскравий колір буде асоціюватися з олімпійським «золотом» і принесе удачу національній збірній Франції на домашньому турнірі.
Олімпійське селище в Парижі
Наприкінці лютого французька державна компанія, яка відповідає за будівництво Олімпійського селища Ігор-2024, підписала договір на зведення секторів D і E з відповідними консорціумами. Цей крок є заключним етапом підготовки до спорудження, яке розпочнеться цієї весни.
Олімпійське селище розташується в семи кілометрах на північ від Парижа на кордоні комун Сен-Дені, Іль-Сен-Дені і Сент-Уен. Обидва сектори складатимуться з 13 будинків на березі Сени і зможуть вмістити по 3 тис. спортсменів кожен. Під їдальню планується переобладнати Cité du Cinéma (Місто кіно) – комплекс кіностудій, який підтримує знаменитий режисер Люк Бессон.
Житлові корпуси знаходяться в декількох хвилинах ходьби від стадіону «Стад де Франс», а вся територія об’єкта займає площу в 51 га. У Селищі розмістять фітнес-центр, кафе, підприємства сфери послуг, а також зелені зони – парки і невеликі сади на дахах будівель.