Paris 2024
Спортивні баталії 2023 року
До олімпійської медалі разом з "Олімпійською Ареною"!
Засновник:
Національний олімпійський комітет України

Дюплантіс і Рохас – найкращі легкоатлети світу-2020

Дюплантіс і Рохас – найкращі легкоатлети світу-2020
Арман (Мондо) Дюплантіс і Юлімар Рохас стали найкращими спортсменом і спортсменкою 2020-го за версією Всесвітньої легкої атлетики (WA). Відзначимо, що ця нагорода вручається з 1988 р., але вперше її отримали представники таких країн, як Швеція і Венесуела.

21-річний стрибун із жердиною розпочав 2020-й з двох світових рекордів (у приміщенні). 8 лютого у Торуні подолав висоту 6,17 м, а за тиждень у Глазго взяв і 6,18. Тоді не встояв рекорд француза Рено Лавіллені, який він встановив 2014 р. на турнірі «Зірки жердини» у Донецьку (6,16).
17 вересня у Римі, уже після відновлення змагань, призупинених через пандемію, Дюплантіс стрибнув на 6,15 м і перевершив «вічний рекорд» Сергія Бубки, встановлений 31 липня 1994 р. у Сестрієре. Загалом упродовж сезону шведський атлет виступив на шістнадцяти стартах й усі виграв. Батьки Мондо – Хелена і Грег – отримали нагороду найкращих тренерів за версією WA.
Юлімар Рохас звання кращої легкоатлетки-2020 головним чином забезпечив потрійний стрибок, виконаний в останній спробі 21 лютого 2020 р. на етапі Світової серії у Мадриді. Приземлившись на позначці 15,43 м, 25-річна венесуелка встановила світовий рекорд у приміщенні, покращивши на 7 см досягнення росіянки Тетяни Лебедевої зразка 2004 р.

100-річчя королеви гімнастики Агнеш Келеті


9 січня 2021 р. виповнилося 100 років найстаршій з нині живих олімпійських чемпіонок – Агнеш Келеті. Виступаючи під прапором Угорщини, вона виборола у спортивній гімнастиці 10 нагород на двох Олімпіадах (1952, 1956)!
У Мельбурні-1956, де чи не головною окрасою змагань стало протистояння Келеті з легендарною Ларисою Латиніною, вона здобула чотири «золота», і в 35 років стала найстаршою олімпійською чемпіонкою в історії цього виду спорту.
В 16 років Агнеш стала чемпіонкою Угорщини і готувалася до виступу на Олімпійських іграх 1940 р. в Токіо. Однак спочатку японці відмовилися від їх проведення, й Ігри перенесли до Гельсінкі, а потім їх скасували – розпочалася Друга світова війна. А разом з нею й утиски єврейського населення в рідному для Агнеш Будапешті.
До Лондона-1948 Келеті не змогла поїхати через травму, але не здалася, і наступні дві Олімпіади пройшли вже під її зіркою.
Напередодні ювілею Угорська федерація гімнастики видала книгу «Королева гімнастики: 100 років Агнеш Келеті». На запитання журналістів, яким чином їй вдалося подолати увесь цей шлях, вона відповіла: «Я просто дуже люблю життя!»

Потрійний стрибок в історію


27-річний Юг Фабріс Занго встановив світовий рекорд у потрійному стрибку в приміщенні. Він став першим у легкій атлетиці світовим рекордсменом з Буркіна-Фасо і першим представником Африки, котрому вдалося показати рекордний результат у стрибкових видах серед чоловіків.
16 січня 2021-го на змаганнях Meeting d’Aubiere у Франції Занго приземлився в останній спробі на позначці 18,07 м.
Занго на 15 см покращив попередній рекордний результат, який був показаний 2011 р. у Парижі французом Тедді Тамго (17,92). Останній, до речі, є тренером Занго. Представник Буркіна-Фасо став першим спортсменом, котрому вдалося перелетіти за 18 м у приміщенні, і загалом сьомим, кому підкорилася ця позначка, враховуючи старти на відкритому повітрі. Очолює список Джонатан Едвардс з Великобританії, світовий рекорд якого у потрійному стрибку (18,29 м) тримається з чемпіонату світу 1995 р. в Гетеборгу.

Українець Дмитро Мицак – молодий олімпійський посол Європи


Під егідою Комісії з питань олімпійської культури та спадщини ЄОК продовжує активну роботу програма Молодих олімпійських послів на зимовий Європейський юнацький олімпійський фестиваль у Вуокатті-2021.
Європейські молоді олімпійські посли розділені на три функціональні групи, кожна з яких зосереджена на різних аспектах програми: координатори, репортери і промоутери. До групи промоутерів за пропозицією НОК України увійшов 25-річний гірськолижник Дмитро Мицак, котрий був учасником ЄЮОФ-2011. Дмитро також взяв участь у ЮОІ-2012 і Олімпійських іграх у Сочі-2014. Він є заступником голови Комісії атлетів НОК України, керівником гірськолижної школи, в якій навчається близько 120 дітей.
Основна діяльність групи «Промоутери» полягає в пошуку творчих способів поширення інформації про заходи, спрямовані на мотивацію спортсменів до участі в програмі ЄМОП.
Однією з особливостей цієї програми є те, що всі події відбуваються онлайн, учасники взаємодіють один з одним у віртуальному просторі. Цей новий формат пропонує чудову можливість контакту зі спортсменами через різні канали зв'язку і створення онлайн-співтовариства, яке навчиться дорожити олімпійськими цінностями в цифровому просторі.

Повністю читайте у віддрукованому номері.
Передплатити журнал зараз!