До олімпійської медалі разом з "Олімпійською Ареною"!
Засновник:
Національний олімпійський комітет України

Змагання люблять всі!

Лілія Романівна Білінська
Голова Львівської територіальної організації ВФСТ «Колос» Лілія Романівна БІЛІНСЬКА - жінка ділова й відповідальна, здатна миттєво проаналізувати проблему і вирішити її. Більша частина діалогу з нею пройшла свого часу у Скадовську під час всеукраїнських спортивних змагань голів сільських, селищних рад, голів і старост ОТГ, а фінальний акорд – нещодавно за підсумками змагань «Схід і Захід разом» у м. Святогірську на Донеччині.

– Очолюю львівську організацію «Колос» 3,5 роки і отримую від роботи величезне задоволення, - бере слово Лілія Білінська. – Нам вдалося зберегти мережу районних організацій «Колоса»у 16 з 20 районів області, активно працюємо і на території тих чотирьох, де наше спорттовариство формально не представлене. Зрозуміло, що фінансування - це основа стабільної роботи і розвитку фізичної культури на території області, що, власне, і є головним завданням нашої організації.
На жаль, скорочується кількість ДЮСШ, але це загальна тенденція по Україні, яка є наслідком проведення територіально-адміністративної реформи. Чи виграють від цього спортивні школи – покаже час, але сьогодні вже є велика проблема з кадрами, які вміють фахово працювати у сільському спорті. Необхідно віднайти механізми збільшення оплати їхньої праці. У цій ситуації багато чого залежить від голів новоутворених ОТГ, котрі мають добре уявляти перспективи роботи спортшкіл, що змінили свій територіальний статус.

Як вам вдається утримувати спортивних фахівців, зокрема інструкторів зі спорту у вашій області, адже проїдеш кількадесят кілометрів закордон – і маєш зарплатню у разів десять вищу?

– Патріотизм людей допомагає «Колосу» пережити труднощі і розвиватися! Спортивні майданчики будуються згідно із затвердженою обласною програмою, і це є свідченням, що на Львівщині справді дбають про розвиток спорту на селі. Окремо хочу подякувати людям, котрі підтримують «Колос», вкладають кошти у будівництво майданчиків, сприяють у придбанні форми, інвентарю, забезпечують транспортом – без жодної вигоди...

У серпні відбулися змагання «Колоса» - «Схід і Захід разом». Як виступила ваша команда?

- Команда Львівської територіальної організації ВФСТ «Колос» посіла на турнірі третє місце. Змагання мають об’єднувальний характер, і всі ми ще раз переконалися, що спорт для об’єднання людей робить значно більше, ніж політика! До складу команди Львівщини входили атлети віком від 16 до 63 років, представники 8 районів, люди різних професій. Ми повернулися додому, сповнені емоцій і вдячності за чесні й безкомпромісні змагання, цікаві екскурсії, увагу місцевої влади до фізичної культури та спорту! Укотре пересвідчилися, що «Колос» має великий потенціал для реалізації програми розвитку фізичної культури та спорту у сільській місцевості.
Сьогодні в українському суспільстві є величезний попит на спорт. Так, умови не ідеальні, але ми намагаємося дати людям можливість займатись обраним видом, бо здоров’я – фізичне і моральне - є основою позитивного соціального клімату у наших громадах. Дуже допомагає у роботі те, що з'являються нові якісні спортивні майданчики, які можна використовувати для мініфутболу та інших видів фізичної рухливості. Особливо важливо це для дітей: на такому полі набагато легше і комфортніше засвоювати технічні прийоми і тактичні навички. І ще один момент, тренування – це, звичайно, добре, але тільки змагання дає стимул для спортивного зростання! Ми у «Колосі» добре це розуміємо, тому намагаємося зробити наші спартакіади, чемпіонати, турніри цікавішими, аби наступного року в них взяли участь якнайбільше жителів громад.

Повністю читайте у віддрукованому номері.
Передплатити журнал зараз!

Станіслав
МІХРОВСЬКИЙ