Paris 2024
Спортивні баталії 2023 року
До олімпійської медалі разом з "Олімпійською Ареною"!
Засновник:
Національний олімпійський комітет України

Зберегли спортшколи!

В центрі уваги Полтавщина
- На Полтавщині ми створили умови для занять фізичною культурою для всіх верств населення: починаючи з дітей, яких залучаємо до участі у змаганнях через мережу ДЮСШ, і до ветеранського спорту, - розповідає голова територіальної організації ВФСТ «Колос» Анатолій Головань. – А головним досягненням останніх років вважаємо те, що вдалося повністю зберегти мережу спортивних шкіл, які на початку реформи місцевого самоврядування потрапили у жорсткі лещата, причому це співпало зі спортивною реформою…

З плином часу ми відчули, що до нас все більше дослухаються, йдуть на компроміс, і крок за кроком безнадійну ситуацію вдалося виправити. «Колос» зберіг інфраструктуру, відстояв свої спортшколи. Як приклад наведу колосівську організацію у Полтавському районі, на території якого створено п’ять ОТГ. ДЮСШ фінансується з бюджету трьох ОТГ – Щербанівської, Мачухівської, Терешківської та з районного бюджету. А от у Лубенському районі, де утворено найбільшу сільську ОТГ – Засульську (до неї входить 12 територіальних громад), інша ситуація: 50% коштів виділяє місцева громада, половину – районний бюджет. У Миргородській ОТГ по 50% необхідних коштів дають Великі Сорочинці і Козельщинська селищна ОТГ.
У Кобеляцькому районі працює 21 спортивний інструктор, частина з них фінансується сільськими/селищними радами, інші – за рахунок місцевого осередку «Колоса». У Макарівському районі 12 інструкторів нашого спорттовариства працюють за рахунок субвенції з місцевого бюджету, у Глобинському зголосилися фінансово забезпечувати роботу інструкторів п’ять сільрад. У кожному районі є свій варіант підтримки спортивної роботи – головне, аби було відчуття, що ця робота потрібна для людей!
Ми підтримуємо розвиток і олімпійських, і неолімпійських видів спорту, велику увагу приділяємо проведенню наймасовіших змагань - спартакіад. Є надія, що Європейські сільські ігри, проведені під егідою «Колоса» 2019-го, стануть традиційними - це виведе наше спорттовариство на міжнародний рівень!

Чому, на ваш погляд, змагання «Краще спортивне село», «Краща спортивна громада» стали такими популярними?

– У кожного з таких змагань є і спільне – насамперед велика кількість учасників, і свій колорит, а головне - є результат, адже після стартів зростає кількість селян, котрі хочуть займатися спортом. Кожна громада хоче довести, що саме у ній – найкращі футболісти, волейболісти, найсильніші богатирі. Спартакіада серед ветеранів дає нашим старшим товаришам і друзям можливість залишатися в строю, не забувати драйв змагань, радість перемог. Окрім цього, щорічно проводимо спартакіаду серед працівників товариства, в якій змагаються інструктори, керівники, працівники «Колоса». Якщо узагальнити, то сільські змагання реально сприяють розвитку спортивної інфраструктури: для тренувань споруджують нові мінімайданчики, поля і навіть стадіони для футболу і легкої атлетики. Як правило, керівники, котрі повертаються додому з турнірів, одразу розпочинають по гарячих слідах «піднімати спорт» у своєму селі, районі чи ОТГ.

Як вдається залучати до спорту сільських і селищних голів, голів ОТГ?

– Я розпочав свою роботу головою районної організації ФСТ «Колос». З часом, ставши депутатом райради, зрозумів: коли спілкуватимешся тільки в кабінеті, жодного питання не вирішиш. Тоді я став запрошувати сільських і селищних лідерів на змагання, бо це єдиний надійний і перевірений спосіб знайти спільні інтереси і порозуміння. Започаткував змагання серед депутатів районної ради, сільських голів, працівників міліції, прокуратури, працівників казначейства. Саме лідери, керівники є тією головною силою, яка розвиває спорт на місцях. Ми на Полтавщині вже 11 років проводимо спартакіаду сільських/селищних голів, а три останніх – ще й зимові, в яких беруть участь 150-170 керівників з 450, котрі працюють в області!

Які проблеми сільського спорту сьогодні найбільш відчутні?

– Головне зараз – у програмі розвитку фізичної культури і спорту і офіційно зафіксувати право громади на заняття спортом у кожному селі/селищі чи ОТГ. Реалії такі, що спорт популярний настільки, наскільки зацікавлений у його розвитку сільський голова. Якщо внести «спортивний рядок» до статуту громади - це гарантія того, що очільники будуть зобов’язані розвивати спорт на постійній основі.

Розкажіть, будь ласка, про останні досягнення полтавського «Колоса».

- Цьогоріч ми відкрили три нових відділення обласної ДЮСШ у районах. У Щербанівській ОТГ, яка стала переможцем обласної спартакіади, торік запрацювала секція вільної боротьби, в якій молоді прогресивні тренери підготували перших «зірочок», котрі вперше в історії полтавського «Колоса» поїдуть виборювати нагороди Всесвітніх ігор школярів, а на чемпіонаті Європи серед кадетів виступить Христина Соколовська. На чемпіонаті Європи наші вихованці-армрестлери стали чемпіонами і призерами – є надія, що вони виростуть у хороших рукоборців.

Повністю читайте у віддрукованому номері.
Передплатити журнал зараз!

Станіслав
МІХРОВСЬКИЙ