Звичка підкорювати п’єдестали

Олена Підгрушна

Чемпіонка Олімпійських ігор з біатлону

Одна з найвидатніших українських біатлоністок, олімпійська чемпіонка в естафеті, чемпіонка світу, дворазова віцечемпіонка і дворазова бронзова призерка світової першості, багаторазова чемпіонка Європи в естафетах та індивідуальних стартах. Додамо до цього тріумфальні виступи на турнірах Кубка світу. Звичайно, йдеться про Олену Підгрушну.

Представниця ВФСТ «Колос» стала справжньою зіркою чемпіонату світу 2013 р. в чеському Нове-Мєсто, де здобула повний комплект нагород. У прекрасному стилі вона стала чемпіонкою в спринті 7,5 км: відстріляла без жодного промаху і показала на фініші результат 21.02,1, випередивши уславлену норвежку Туру Бергер на 6,4 сек. У складі нашої четвірки Підгрушна виборола титул віцечемпіонки в естафеті 4х6 км, а в гонці переслідування на 10 км завоювала «бронзу».
Під час олімпійської естафети 4х6 км на Олімпіаді в Сочі колосівці довірили бігти на завершальному етапі. Завдяки прекрасному виступу Віти Семеренко, Юлії Джими і Валі Семеренко на попередніх етапах прийняла естафетну паличку першою. На вогневому рубежі лежачи використала один додатковий патрон. Але це не завадило їй лідирувати в гонці. Стрільбу стоячи відпрацювала блискуче. Далі максимально викладається і в знемозі падає в сніг. Перемога!
Незабаром після Олімпійських ігор біатлоністка взяла паузу в кар’єрі, деякий час обіймала посаду заступника міністра молоді та спорту України. Але потім вирішила повернутися на лижню.
І нинішнього року Підгрушна довела, що їй і зараз під силу штурмувати п’єдестали найпрестижніших турнірів: на початку лютого на чемпіонаті Європи в Раубичах завоювала срібну медаль в суперспринті. А наприкінці цього місяця разом з Анастасією Меркушиною, Юлією Джимою, Вітою Семеренко стала бронзовою призеркою чемпіонату світу в Антхольці-Антерсельві в естафеті 4х6 км.

Повністю читайте у віддрукованому номері.