Спорт як випробування себе

Олена Костевич

Чемпіонка, дворазова бронзова призерка Олімпійських ігор з кульової стрільби

Унікальність і талант Костевич розкрилися рано – у 19 років вона стала чемпіонкою Олімпіади-2004 в Афінах, залишивши позаду набагато досвідченіших суперниць, еліту стрілецького спорту того часу. Після десяти фінальних пострілів крім українки на «золото» претендувала сербка Ясна Секарич. В одинадцятому пострілі українка виявилася влучнішою за суперницю на 0,8. «Потрапивши уперше на Олімпійські ігри, думала передусім роздивитися, що це таке, – потім згадувала Костевич. – Дуже переживала. Коли увійшла до чільної вісімки, це вже був успіх. Брати участь у головних стартах на планеті, потрапити до фіналу і досягти вершини, про яку мріють усі спортсмени, – це велике щастя!»
Відтоді чернігівка з року в рік продовжує підкорювати п’єдестали найпрестижніших міжнародних турнірів. До нагороди Афін-2004 вона додала ще два бронзових трофея Олімпійських ігор у Лондоні 2012 р. Її колекція колосальна: повний комплект медалей чемпіонатів світу, десять нагород – у тому числі найвищого гатунку – чемпіонатів Європи. Крім того, Олена є багаторазовою переможницею і призеркою світових кубкових турнірів, Універсіад. На II Європейських іграх, які проводилися торік у Мінську, вона завоювала «бронзу».
Самодисципліна, неймовірна працездатність, бажання перемагати і переконаність, що немає нічого неможливого, – характерні риси Костевич. Саме в них і бачать головну запоруку успіху української спортсменки.
Уже досить давно Олена славиться ще й тим, що задає почин у завоюванні олімпійських ліцензій українськими атлетами. Однією з перших вона здобула і путівку на Олімпіаду-2020 в Токіо, виборовши золоту медаль у стрільбі з пневматичного пістолета на 25 м на чемпіонаті світу в Чханвоні.
Володарка всіх найвищих титулів, які тільки існують в спорті, сьогодні мріє про нові старти і про ще одну олімпійську нагороду. «Як прекрасно займатися тим, що тобі подобається. Це моє життя! І неважливо, який за рахунком чемпіонат світу або Олімпіада, – зауважує Костевич. – Знову і знову виходиш на рубіж – хочеться ще і ще випробувати себе. Це дуже цікаво».

Повністю читайте у віддрукованому номері.