До олімпійської медалі разом з "Олімпійською Ареною"!
Засновник:
Національний олімпійський комітет України

Фундамент нових перемог

Григорій Савчук
Перший заступник голови ВФСТ "Колос" Григорій САВЧУК – ровесник товариства-ювіляра - 29 червня 2020 року він теж відзначив 70-річний ювілей.

Григорій Устимович - суддя національної категорії з футболу, кандидат психологічних наук, майстер спорту з радіоспорту, тривалий час успішно керував паливно-енергетичною компанією. І головне, він – колосівець зі стажем!
Ще в 1967 році він зі своєю командою став переможцем першості київської облради "Колос". А через п'ять років капітана команди педінституту Григорія Савчука було визнано найкращим гравцем у турнірі спорттовариств, після чого юного універсала взяли "на олівець" тренери команд майстрів...

Ви кандидат психологічних наук. Що вас зацікавило у цій інтелектуальній царині?

- 1985 року в складі групи вивчення психологічної підготовки стрибунів у висоту Спорткомітету СРСР я був присутній у Токіо на легкоатлетичному матчі СРСР, США і Японії. Киянин Рудольф Поварницин там встановив світовий рекорд, показавши результат 2 м 40 см. Тема психологічної підготовки мене захопила, вдалося добре систематизувати цей матеріал. У підсумку 1989 року я захистив дисертацію кандидата психологічних наук.
Фахові знання у цій сфері допомагають правильно оцінити ситуацію, спрогнозувати розвиток – і, зрештою, вирішити її.

Чи знадобилися вам на роботі в «Колосі» юридичні знання, адже свого часу ви закінчили університет ім. Шевченка за спеціальністю "юрист"?

- Юридичні знання і навички стали в нагоді, коли почався процес повернення незаконно відчужених баз "Колоса"... Зараз ситуація змінилася, але наші об'єкти, як і раніше, доводиться захищати - йдеться про спортивні бази на Закарпатті, в Житомирі, в Боярці, Вишгороді і т.д. Це дасть сільським жителям можливість займатись обраним видом спорту на своїх територіях, що є важливою складовою частиною закону про децентралізацію і розвиток територіальних громад України.

Які ще завдання стоять перед "Колосом"?

- Ми орієнтовані на виконання величезного спектру роботи - від створення умов для якісних занять фізкультурою і спортом сільських жителів до забезпечення підготовки спортсменів збірних команд України до ХХХІІ Олімпіади в Токіо. Сьогодні ця тема у контексті підготовки кандидатів від "Колоса" особливо актуальна. Звісно, є у нас і проблеми. Насамперед – брак коштів. Однак, вдалося домогтися фінансування з місцевих бюджетів Київської, Запорізької, Черкаської, Хмельницької, Херсонської обласних організацій. Головне, що ми в "Колосі" добре знаємо про проблеми нашої організації, і налаштовані їх вирішити. Сподіваємося, найважче вже позаду, і наші успіхи в складній ситуації свідчать, що "Колос" володіє величезним потенціалом для виходу на новий рівень розвитку. Масовий фізкультурно-спортивний рух в усіх областях – це і є єдиний справжній фундамент нових перемог нашого "Колоса" і українського спорту загалом!

Станіслав
МІХРОВСЬКИЙ