Paris 2024
Спортивні баталії 2023 року
До олімпійської медалі разом з "Олімпійською Ареною"!
Засновник:
Національний олімпійський комітет України

Членами товариства є понад 2 млн. осіб

Товариство Колос - 70 років
Уперше думка про створення єдиного сільського спортивного товариства виникла у трудівників села Вінницької області. В листопаді 1948 р. обласна газета «Вінницька правда» надрукувала лист від колгоспників однієї з артілей Могилів-Подільського району. В ньому селяни висловили бажання створити єдине сільське спортивне товариство, яке об’єднало б усі низові колгоспні фізкультурні колективи.

1949 р. партійними організаціями Вінниччини на пропозицію сільської молоді області було ухвалено рішення про створення на селі добровільного спортивного товариства «Колгоспна нива».
19 серпня 1950 р. Рада Міністрів УРСР і ЦК КП(б) України ухвалили постанову про створення в республіці добровільного сільського спортивного товариства «Колгоспник», затвердили його статут. Через 16 років назву змінили на «Колос».
Однак перша колгоспна Спартакіада України відбулася в Києві ще у вересні 1936 р. Саме вона й стала прообразом сучасних Всеукраїнських сільських спортивних ігор. Особливе місце в їх програмі посідають регіональні турніри пам’яті видатних сільських атлетів: Івана Фірцака-Кротона – з важкої атлетики (Закарпаття), Івана Піддубного – з греко-римської боротьби (Черкащина), Галини Зуб – з веслування на байдарках і каное (Волинь).

Товариство «Колос» має свої представництва в кожній області, до яких входять:
  • 4163 низових територіальних і галузевих колективів фізичної культури сільськогосподарських підприємств, установ, організацій і навчальних закладів системи аграрної освіти, харчової та переробної промисловості України;
  • 1508 фізкультурно-спортивних клубів, які розташовані на території сільських і селищних рад, ОТГ;
  • 411 місцевих організацій;
  • 24 територіальні організації;
  • у підпорядкуванні товариства 105 ДЮСШ, 3 СДЮШОР, в яких навчається понад 27 тис. дітей;
  • Центральна школа вищої спортивної майстерності;
Понад 560 тис. мешканців сільських, селищних, районних та обласних рад займається різними видами фізкультурно-оздоровчої роботи.

У власності «Колоса» - 57 спортивних споруд, 5 навчально-спортивних баз, на яких проводяться змагання, спартакіади, навчально-тренувальні збори.
  • З 1990 р. проводяться Всеукраїнські літні сільські спортивні ігри. На перших трьох етапах у змаганнях беруть участь понад 60 тис. працівників АПК та їхні родини. з 2000 р. організовують Всеукраїнські фінальні спортивні змагання під девізом «Хто ти, майбутній олімпієць?» з 10 видів спорту, в яких стартують понад 2 тис. юнаків і дівчат.
  • 2004 р. започатковано Всеукраїнський дитячий футбольний фестиваль сільських школярів і дітей сиріт, шкіл-інтернатів під девізом «Даруймо радість дітям». Участь у змаганнях на чотирьох етапах беруть понад 400 тис. осіб.
  • з 2010 р. проводяться Всеукраїнські спортивні змагання серед сільських і селищних рад «Краще спортивне село України». Змагаються понад 100 тис. мешканців сільської місцевості.
  • 2008 р. товариство «Колос» нагороджено дипломом УЄФА 5 ***** «За вагомий внесок у розвиток масового аматорського футболу серед сільського населення України».
  • 2011 р. виконком УЄФА визнав футбольний фестиваль «Даруймо радість дітям» другим в Європі мегапроєктом з розвитку та пропаганди масового дитячо-юнацького футболу.

Спартакіада «Здоров'я» серед колективів фізкультури Київщини. Богуслав, 1991 р.

Спартакіада «Здоров'я» серед колективів фізкультури Київщини. Богуслав, 1991 р.

Гордість товариства «Колос» – олімпійські чемпіони багатьох поколінь:
Віктор Цибуленко - чемпіон ХVІІ Олімпійських ігор 1960 р. (легка атлетика, метання списа);
Анатолій Бондарчук - чемпіон ХХ Олімпійських ігор 1972 р. (легка атлетика, метання молота);
Ілля Мате - чемпіон ХХІІ Олімпійських ігор 1980 р. (вільна боротьба);
Тетяна Буракова - чемпіонка ХХІІ Олімпійських ігор 1980 р. (легка атлетика, естафетний біг);
Віктор Погановський – чемпіон ХХІІ Олімпійських ігор 1980 р. (кінний спорт);
Микола Мільчев - чемпіон ХХVІІ Олімпійських ігор 2000 р. (стендова стрільба);
Ірина Мерлені - чемпіонка ХХVІІІ Олімпійських ігор 2004 р., бронзова призерка ХХІХ Олімпійських ігор 2008 р. (вільна боротьба);
Олена Костевич - чемпіонка ХХVІІІ Олімпійських ігор 2004 р., дворазова бронзова призерка ХХХ Олімпійських ігор 2012 р.(кульова стрільба);
Наталія Добринська - чемпіонка ХХІХ Олімпійських ігор 2008 р. (легка атлетика, семиборство);
Василь Ломаченко – чемпіон ХХІХ, ХХХ Олімпійських ігор 2008, 2012 рр. (бокс).

Молоде покоління – майбутнє сільського спорту. Срібні призери І Юнацьких олімпійських ігор в Інсбруку (2012 р.) з фігурного катання Олександра Назарова І Максим Нікітін, бронзова призерка з шорт-треку Марія Долгополова.