До олімпійської медалі разом з "Олімпійською Ареною"!
Засновник:
Національний олімпійський комітет України

Олімпійська естафета

Олімпійський день - 2020
Уже багато років початок літа у нас асоціюється з традиційним всеукраїнським проєктом НОК Олімпійський день. Цей захід, приурочений до дня заснування МОК, збирає сотні тисяч любителів спорту по всій країні. Незважаючи на нинішні труднощі, пов’язані з пандемією і карантином, Національний олімпійський комітет України продовжує активно пропагувати олімпійські цінності й здоровий спосіб життя та ініціював масштабну онлайн-естафету з нагоди Олімпійського дня.

Ініціативу підтримали в усіх регіонах. Щодня олімпійські осередки передавали естафету колегам з інших куточків країни, розповідаючи про спортивні активності свого регіону і збираючи з окремих літер символічний напис OLYMPIC DAY IN UKRAINE 2020.
«Цією акцією регіональних відділень ми ще раз презентуємо наші досягнення, історичні події та віхи. А починаємо естафету з Чернігівщини і Сумщини, які мають славну олімпійську історію і в літніх, і в зимових видах спорту», – сказав Сергій Бубка на старті акції, передаючи символічну естафетну паличку у вигляді літери «О» осередку НОК в Чернігівської області.
Три тижні – з 1 по 19 червня – спортивне життя країни проходило під знаком Олімпійського дня. Це був справжній масовий парад від одного регіону до іншого, який зібрав під свої прапори атлетів і всіх любителів спорту, незалежно від віку. Кількість учасників цієї широкомасштабної акції перевершило навіть найсміливіші очікування. І це при повній відсутності «змагального фактора»! Всі разом, дружно, об’єднані спільною метою! Якщо уявити всіх, хто вийшов на старт у ці дні, як єдину команду, то вона, без сумніву, претендувала б на місце в Книзі рекордів.
Масштабна естафета пройшла також і в соцмережах. Велика кількість її учасників знімали відео з занять улюбленим видом спорту, демонструючи свою фізичну форму, розділяли олімпійські цінності передавали естафету.
Олімпійський день-2020 довів, що для спорту немає перешкод навіть у найскладніших ситуаціях! Для наших зірок він став чудовою нагодою якнайкраще представити свої види спорту. І це свято, напевно, додасть їм ще більше сил і натхнення на шляху до Олімпіади в Токіо.
Підводячи підсумки акції, Сергій Бубка, зокрема, сказав: «Олімпійський день охопив всі галузі. І щодня ми бачили креативні презентації, щирі емоції учасників естафети різних куточків нашої великої спортивної держави. Ми вдячні всім, хто не втомлюється навіть не в простий час пропагувати фізичну культуру, спорт і олімпійські цінності!».
Нинішній Олімпійський день яскраво продемонстрував, що його рамки не обмежуються тільки лише спортивним аспектом.
І це справедливо, адже Олімпізм - не тільки спорт. Це, перш за все, єднання, підтримка, солідарність і дружба. Понад 10 років тому з ініціативи Сергія Бубки, Національний олімпійський комітет взяв шефство над дітьми, які борються з онкологічними захворюваннями. У тісній співпраці з Національним інститутом раку, благодійними фондами «Краб» і «Набат» наші олімпійці проводять для дітей різноманітні акції, квести, зустрічі з цікавими особистостями тощо.
І знову олімпійська родина України принесла багато радості пацієнтам дитячого відділення Інституту раку. Через представників фонду «Краб» наші уславлені спортсмени, призери Олімпіад Наталія Добринська, Наталя Ляпіна і Валерій Андрійцев від імені НОК України передали дітлахам подарунки – набори для творчості та олімпійські сувеніри – з побажаннями ніколи не здаватися і вірити в перемогу.