Paris 2024
Спортивні баталії 2023 року
До олімпійської медалі разом з "Олімпійською Ареною"!
Засновник:
Національний олімпійський комітет України

«Пауза, не зупинка»

Артем Прима
Члени національної збірної України передають привіт своїм шанувальникам і закликають у період карантину займатися спортом і зберігати добрий гумор.

Артем Прима поділився власним досвідом, як не втратити форму під час вимушених обмежень.
– Зранку бігаю крос, потім роблю зарядку. Неподалік від мене знаходиться чернігівський «Золотий пляж», там хороше спортивне містечко, де можна позайматися, виконати чимало силових вправ на всі групи м’язів. Під час зборів відпрацювали послідовність: віджимання, стійка на руках, віджимання біля стіни.
Що стосується харчування, то на сніданок у мене в основному каша, насамперед вівсяна, рисова чи гречана, інколи яєшня. Зранку п’ю чай і можу дозволити собі випічку. До мого щоденного раціону входять поживні коктейлі. Рецепт досить простий: беремо улюблений овоч та/чи фрукт (я використовую банан і яблуко), додаємо 200 г молока, одне яйце і, якщо є, ягоди. Збиваємо все разом. Якщо передбачено тренування, можу додати гейнер (харчова добавка з суміші білків і вуглеводів) або протеїн.
Раджу кожному читачу займатися спортом, тоді почуваєшся енергійним, у доброму гуморі. Якщо зранку виконати бодай мінімальну зарядку чи зробити легку пробіжку упродовж 20-30 хвилин – настрій покращиться, працездатність зросте.

Валентина Семеренко розповіла, що зараз підтримує форму нетривалими тренуваннями, які складаються з кросу, їзди на велосипеді й різноманітних силових вправ.

Катерина Бех чи не останньої миті перед карантином завоювала золоту медаль у спринтерській гонці на юніорському чемпіонаті світу в Австрії, наступні старти турніру скасували. Нині біатлоністка перебуває вдома. «Неподалік, на висоті 1000 м над рівнем моря, знаходиться гірськолижна база, - розповідає Бех. – Батьки возять мене туди кілька разів на тиждень, аби я мала змогу покататися й потренуватися. Бігаю кроси, займаюся загальнофізичною підготовкою: підкачую м’язи, зміцнюю зв’язки. Мама і молодший брат часто складають мені компанію. У нас є перекладина і ми з братом постійно знаходимо їй застосування, придумуємо різні активності, не даємо нудьгувати один одному.

Дмитро Підручний після завершення сезону проводить час з родиною. У січні у подружжя народився другий син. Тоді Дмитро не мав змоги бути з дружиною й дітьми, тому зараз час для сімейного відпочинку. Родина вирушила до Буковелю, де катається на лижах. Снігу на схилах уже практично немає, але можна знайти місце для тренування на бігових лижах. Так спортсмен підтримує свою форму.

У родини Меркушиних вдома є спортивний зал, тому Анастасії достатньо спуститися до гаражу – і можна займатися на велотренажері й виконувати силові вправи. Ми спілкувалися зі спортсменкою ще до Великодня, у період Великого посту, тому про раціон вона відповіла так: харчуватися у такий час потрібно скромно, як смачні корисні перекуси можна використовувати заморожені ягоди.
«У період карантину можна розпочати те, що давно хотіли зробити: качати прес, вчити іноземні мови, скласти пазл, зайнятися генеральним прибиранням, намалювати чи вишити картину, - говорить Меркушина. – За умови розумного планування вистачить часу зробити все задумане».

Оскільки період самоізоляції співпав з міжсезонням, це хороший час для відновлення й відпочинку. Степан Кінаш каже, що зараз тренується у своє задоволення: займається на велотренажері, бігає кроси, виконує силові вправи. Спортсмен дотримується режиму обмежень і, виходячи на вулицю, займається в максимально віддалених куточках, виїжджає до лісу, на озеро.

Повністю читайте у віддрукованому номері.
Передплатити журнал зараз!

Записала
Лілія БУДЗУЛЯК