Paris 2024
Спортивні баталії 2023 року
До олімпійської медалі разом з "Олімпійською Ареною"!
Засновник:
Національний олімпійський комітет України

Сучасні виклики як крок до нових можливостей

Сучасні виклики як крок до нових можливостей
В умовах карантину Національний олімпійський комітет оперативно трансформував свою діяльність, перейшовши на дистанційну форму роботи.
Успішно продовжено взаємодію з усіма суб’єктами олімпійського руху з використанням сучасних технологій. В режимі онлайн систематично проводяться наради апарату, засідання виконкому НОК і комісій, підтримується тісний зв’язок з національними федераціями, а також іноземними партнерами – Міжнародним олімпійським комітетом, Асоціацією національних олімпійських комітетів, Європейськими олімпійськими комітетами.


Спілкуємося!


Відбулася відеозустріч президента НОК Сергія Бубки з понад 200 спортсменами, котрі готуються до Олімпійських ігор у Токіо й Пекіні, і їхніми наставниками. Учасники обговорили чимало актуальних тем, зокрема перенесення Ігор ХХХІІ Олімпіади.
«Ви маєте бути сильними й гідно прийняти те, що вже сталося. Необхідно рухатися вперед, продовжувати підготовку в нинішніх умовах і вийти на пік форми вже до нових дат проведення Олімпійських ігор – 23 липня – 8 серпня 2021 року», - наголосив Сергій Бубка. Також під час зустрічі обговорили питання мотивації та впевненості, переживання поразок, роль тренера, соціальну роль атлета, інтеграцію в життя після завершення кар'єри та багато іншого.

Під час відеоконференції з 25 регіональними відділеннями НОК було обговорено новий план дій з популяризації олімпійських ідей і цінностей, реалізації традиційних проєктів у нинішніх умовах, а також допомоги атлетам у підготовці до Олімпійських ігор у Токіо, зокрема забезпечення стипендіями й грантами, тренажерним обладнанням для тренування в домашніх умовах.

Комісія «Антураж атлета» на чолі з Оленою Говоровою і Комісія атлетів на чолі з Ольгою Саладухою приділили увагу освітнім напрямам розвитку спортсменів та їх оточення. Під час відеоконференції, у якій взяв участь Сергій Бубка, було обговорено інформаційно-освітній проєкт Sportcamp&more, запровадження серії вебінарів для атлетів і тренерів з різних аспектів підготовки до Олімпійських ігор. З метою пропагування здорового способу життя та занять спортом серед молодого покоління було запропоновано видання дитячих книжок і створення освітньої онлайн-платформи.
Член Комісії атлетів НОК Дмитро Кірпулянський детально розповів про освітню програму МОК Athletes365 та можливості її поширення серед української спортивної спільноти.

Відбулося засідання комісії НОК «Олімпійські федерації», яку очолює віцепрезидент НОК Ігор Гоцул. Сергій Бубка, який взяв участь у відеоспілкуванні, підтвердив, що Оліміпйський комітет продовжуватиме підтримку національних федерацій і надалі допомагатиме спортсменам і тренерам.
Міністр молоді та спорту Вадим Гутцайт, котрий також був учасником відеозасідання, наголосив, що міністерство працює у постійному тісному контакті з Урядом, Міністерством охорони здоров'я України, проводить консультації задля вирішення питань максимально швидкого відкриття спортивних залів, стадіонів, арен для тренувань провідних спортсменів і сподівається, що найближчим часом це стане можливим.

Олімпійська родина України активно долучилася до всесвітньої акції #WHITECARD, показавши у всіх куточках країни білу картку з нагоди Міжнародного дня спорту на благо розвитку та миру. Серед учасників акції – понад 100 уславлених олімпійців України: Сергій Бубка, Вадим Гутцайт, Наталія Добринська, Ірина Мерлені, Віктор Рубан, Ольга Харлан, Юрій Чебан, Анастасія Коженкова, Олена Підгрушна, Олена Костевич, Валерій Андрійцев, Ольга Саладуха, Олена Говорова, Жан Беленюк, Ілля Кваша, Ганна Різатдінова, Сергій Куліш та багато інших.

Тренуємося!


Потужним інструментом у діяльності НОК є соціальні мережі. Великої популярності серед професіональних спортсменів і прибічників здорового способу життя набув челендж #тренуйсявдома, ініційований комісією «Антураж атлета» і Комісією атлетів НОК. Вони закликають громадян піклуватися про власне здоров’я, залишаючись вдома, і не забувати про заняття фізичною культурою і спортом.

Навчаємося!


НОК України активно застосовує інноваційні методи у наданні нових можливостей для саморозвитку, освіти атлетів і тренерів, спортивних спеціалістів. За ініціативою комісій НОК «Антураж атлета» і «Олімпійська освіта і культура» триває робота з удосконалення електронної олімпійської бібліотеки, запроваджується ідея створення освітньої онлайн-платформи, проводяться серії вебінарів для атлетів і їхніх наставників.
Лектором першої науково-освітньої відеоконференції на теми «Основи підготовки спортсменів у ситуації, що склалася», «Фізична підготовка та розвиток силових якостей» був професор Олімпійського інституту Національного університету фізичного виховання і спорту України, співголова комісії НОК «Інновації в спорті» Володимир Платонов. У цьому вебінарі взяли участь Сергій Бубка, міністр молоді та спорту Вадим Гутцайт і понад 800 спортсменів, тренерів, фахівців.
Освітні й наукові вебінари планується присвятити, зокрема, основам раціонального харчування атлетів протягом карантину; психологічному супроводу олімпійської підготовки; історії олімпійського руху; олімпійській освіті тощо.

У рамках інформаційно-освітнього проєкту НОК Sportcamp&more спортивний юрист Євген Пронін провів вебінар на тему «Права спортсменів, про які вони не знають». У ньому взяли участь 275 провідних спортсменів і тренерів України, а також близько ста представників Азербайджану, Вірменії, Республіки Білорусь, Грузії, Казахстану, Латвії, Литви, Молдови.
«Світова Олімпійська сім'я завжди відрізнялася своєю солідарністю, дружбою та підтримкою, тому Національний олімпійський комітет України завжди радий ділитися власним досвідом та знаннями з колегами і друзями з різних країн. Навіть в умовах карантину ми знаходимо нові ефективні форми розвитку наших програм, які підуть на користь спортсменам і тренерам. Запрошуємо наших друзів з інших країн долучатися й до подальших наших заходів», - зазначив Сергій Бубка.

Спільно з цифровою агенцією Postmen НОК України розпочав серію лекцій-практикумів, які допоможуть спортсменам, тренерам, спеціалістам спортивних прес-служб просувати себе в Інтернеті і соціальних мережах. Заходи організовано у рамках інформаційно-освітньої програми Sportcamp&more.
На першому практикумі в режимі онлайн під назвою «#1 000 000 лайків на карантині» лектором був керівник Postmen Ярослав Ведмідь.
Участь у вебінарі взяли понад вісімдесят відомих спортсменів.
У співпраці з Postmen планується проведення лекцій на теми: соцмережі, вебсайти, вебінари і онлайн-тренування, онлайн-челенджі та естафети. Спікерами і тренерами курсу стануть ТОП-менеджери агенції. В курсі поєднано досвід агенції у спортивній галузі, кращі практики світових зірок, клубів, спортивних телеканалів, блогерів і спортивних брендів.

У співпраці з Міністерством молоді та спорту та Олімпійським інститутом Національного університету фізичного виховання і спорту Національний олімпійський комітет України організував вебінар на тему «Спортсмен та самоізоляція: психологічні аспекти». Лектором виступила доцент Олімпійського інституту НУФВСУ Надія Височіна. У вебінарі взяли участь понад 600 спортсменів та тренерів.
До заходу долучилися також близько 100 іноземних атлетів та наставників, зокрема, представники Білорусі, Казахстану, Молдови, Узбекистану.
Сергій Бубка зазначив, що в умовах карантину питання психології відіграє важливу роль. Сьогодні дуже важливо мати цінні підказки та дізнатися про корисні поради щодо витримки, як у спорті, так і в житті. Ці знання та досвід будуть корисними як для українських спортсменів та фахівців, так і для наших друзів-колег з сусідніх держав.

Освітні та наукові вебінари відбуваються щотижня. Серед запланованих наступних тем: основи раціонального харчування спортсменів протягом карантину, психологічний супровід олімпійської підготовки, історія олімпійського руху, олімпійська освіта та багато іншого.