Таланти і тисячі прихильників

Український «Спартак» завжди славився своєю масовістю: тисячі фізкультурників, котрі активно проводять вільний час на ігрових майданчиках, стадіонах, у басейнах і спортивних залах. Тому в головному офісі «Спартака» уважно працюють над календарним планом, щоб упродовж року охопити різноманітними спартакіадними стартами практично усіх членів товариства. У роки Незалежності стали масовими галузеві спартакіади і всеукраїнські чемпіонати ФСТ «Спартак» з найпопулярніших видів спорту.

Олімпійський резерв «Спартака»

Всеукраїнська спартакіада «Юний спартаківець». Для пошуку талановитої молоді Центральна рада товариства разом з Міністерством молоді та спорту України і Національним олімпійським комітетом за підтримки місцевих органів державної влади з 2004-го проводить серед дітей і підлітків щорічні всеукраїнські старти «Юний спартаківець». Змагання з олімпійських і неолімпійських видів спорту проходять у чотири етапи.
Проведення спартакіади допомагає залучити дітей і підлітків до систематичних занять фізкультурою і спортом, віднайти талановитих юних спортсменів, підвищити якість навчально-тренувальної роботи спортшкіл, а також пропагувати здоровий спосіб життя.

Художня гімнастика – візитівка товариства

Майстрині художньої гімнастики зі «Спартака» вписали чимало яскравих сторінок в історію світового спорту, вони здобували перемоги на Олімпійських іграх, чемпіонатах світу та Європи. Ірина Дерюгіна, Олександра Тимошенко, Ольга Щеглова, Жанна Буряк, Вікторія Безсонова, Людмила Євтушенко, Альбіна Дерюгіна, Ганна Безсонова – імена видатних спортсменок і їхніх тренерок відомі цілому світу.
З 2018 р. художньою гімнастикою в дитячо-юнацьких спортивних школах у 17 тренерів-викладачів (з них 11 штатних) займаються понад триста дівчат. Відділення працюють у Закарпатській КОДЮСШ, ДЮСШ № 1 і ДЮСШ № 3 м. Києва, Харківській КДЮСШ. Відділення ДЮСШ Волинської обл. продовжує співпрацю з товариством за угодою. Крім того, Луганська і Полтавська обласні організації, а також Білоцерківська ДЮСШ «Юність» уклали угоду про співпрацю з товариством «Спартак».
Упродовж останніх трьох років до складу збірної команди України включено 21 спартаківську спортсменку. На чемпіонаті світу 2017 р. Валерія Ханіна (Донецька обл.) і Валерія Юзв’як (Закарпатська обл.) у груповому багатоборстві та у фіналі групових вправ з 3 м’ячами і 2 скакалками посіли 6-те місце. На чемпіонаті Європи серед юніорок киянка Тетяна Довженко у груповому багатоборстві фінішувала шостою.
На чемпіонаті світу 2018 р. Ханіна, Юзв’як і Довженко у груповому багатоборстві стали четвертими, а у фіналі групових вправ з 3 м’ячами і 2 скакалками здобули бронзові медалі. На чемпіонаті Європи 2018 р. Ханіна і Довженко у груповому багатоборстві стали четвертими, у фіналі групових вправ 5 обручів вибороли «срібло». У фіналі групових вправ з 3 м’ячами і 2 скакалками дівчата стали п’ятими. Вони допомогли збірній України в командному заліку стати віцечемпіонками Європи. На торішньому чемпіонаті світу Валерія Юзв’як і Тетяна Довженко у складі збірної України в груповому багатоборстві завоювали ліцензії на Олімпійські ігри у Токіо (групове багатоборство, 9-те місце), а киянка Єва Мелещук у складі збірної посіла п’яте командне місце.

Повністю читайте у віддрукованому номері.