Народний вибір

Ольга Харлан

Чемпіонка світу, чемпіонка Європи, володарка Кубка світу з фехтування на шаблях

Надзвичайну силу характеру продемонструвала видатна фехтувальниця Ольга Харлан 2019-го: після завершення реабілітації, вона тріумфально здолала турнірний шлях, завоювавши найвищі нагороди усіх головних змагань.
У червні 29-річна шаблістка вшосте стала чемпіонкою Європи в індивідуальних змаганнях, перемігши у фінальному поєдинку француженку Манон Брюне (15:12). А за місяць вона блискуче виступила на чемпіонаті світу в Будапешті. Та «золото» не далося зірці вітчизняного фехтування легко: двічі вона програвала по ходу поєдинку 13:14 – спочатку в зустрічі з співвітчизницею Аліною Комащук, а потім, у фіналі, росіянці Софії Великій – але кожного разу знаходила сили переломити ситуацію.
Харлан виборола свою четверту золоту медаль чемпіонатів світу в особистому заліку й шосту загалом.
До цих перемог підопічна Юрія Марченка додала титул переможниці абсолютного заліку Кубка світу.
«Це для мене вже п’ята статуетка «Героїв спортивного року», але хвилююся, ніби отримую її вперше, – зізналася Харлан. – І за мої успіхи на змаганнях, і за цю перемогу на церемонії дуже дякую тренерам. Я зобов’язана їм усім, чого досягла в спорті і в житті. З одного боку, вони вселяють в мене спокій, з іншого – неймовірний драйв і впевненість у своїх силах. Своєю працездатністю також зобов’язана наставникам».

Повністю читайте у віддрукованому номері.