Найкраща спортсменка року

Дар’я Білодід

Чемпіонка світу, чемпіонка Європи, чемпіонка ІІ Європейських ігор з дзюдо.

Здобутки унікальної української дзюдоїстки Дар’ї Білодід вражають! Будучи ще школяркою, киянка виграла дорослий чемпіонат Європи. У віці 17 років стала наймолодшою в історії дзюдо чемпіонкою світу серед дорослих. І за рік відстояла цей титул! Юна спортсменка заслужено вважається світовою лідеркою в категорії 48 кг.
Вирішальний поєдинок на чемпіонаті світу на легендарній арені єдиноборств «Будокан» в Токіо проти господарки татамі Фуни Танакі став практично повторенням тогорічного фіналу. Спеціально готуючись «під Білодід», японська дзюдоїста добре вивчила техніку боротьби суперниці й уміло уникала фірмового прийому українки – зачепа зсередини. Та нашій спортсменці вдалося провести кидок «морото-наге» і здобути оцінку ваза-арі. Вона втримала цю перевагу до кінця зустрічі, незважаючи на потужний тиск опонентки, котру шалено підтримували трибуни. Білодід стала наймолодшою в історії дзюдо дворазовою чемпіонкою світу!
2019-го вихованка тренерів-батьків Світлани Кузнецової і Геннадія Білодіда також поповнила колекцію своїх нагород «золотом» ІІ Європейских ігор у Мінську, які для дзюдоїстів мали водночас статус чемпіонату континенту. У фіналі вона перемогла чинну чемпіонку Європи Ірину Долгову.
«Я неймовірно рада, що мене визнали найкращою спортсменкою країни 2019 року, - сказала Дар’я у відеозверненні. - Це не тільки велика честь, а й мотивація на майбутні міжнародні старти, – сказала Білодід. – Дуже хотіла б особисто бути на церемонії «Герої року», побачити моїх друзів-колег, уславлених спортсменів, але зараз у мене відповідальний етап підготовки до Ігор-2020. Згадуючи торішній чемпіонат світу, скажу, що та золота медаль для мене є кроком до заповітної мрії – олімпійської нагороди. Дякую всім, хто підтримує мене, – тренерам, Федерації дзюдо, Національному олімпійському комітету, уболівальникам…».
Статуетку за свою дочку отримала Світлана Кузнецова. Вона подякувала за високу оцінку праці Дар’ї і наголосила, що таке визнання вітчизняної олімпійської родини додасть спортсменці ще більше сил для нових здобутків.

Повністю читайте у віддрукованому номері.