Срібний відблиск різдвяної гонки
- Олімпійська Арена №1-2020
- Інші публікації
Починаючи з 2002 р. змагання, відомі як Різдвяна гонка, збирають понад тридцять тисяч уболівальників. Програма включає мас-старт і гонку переслідування. В кожній команді по два спортсмени – біатлоністка і біатлоніст. Змагання проводяться у формі змішаної естафети.
Українські біатлоністи перемагали на цих змаганнях двічі: 2008 р. – Оксана Хвостенко і Андрій Дериземля, 2014 р. – Валентина Семеренко і Сергій Семенов. Тричі наші спортсмени ставали срібними призерами (2009, 2011, 2013). В загальному рейтингу турніру за всі роки наша країна посідає четверте місце.
У Різдвяній гонці-2019 команду України представляли Дмитро Підручний і Анастасія Меркушина, а також юніори Богдан Цимбал і Катерина Бех, тренери – Юрай Санітра і Олег Меркушин, сервіс-команда – Ігор Ященко, Олексій Кравченко і Сергій Михайленко.
Ми розпитали спортсменів і сервісменів, як відбувалася підготовка до змагань, яка атмосфера панувала на арені й чим відрізняються ці змагання від кубкових і чемпіонатів.
Дмитро Підручний:
– На Різдвяній гонці все дуже добре організовано і панує чудова атмосфера: багато вболівальників, доволі шумно, зважаючи на кількість глядачів, і по-своєму весело. Не відчувається, що ти на змаганнях, більше схоже на святкове шоу.Звісно, у Гельзенкірхені долати дистанцію психологічно легше, знаючи, що вона не йде до жодного заліку. Та все одно на будь-якому турнірі намагаюся показати хороший результат, незалежно від назви й типу.
Анастасія Меркушина:
– Для мене Різдвяна гонка – неймовірний досвід! Було цікаво виступити на змаганнях, де така величезна кількість уболівальників, а у стартовому складі – самі зірки світового біатлону.Катерина Бех:
– Я отримала шквал позитивних емоцій від участі в Різдвяній гонці. Вчилась абстрагуватися від усього, що може заважати впевненому проходженню траси, адже там чимало факторів відволікають увагу. Думаю, набутий досвід мені пригодиться.Богдан Цимбал:
– Надзвичайно радий, що потрапив до числа учасників Різдвяної гонки. Арена мене вразила, але там панує неймовірний шум, який збиває під час проходження траси. Гонку я пройшов не надто вдало, можливо, перехвилювався. Зробив висновок, що не потрібно настільки переживати про те, що відбувається довкола. Такі старти потрібні, вони допомагають відпрацювати роботу на рубежах. Для мене як для юніора це хороший урок.Ігор Ященко – сервісмен команди:
– Змагальне коло становить приблизно 1200 м, для того щоб нав’язати боротьбу на дистанції потрібно дуже швидко й влучно стріляти. Штрафне коло теж невелике – секунд 12-14, тому якщо спортсмен затримався на рубежі і навіть при цьому стріляв чисто, можна багато програти.В цій гонці все вирішує стрільба, адже по трасі особливо програти чи виграти немає шансів. Є круті підйоми і небезпечні повороти. Сніговий покрив специфічний, як правило, сніг привозний і не зовсім чистий. Від цього і залежить специфіка підготовки лиж. По такому снігу неможливо зберегти хороше ковзання під час цілої гонки. Лижі, як правило, готуються на одне коло. Після передачі естафети в терміновому порядку змащувальні матеріали наносяться знову.