До олімпійської медалі разом з "Олімпійською Ареною"!
Національний олімпійський комітет України

Амбітні, молоді, талановиті

Амбітні, молоді, талановиті
З 9 по 22 січня у Лозанні відбулися ІІІ зимові Юнацькі олімпійські ігри. На змаганнях Україну представили 39 спортсменів, котрі змагалися у 12 дисциплінах.

У дусі часу


Як відомо, ЮОІ дозволяють молоді не лише продемонструвати свої вміння на спортивних майданчиках, а й пропонують цікаву культурно-освітню програму, надають чудову можливість зустріти нових друзів, здобути цінні знання й досвід. В Олімпійському селищі учасники Ігор могли взяти участь у різноманітних активностях за програмою МОК Athlete365.

Підтримка старших колег


Перед початком турніру в Олімпійському селищі з нашими юними олімпійцями поспілкувався президент НОК Сергій Бубка. Він поділився власним змагальним досвідом і побажав успіхів і впевненості у своїх силах. Нашу команду також привітав президент МОК Томас Бах і подарував атлетам олімпійські значки.
Упродовж цілого турніру українських спортсменів підтримувала олімпійська чемпіонка, член Комісії атлетів НОК Анастасія Коженкова, котра стала учасницею програми МОК Athlete365 Career+.
«Протягом останніх років Міжнародний олімпійський комітет приділяє велику увагу освітній роботі серед спортсменів, впроваджуючи чималу кількість проєктів і програм, спрямованих на поширення знань про величезний спектр питань активної кар'єри, пост-кар'єри, освіти. Яскравий приклад цього – програма Athlete365 Career+, яка дозволяє досвідченим спортсменам спробувати свої сили в ролі спортивних менеджерів, дізнатися про досвід колег з інших країн, поспілкуватися з юним поколінням олімпійців. Мені дуже приємно стати учасницею цієї програми», - розповіла Анастасія.

Медалі дебютантів


У програмі ЮОІ вперше був представлений хокей 3х3. Команди складалися з представників різних країн. Наші атлети Денис Пасько, Володимир Трошкін і Поліна Любинець грали відповідно за збірні «Red», «Green» і «Orange». Зустріч команд «Red» і «Green» на груповому етапі завершилася внічию, у серії булітів успішнішими виявилися “зелені”. Сильнішими вони були і у фінальному протистоянні цих збірних: 10:4. Тож чемпіоном ЮОІ-2020 став Володимир Трошкін, а звання віцечемпіона виборов Денис Пасько.

Візерунки на льоду


У змаганнях змішаних інтернаціональних команд фігуристів наша спортивна пара Софія Нестерова і Артем Даренський стали володарями бронзових нагород.
«Радісно, що сьогодні ми добре виконали свою програму й заробили важливі очки для команди Team Vision. Ми щиро вдячні уболівальникам за потужну підтримку й усім тренерам, котрі працювали з нами. Завдяки ним ми досягли такого результату”, - сказала Софія. “Ми вперше виступали у змаганнях змішаних команд. Це було дуже цікаво. Задоволені, що повернемося додому з медаллю», - додав Артем.
Їхній колега по виду спорту Андрій Кокура за підсумками двох виступів посів 9-те місце, встановивши особистий рекорд у короткій програмі.
Танцювальна пара Анна Чернявська і Олег Муратов посіла сьоме місце. Вони можуть занести цей старт собі в актив, адже встановили особисті рекорди в ритмічному й довільному танці, а також за загальною сумою двох програм.

Сергій Бубка і призери ЮОІ Володимир Трошкін, Софія Нестерова, Артем Даренський і Денис Пасько

Особисті рекорди


В одиночній змішаній естафеті дует у складі Степана Кінаша й Ганни Скрипко увійшов до ТОП-6 найсильніших. У спринті Віталій Мандзин посів 5-те місце, Степан Кінаш – 8-ме.
Гірськолижник Тарас Філяк у слаломі фінішував 23-м, що стало найкращим показником в історії виступів українців у цьому виді спорту на ЮОІ.
Приємні новини були і від наших саночників. У змаганнях на одномісних санях Юліанна Туницька потрапила до ТОП-5.

Долаючи обставини


Гідно боролися на спортивних аренах Швейцарії й наші представники лижного двоєборства, лижних гонок, сноубордингу, стрибків на лижах з трампліна, скелетону, шорт-треку. А автором чудовго дебюту в біг-ейрі став 18-річний фристайліст Орест Коваленко: останнього дня змагань він виборов бронзову нагороду. Коли згадати ті труднощі, які спіткали спортсмена на шляху до цієї медалі, то її можна вважати на вагу золотої. У кваліфікації під час виконання стрибка юнак упав й сильно пошкодив черевик, травмувавши п’яту. Він не міг повністю ставати на ногу, але вийшов на фінал, і його третій, найскладніший стрибок – вперше виконаний на снігу! – вийшов бездоганним.

Втішні підсумки


На рідній землі юних олімпійців у теплій атмосфері зустрічали представники Національного олімпійського комітету, Міністерства культури, молоді та спорту, національних федерацій, регіональних відділень НОК, спортивних товариств, рідні, друзі, вболівальники й журналісти.
Підбиваючи підсумки виступів, Сергій Бубка зауважив: «Наші атлети показали себе дуже добре. Вони вибороли чотири медалі – це наш найкращий результат на зимових Юнацьких олімпійських іграх. Усі прагнули свого максимуму. Звичайно, дуже вразили хокеїсти Володимир Трошкін і Денис Пасько, які у новій дисципліні вибороли золоту і срібну нагороди. Виявили характер і майстерність фристайліст Орест Коваленко, а також фігуристи Софія Нестерова і Артем Даренський. Місця у п'ятірці найкращих у біатлоні, сноубордингу й санному спорті, особисті рекорди і високі позиції в гірськолижному спорті, дебют української спортсменки на Юнацькій олімпіаді у скелетоні - ці та інші досягнення стануть чудовою мотивацією для юних спортсменів на шляху до дорослих перемог. Я багато спілкувався з нашими юнаками і дівчатами на аренах, в Олімпійському селищі. Це вдумливі, амбітні й талановиті молоді люди. Вірю, що на зимових Олімпійських іграх у Пекіні і Мілані, а також на подальших олімпійських стартах ми побачимо виступи багатьох учасників цієї збірної».
Сергій Бубка подякував усім юним олімпійцям, їхнім батькам і тренерам, лікарям і масажистам, Міністерству культури молоді та спорту, національним федераціям, фізкультурно-спортивним товариствам і представникам регіонів за високі досягнення наших спортсменів у Лозанні.
Наступні зимові Юнацькі олімпійські ігри відбудуться 2024 року у корейській провінції Конвондо.

Повністю читайте у віддрукованому номері.
Передплатити журнал зараз!

Катерина
ЖИДКОВА

Фото
НОК України і OISphotos/IOC