Paris 2024
Спортивні баталії 2023 року
До олімпійської медалі разом з "Олімпійською Ареною"!
Засновник:
Національний олімпійський комітет України

Робота по-олімпійськи: стратегія і дії

ХХХІV Генеральна асамблея НОК України
Кожен форум Національного олімпійського комітету України є важливою подією в спортивному житті країни, оскільки визначає основні напрями роботи на той чи інший період. ХХХІV Генеральна асамблея НОК припала на завершальний етап підготовки до Олімпійських ігор у Токіо. Розпал боротьби за ліцензії, відбір спортсменів і формування команд, тобто закладення фундаменту для успішного виступу на Іграх – етап неймовірно напружений. Це означає, що для головного олімпійського штабу країни розпочинається найгарячіша пора, як кажуть, «без сну і відпочинку».

Уже не вперше асамблея Національного олімпійського комітету проводилася в самому серці Києва – в Українському домі на Хрещатику. Як завжди, зібралося ціле сузір’я видатних атлетів різних поколінь, тренерів, функціонерів, представників спортивних товариств і федерацій. У складі президії: президент НОК Сергій Бубка, віцепрезиденти НОК Валерій Борзов, Марія Булатова, Ігор Гоцул, Віталій Кличко, Віктор Корж, Ігор Лисов, Андрій Павелко, Равіль Сафіуллін, виконавчий директор НОК Наталія Коваленко, голова Комітету Верховної Ради України з питань молоді та спорту Андрій Кожем’якін, заступник міністра культури, молоді та спорту Володимир Шумілін.
Мажорний почин задала церемонія нагородження відзнаками Національного олімпійського комітету представників найбільш успішних спортивних федерацій, регіональних відділень НОК, тренерів та ін. Під овації залу легендарному легкоатлету, члену МОК і спортивному організатору Валерію Борзову вручили найвищу нагороду вітчизняного олімпійського руху – Орден Національного олімпійського комітету України.
Нагородну естафету прийняв плавець Михайло Романчук, котрого було визнано найкращим спортсменом країни в листопаді. Цього звання він був удостоєний за успішний виступ на етапі Кубка світу в Досі. Перемігши на дистанції 1500 м вільним стилем, Романчук став ще й автором нового рекорду Кубка світу. Крім того, на цих стартах він здобув срібну медаль на дистанції 400 м вільним стилем. Нагороду НОК також отримав його особистий тренер Петро Нагорний. За сприяння підготовці спортсмена було відзначено Федерацію плавання України і фізкультурно-спортивне товариство «Динамо».
Зі звітом про діяльність Національного олімпійського комітету виступив Сергій Бубка. Він наголосив на тому, що одним з найважливіших завдань НОК є тісний взаємозв’язок зі спортивними федераціями, регіональними відділеннями, ФСТ та іншими суб’єктами олімпійського руху. З огляду на це президент НОК цьогоріч відвідав з робочими візитами різні куточки країни: двічі побував на Донеччині, де передав спортивне обладнання на суму 1,5 млн грн, Житомирщині, Івано-Франківщині, Львівщині, Черкащині та ін. З представниками місцевої влади обговорювалися питання розвитку спорту, спортивної інфраструктури, підготовки резерву тощо.
Одним із найважливіших напрямів роботи Олімпійського комітету є сприяння розвитку спорту вищих досягнень, підтримка українських атлетів і тренерів. «НОК продовжує виплату щомісячних іменних стипендій провідним атлетам – кандидатам на участь у літніх Олімпійських іграх-2020 і зимових Олімпійських іграх-2022, – наголосив Сергій Бубка. – Програми виплат розраховані на період двох років до Ігор і складають понад 16,5 млн грн. Щомісячну матеріальну підтримку протягом наступного року отримуватимуть призери зимового і літнього Європейських юнацьких олімпійських фестивалів та їхні наставники».
Продовжують успішно розвиватися проєкти НОК, спрямовані на популяризацію олімпійських цінностей, залучення молодого покоління до занять спортом. Серед заходів, які набули величезної популярності: Олімпійський день, Олімпійський урок, «Олімпійське лелеченя», Do like Olympians, OlympicLab та ін. Щомісяця відбуваються вшанування кращих атлетів і тренерів країни. На високому рівні було проведено всеукраїнську урочисту церемонію «Герої спортивного року».

Нагородження найкращих тренера і спортсмена листопада Петра Нагорного і Михайла Романчука

Продовжують міцніти зв’язки Національного олімпійського комітету із засобами масової інформації країни. Традиційно на початку року в Олімпійському домі вшановують журналістів, друковані видання, теле- і радіоканали – лауреатів конкурсу «Україна олімпійська». На початку червня заходи з нагоди професійного дня журналістів НОК організував спільно з Федерацією бадмінтону України.
Національний олімпійський комітет України є не тільки автором цікавих ініціатив і розробником нових проєктів – він намагається поширювати свій досвід на континенті і у світі. 2019-го НОК вперше виступив національним координатором проведення Європейського тижня спорту, який наприкінці вересня організовують у країнах континенту. Цей проєкт отримав високі оцінки експертів.
У Києві було проведено масштабний форум спортивних менеджерів за підтримки Міжнародного олімпійського комітету. Своїми знаннями і досвідом з учасниками семінару «Належне управління» поділився відомий фахівець, радник МОК Міхаель Веспер.
Сергій Бубка, Валерій Борзов і Марія Булатова взяли участь в офіційному відкритті нової штаб-квартири МОК у Лозанні. Підтвердженням міжнародного авторитету Національного олімпійського комітету України стало рішення Ради Міжнародної асоціації легкоатлетичних федерацій про призначення Сергія Бубки на посаду першого віцепрезидента IAAF.
Сергій Бубка також побував з робочим візитом у Брюсселі, відвідав офіс Європейських олімпійських комітетів Євросоюзу, де обговорив з його директором Фолькером Хельмундом можливі варіанти взаємодії.
У звітний період НОК розширив коло своїх міжнародних партнерів, підписавши Меморандуми про співпрацю з Олімпійськими комітетами Словаччини, Кувейту, Ямайки.
Делегації НОК відвідали Спортивний форум Євросоюзу в Бухаресті, взяли участь в міжнародних форумах атлетів і олімпійців в Лозанні, а також V Всесвітній антидопінговій конференції в польському місті Катовіце.
Після виступу Сергія Бубки, у якому він окреслив і головні завдання на наступний період, учасники ХХХІV Генеральної асамблеї Національного олімпійського комітету заслухали звіт про діяльність виконкому НОК. З результатами роботи делегатів ознайомили керівники комісій НОК. Після звіту Ревізійної комісії було затверджено план бюджету НОК на 2020 р.
Делегати також ухвалили Етичний кодекс олімпійського руху України – документ, який містить фундаментальні принципи, норми, положення та санкції, що стосуються поведінки суб’єктів олімпійського руху та їхніх представників.
Делегати визнали роботу Національного олімпійського комітету України за звітний період такою, що відповідає Статуту НОК і потребам суспільства.

Повністю читайте у віддрукованому номері.
Передплатити журнал зараз!

Ігор
ЧЕМЕРИС

Фото
НОК України