До олімпійської медалі разом з "Олімпійською Ареною"!
Засновник:
Національний олімпійський комітет України

Не лижами єдиними

сестри Тюксен
Чемпіонат Європи зі стрибків у воду в Києві зібрав представників 23 країн!

Норвегія, на відміну від своїх скандинавських сусідів шведів і фінів, не може похизуватися здобутками у стрибках у воду. Але сестри Тюксен - 21-річна Анне Вілде і 18-річна Хелле – впевнені, що це можна змінити. Їм уже вдалося вписати нову сторінку в історію, здобувши «бронзу» у синхронних стрибках з трампліна на юніорському чемпіонаті Європи у Рієці-2016. І тепер вони прагнуть більшого.
- Кажуть, що норвежці народжуються з лижами на ногах, і це правда, - сміється Анне Вілде. - Звичайно, ми вміємо бігати на лижах. Але, з одного боку, у нас на них табу через ризик зазнати травми, а з іншого - ми просто не любимо зиму, вона у нас занадто холодна.
- Окрім того, у лижах ти повинен бігти не стільки красиво, скільки швидко, - додає Хелле. - А от у стрибках у воду краса має значення і, аби її досягти, потрібно приділяти увагу найменшим деталям, за це ми і любимо наш вид спорту.
Для них це родинна справа. Лів Анне Евертсен, мама дівчат - суддя. Хелге Тюксен, їхній батько, - тренер. Стрибками у воду займалися і обидві старші сестри. Ванесса пізніше перейшла у плавання і навіть показувала непогані результати, проте через травму змушена була залишити спорт. Також уже завершила кар’єру Рікке, котра неодноразово вигравала у стрибках у воду чемпіонат Норвегії.
- Насправді для нас важлива місія бути представниками своєї країни у стрибках у воду, - говорить Хелле. - Ми сподіваємося, що власним прикладом доведемо, що норвежці можуть досягати успіху не лише у зимових дисциплінах.

Повністю читайте у віддрукованому номері.
Передплатити журнал зараз!