Paris 2024
Спортивні баталії 2023 року
До олімпійської медалі разом з "Олімпійською Ареною"!
Засновник:
Національний олімпійський комітет України

«Крила» наших надій

Олімпійське лелеченя
Всеукраїнський спортивно-масовий захід Олімпійське лелеченя не просто популярний традиційний старт, це змагання, які вже мають свою історію: нинішнього року вони проводилися вдев’яте. Учасники найперших стартів встигли попрощатися зі школою, вступити до вищих навчальних закладів і закінчити їх, влаштуватися на роботу. Хтось із них уже має власну родину. А дехто став спортсменом і зараз із вдячністю згадує ті «артеківські» турніри, що допомогли обрати життєвий шлях.

Клятва під прапорами


Фінальний етап популярного проекту Національного олімпійського комітету України вже вкотре приймав Міжнародний дитячий центр «Артек», що в мальовничому курортному куточку Києва – Пущі-Водиці. Головна особливість Олімпійського лелеченя-2019 полягала в тому, що тепер він набув міжнародного статусу. Вперше до числа учасників фінального етапу увійшла зарубіжна команда: до нас приїхали школярі зі Словаччини. Хоча їхні дебютні виступи відбувалися поза конкурсом, немає сумніву, що в майбутньому юні зарубіжні спортсмени також боротимуться за місця на п’єдесталі турніру.
На урочистій церемонії відкриття конкурсу, звертаючись до учасників, президент НОК Сергій Бубка сказав: «Кожен з вас подолав складний шлях до фіналу. Переконаний, що після цих змагань у вас залишиться багато позитивних емоцій і яскравих вражень, якими ви поділитеся вдома з рідними і друзями. Віримо, що за деякий час станемо свідками ваших перемог на Юнацьких олімпійських іграх, а трохи пізніше – на Олімпіадах. Успіху вам!»
У церемонії також взяли участь директор департаменту молоді та спорту Київської міськдержадміністрації, член Виконкому НОК Вадим Гутцайт, директор Олімпійської академії України Валентина Єрмолова, директор МДЦ «Артек» Сергій Капустін, голова Київського міського відділення НОК Павло Костенко, голова відділення НОК у Донецькій області Віктор Ремський , голова Комісії НОК «Антураж атлета» Олена Говорова, бронзовий призер Олімпійських ігор зі стрибків у воду Ілля Кваша, дворазова чемпіонка Юнацької олімпіади з фехтування Катерина Чорній.

Артистизм та ерудиція


Змагальну частину програми в «Артеку» відкрив конкурс «Презентація». Кожна команда мала за три хвилини за допомогою спортивних елементів, хореографії та музики розповісти якомога яскравіше про свій рідний край і його олімпійські традиції. Нелегко було журі визначити кращих, адже всі виступили на дуже високому рівні, продемонструвавши спритність, артистизм, згуртованість. Проте трьом колективам вдалося впоратися із завданням трохи краще за своїх суперників. За сумою балів переможцем стала команда «Атланти» (Черкаська обл.), друге місце посіли хлопчики і дівчатка з колективу «Олімпійці» (Івано-Франківська обл.), а третіми стали «Переможці» (Полтавська обл.).
Другого змагального дня учасники демонстрували свої знання та ерудицію в конкурсі «Олімпійська вікторина». У напруженій боротьбі перемогла команда «Бубківці» (Миколаївської обл.).

Чат і анімація


Перед заключними видами змагань був досить великий проміжок часу, але організатори постаралися зробити його максимально насиченим і цікавим. Насамперед школярів познайомили з іще одним всеукраїнським проєктом НОК – #OlympicLab і презентували «Чат з чемпіонами та лідерські навички». Своїм досвідом і порадами з «лелеченятами» поділилися чемпіон зимових Олімпійських ігор у Пхьончхані фристайліст Олександр Абраменко, чемпіон світу, неодноразовий переможець і призер європейських першостей з дзюдо Георгій Зантарая, дворазова призерка чемпіонатів світу, чемпіонка Європи зі стрибків у воду Юлія Прокопчук. Цей захід провела представник Олімпійської академії України Альона Дьоміна.

Швидкість, спритність, влучність


Один з найбільш видовищних видів програми турніру – комбінована естафета. Вона складалася з 12 етапів, за кількістю учасників у кожній команді. Це не просто біг, кожен етап мав свої особливості. Хлопчикам і дівчаткам необхідно було на швидкості подолати дистанцію, на ходу даючи лад певним спортивним предметам, і при цьому постаратися не припуститися помилок і не заробити штрафного часу. Пристрасті вирували на стадіоні, як на дорослих змаганнях: кричали і стрибали від радості переможці забігів, інші витирали сльози, переживаючи програш. І тішило те, що в хвилини невдач діти підтримували і підбадьорювали одне одного.
У фіналі естафети зустрілися «Олімпіоніки» (Сумська обл.) і «Олімпійська команда» (Тернопільська обл.). У впертій боротьбі перемогли школярі Сумщини.
Захопливими поєдинками ознаменувався волейбольний турнір.
Найбільш видовищним, звичайно, видався фінал, в якому зустрічалися сусіди – представники Дніпропетровської («Вікторія») та Запорізької ( «Комета») областей. Боротьба була гострою та емоційною. Протягом цілого матчу перевага переходила від однієї команди до іншої. А перемогу святкували запорожці.

Крапку у заході поставив спортивно-танцювальний флешмоб усіх учасників турніру та рекордна кількість фотознімків, які закарбували найбільш яскраві і дивовижні миттєвості цього свята.

Повністю читайте у віддрукованому номері.
Передплатити журнал зараз!

Ігор
ЧЕМЕРИС

Фото
Сергія Солов'я (НОК України)