До олімпійської медалі разом з "Олімпійською Ареною"!
Засновник:
Національний олімпійський комітет України

«Школа спорту»: свято першого дзвоника

Олімпійський урок
Олімпійський урок так припав до душі людям різного віку – від дітей до пенсіонерів, – що на нього чекають цілий рік, готуються до цієї події. Для малюків він став першим знайомством зі спортом. Хтось із них через багато років, будучи відомим атлетом, без сумніву, згадає цей день і мальовничу Оболонську набережну Києва, де перед ним відчинилися двері в прекрасний світ олімпізму.

Ціле спортивне містечко розгорнули тут у першу суботу вересня, по-літньому спекотну і сонячну. Уздовж набережної рясніли намети і майданчики спортивних федерацій і клубів, по воді ковзали красуні-яхти, які влаштували показову міні-регату для гостей Олімпійського уроку. Ближче до берега розсікали воду байдарочники. Поруч проводили товариський матч з канополо – командної гри з м’ячем на каяках. Якщо в минулі роки свою майстерність демонстрували дорослі спортсмени, то цього разу змагалися діти, що свідчить про зростаючу популярність цього виду.
Офіційному відкриттю свята передувала руханка, яку провела кандидат у майстри спорту з художньої гімнастики, володарка чорного пояса з карате Тетяна Гавриченко.
У центрі «містечка», на сцені, ведучі проводили для підлітків різноманітні конкурси на знання спорту. Нинішнє свято було приурочено до Дня знань і Дня фізкультури і спорту, його присвятили олімпійським цінностям: дружбі, повазі й вдосконаленню. На цьому, відкриваючи захід, наголосив і президент Національного олімпійського комітету України Сергій Бубка: «Заради миру на землі люди мають об’єднуватися. Величезна роль у цьому об’єднанні належить спорту. Олімпійські цінності дуже важливі для всіх і передусім для молоді, адже в її руках наше майбутнє. Необхідно цінувати те, що несе спорт і олімпізм у наше життя. Давайте ніколи не здаватися і рухатися вперед!»
В урочистому відкритті Олімпійського уроку також взяли участь голова Комітету Верховної Ради України з питань молоді та спорту Андрій Кожем’якін, заступник міністра молоді та спорту Олександр Ярема, директор Департаменту Київської міськдержадміністрації, член Виконкому НОК Вадим Гутцайт.
Що може бути більш цікавим для дітей, ніж поспілкуватися зі своїми кумирами, взяти у них автограф і сфотографуватися на згадку! Коли ще випаде нагода побачити не по телевізору, а вживу уславлених спортсменів-чемпіонів! А їх на святі було багато: легкоатлетки Ольга Саладуха і Наталія Добринська, стрибуни у воду Анна Сорокіна, Юлія Прокопчук та Ілля Кваша, гімнастка-художниця Анна Різатдінова, веслувальник Юрій Чебан, гандболістки Лариса Заспа, Олена Цигиця, Олена Яценко, Наталія Ляпіна, численний загін представників вільної боротьби – Валерій Андрійцев, Юлія Ткач, Аліна Бережна, Оксана Лівач, Юлія Хавалджи, Алла Черкасова, а також багато інших зірок спорту.

Повністю читайте у віддрукованому номері.
Передплатити журнал зараз!

Ігор
ЧЕМЕРИС

Фото
Павла БАГМУТА