До олімпійської медалі разом з "Олімпійською Ареною"!
Міністерство молоді та спорту України      Національний олімпійський комітет України

Драма вирішального поєдинку

Драма вирішального поєдинку
Це «срібло» стало для української збірної, мабуть, найбільшою драмою ІІ Європейських ігор. Досвідчена Юлія Хавалджи у фінальному поєдинку вагової категорії до 53 кг зробила усе, що від неї залежало. Програючи на старті двобою чемпіонці Євроігор-2015 Софії Маттссон зі Швеції 0:6, наша спортсменка в кінцівці не просто відігралася, а й вийшла вперед.

Перемога була в кишені, але шведська сторона у відчаї кинула протест. Навіть якщо припустити, що рефері на килимі помилився, протест виглядав неправомірним, оскільки подавати його можна впродовж перших 5 секунд після завершення суперечливого епізоду. З миті, коли Юлія провела результативну дію, минуло 20 секунд. Відповідно, надалі борчиня контролювала час, намагаючись втримати перемогу. Коли ж рішення суддів було змінене, часу для виправлення ситуації вже не залишалося. Сльози й відчай українки після такої несправедливості зрозуміти нескладно.
«Не збагну, що відбулося, - сказала Юлія. - Я зробила дію, суперниця була в небезпечному становищі. Коли побачила на табло результат 6:6, зраділа, бо втримати результат, який мене влаштовував, було вже нескладно. Якби горіли зафіксовані після протесту 4:6, я продовжила б атакувати, дотисла б Маттссон на лопатки. Замість того просто відштовхнула Софію від себе. Знала б я, який сюрприз очікує…
Та нічого, сподіваюся, ця поразка буде для мене уроком. Буду тренуватися і йти далі.

Повністю читайте у віддрукованому номері.
Передплатити журнал зараз!

Іван
ВЕРБИЦЬКИЙ

Фото
НОК України