До олімпійської медалі разом з "Олімпійською Ареною"!
Національний олімпійський комітет України

Драма вирішального поєдинку

Драма вирішального поєдинку
Це «срібло» стало для української збірної, мабуть, найбільшою драмою ІІ Європейських ігор. Досвідчена Юлія Хавалджи у фінальному поєдинку вагової категорії до 53 кг зробила усе, що від неї залежало. Програючи на старті двобою чемпіонці Євроігор-2015 Софії Маттссон зі Швеції 0:6, наша спортсменка в кінцівці не просто відігралася, а й вийшла вперед.

Перемога була в кишені, але шведська сторона у відчаї кинула протест. Навіть якщо припустити, що рефері на килимі помилився, протест виглядав неправомірним, оскільки подавати його можна впродовж перших 5 секунд після завершення суперечливого епізоду. З миті, коли Юлія провела результативну дію, минуло 20 секунд. Відповідно, надалі борчиня контролювала час, намагаючись втримати перемогу. Коли ж рішення суддів було змінене, часу для виправлення ситуації вже не залишалося. Сльози й відчай українки після такої несправедливості зрозуміти нескладно.
«Не збагну, що відбулося, - сказала Юлія. - Я зробила дію, суперниця була в небезпечному становищі. Коли побачила на табло результат 6:6, зраділа, бо втримати результат, який мене влаштовував, було вже нескладно. Якби горіли зафіксовані після протесту 4:6, я продовжила б атакувати, дотисла б Маттссон на лопатки. Замість того просто відштовхнула Софію від себе. Знала б я, який сюрприз очікує…
Та нічого, сподіваюся, ця поразка буде для мене уроком. Буду тренуватися і йти далі.

Повністю читайте у віддрукованому номері.
Передплатити журнал зараз!

Іван
ВЕРБИЦЬКИЙ

Фото
НОК України