До олімпійської медалі разом з "Олімпійською Ареною"!
Національний олімпійський комітет України

«Психологія» і «фізика» перемоги

«Психологія» і «фізика» перемоги
На білоруському килимі Ткач спершу чисто поклала на туше іспанку Лідію Перес, а потім здолала переможницю двох останніх чемпіонатів Європи серед молоді Марію Кузнецову із Росії (6:1). У півфіналі Юлія перемогла одну з найпринциповіших своїх суперниць, чинну чемпіонку світу і Європи Тайбе Юсейн із Болгарії – 11:8. Взявши гору у фіналі над азербайджанкою Ельмірою Гамбаровою (4:0), наша спортсменка нарешті зійшла на вершину.

– Перемога далася мені нелегко, як фізично, так і психологічно, - каже Юлія. – Але налаштовувалися ми виключно на «золото». Хотіла підтвердити статус фаворитки вагової категорії до 62 кг. Мені непросто ще й тому, що суперниці постійно мене вивчають. Доводиться змінюватися, ставати сильнішою, а з кожним разом це робити все тяжче. Особливо складно проводити прийоми, які є моїми коронними. Суперниці чекають їх, тікають по килиму, мені їх банально складно впіймати.
Найтяжчою і найемоційнішою була сутичка за вихід у фінал проти болгарки Юсейн. Хоча почала я краще, провела результативну дію. Не можу пояснити, що сталося потім. Можливо, сковував страх помилитися і програти на туше. Тому перемога вийшла якоюсь рваною. А перед фіналом поставила собі завдання не робити нічого зайвого, бо суперниця мене добре знає, чекає на мої атаки і помилки. Оскільки я вже доволі досвідчена спортсменка, налаштовую себе перемагати, витрачаючи якомога менше зусиль. Фінал був яскравою ілюстрацією цієї стратегії. Сутичка минула доволі спокійно. Відчувала, що особливої загрози від суперниці немає, тому не проводила аж надто багато атак. Взяла кілька балів, а після того свідомо «сушила» боротьбу».

Повністю читайте у віддрукованому номері.
Передплатити журнал зараз!

Іван
ВЕРБИЦЬКИЙ

Фото
НОК України