До олімпійської медалі разом з "Олімпійською Ареною"!
Засновник:
Національний олімпійський комітет України

Принцеса татамі

Принцеса татамі
У Мінську Білодід не дуже пощастило з жеребом. Втім, вона була готова так, що жодні титули суперниць її не зупиняли. В стартовій сутичці українка лише за 1 хвилину і 12 секунд здобула чисту перемогу на «іппон» над однією з головних своїх суперниць – дворазовою чемпіонкою Європи, бронзовою призеркою Олімпіади-2016 і чемпіонату світу-2011 Евою Черновіцкі з Угорщини.

А у чвертьфіналі випала змога поквитатися за березневу невдачу з Клеман. Реванш відбувся, хоча легкою цю перемогу не назвеш. Основних чотири хвилини сутички завершилися безрезультатно. Клеман була менш активною, і це відобразилося для неї у двох «шидо», тоді як Білодід отримала одне попередження. А вже на самому початку Golden Score (додаткового часу) Дар’я змогла перевести Мелані в партер і здобути чисту перемогу утриманням.
У півфіналі Білодід перемогла бронзову призерку чемпіонату Європи-2018 Міліцу Ніколіч із Сербії. Чисту перемогу на «іппон» вона здобула за хвилину до завершення сутички, незадовго до того пропустивши прийом на «ваза-арі».
Нарешті фінал. Там нашій спортсменці протистояла чинна чемпіонка континенту Ірина Долгова із РФ. Кидок на «ваза-арі» за допомогою зачепу українка провела вже на стартових секундах сутички. Це й визначило подальший хід боротьби. Росіянка мусила атакувати, але добратися до Білодід не змогла.
«Напередодні Європейських ігор у нас були підстави для хвилювання, - каже мама й тренер чемпіонки Світлана Кузнецова. - Взимку донька довго хворіла, потім тривалий час відновлювалася. Крім того, Даша звикла перемагати, до змагань вона зазвичай підходить впевненою у своїх силах. У цьому ж сезоні крім хвороби на її психологічний стан вплинув програш на Гран-прі в Тбілісі, і, зрозуміло, частина впевненості пропала. Тому донька налаштовувалася по-іншому. Ми теж підводили її до старту в Мінську з іншими установками: переконували в тому, що, незважаючи на поразку, вона продовжує бути найсильнішою, але цей статус треба відстоювати з подвоєною енергією».
«Зізнаюся, що, побачивши сітку змагань, дуже засмутилася, - сказала Білодід після повернення додому. – Уже в першій сутичці зійшлася з Евою Черновіцкі, мені з нею не дуже зручно боротися. Звичайно, я запанікувала, але, слава Богу, все завершилося благополучно. Ця перемога додала впевненості у власних силах.

Повністю читайте у віддрукованому номері.
Передплатити журнал зараз!

Іван ВЕРБИЦЬКИЙ
Анна САВЧИК

Фото
НОК України