Paris 2024
Спортивні баталії 2023 року
До олімпійської медалі разом з "Олімпійською Ареною"!
Засновник:
Національний олімпійський комітет України

Чверть століття і прохідний бал

Чверть століття і прохідний бал
У столичному Палаці спорту провели XXIII Київський міжнародний турнір зі спортивної боротьби, присвячений видатним українським борцям і тренерам. Цей форум давно завоював популярність не тільки в нашій країні, а й у світі. З усіх континентів до нас з’їжджаються провідні борці, що свідчить про високий рейтинг змагань. Щорічно турнір відкриває чимало нових імен, і нинішній не став винятком. А вболівальників особливо потішив той факт, що у всіх трьох видах боротьби: вільній, жіночій і греко-римській – Україна стала кращою серед 25 країн-учасниць у командному заліку.

Історія


Київському міжнародному турніру з боротьби чверть століття. За цей час ми бачили чимало змагань, які голосно про себе заявляли, але потім з різних причин припиняли існування. На щастя, борцівський форум не спіткала така доля. Завдяки титанічним зусиллям і фантастичному ентузіазму організаторів і самих спортсменів він розвивався. А представництво й майстерність учасників досягли такого рівня, що нерідко його називають «малим чемпіонатом світу».
Традиції і високі цілі турніру були закладені 1994-го. Спочатку це були змагання борців-вільників, а згодом до них приєдналися жінки і представники греко-римського стилю. Таким чином, щороку вдосконалюючись, український борцівський форум зрештою не тільки увійшов до календаря FILA (Міжнародної федерації об’єднаних стилів боротьби), а й став одним з його найважливіших змагань, яке збирає кращих атлетів планети. Саме в столиці України для багатьох з них починався переможний шлях на олімпійські й світові п’єдестали.
Оцінку виступів наших спортсменів у Києві дали головні тренери команд. Вони також поділилися і планами на передолімпійський сезон.

Греко-римська боротьба


У цілому, наставники-«класики» залишилися задоволені виступом підопічних.
– Чесно кажучи, навіть складно когось особливо виділити. Можу тільки всій команді подякувати, – сказав головний тренер збірної України з греко-римської боротьби Сергій Андреєв. – Чудово боролися Микола Крисов, Ельмар Нуралієв, Олександр Шишман, Олександр Грушин. Сил не шкодували, не здригнулися, у складних ситуаціях проявили волю. Головне, що вони повірили в себе і розуміють, що можуть боротися за медалі найвищого гатунку. Артур Політаєв і Олексій Калиниченко – хлопці молоді, але добре себе показали.
Що стосується борців старшого покоління, кому за тридцять, то сьогодні вони не завжди витримують напруження. А вимоги у нас дуже високі – і за якістю тренувань, і за кількістю змагань. Працювати треба максимально інтенсивно. Винятків немає ні для кого.

Вільна боротьба


Виступ української команди фахівцями оцінюється як успішний. Велика заслуга в цьому належить колективу наставників: Михайлу Харачурі, Анатолію Пономарьову, Василю Федоришину, на цьому в бесіді з кореспондентом «Олімпійської арени» наголосив головний тренер збірної з вільної боротьби Григорій Данько:
– І тренери, і спортсмени ставлять перед собою найвищі цілі. Сьогодні ми робимо ставку на молодь. Так вийшло, що багато молодих хлопців у силу різних обставин дистанціювалися від збірної, тепер же ми їх включаємо в активну роботу. І в цьому не помилилися, як показав київський турнір. Прекрасно розкрилися Тарас Маркович, Гор Оганесян, котрий два роки практично не боровся.
Дуже приємно, що в категорії 74 кг у нас з’явився яскравий спортсмен Василь Михайлов. Він добре відборовся і став бронзовим призером. У цій вазі ми давно не мали по-справжньому конкурентоспроможних атлетів.
Окрасою турніру став фінальний поєдинок нашого важковаговика Олександра Хоцянівського, дуже талановитого борця, котрому, на мій погляд, раніше не вистачало віри в себе. Йому під силу вигравати найбільші старти.

Жіноча боротьба


Майже у всіх вагових категоріях на найвищі сходинки п’єдесталу на турнірі сходили українки. Дівчата зробили подарунок і вболівальникам, і собі, і своїм наставникам, зазначив головний тренер збірної з вільної боротьби серед жінок Володимир Євонов:
– Виступили блискуче, показали хорошу, якісну боротьбу. Серед гостей були майстри дуже високого рівня: білоруски Василіса Марзалюк, Заліна Сідакова, Ірина Курочкіна, молода талановита японка Міа Накамура, котра є чемпіонкою світу серед юніорів, й інші.
Дуже сподобалася боротьба Аліни Акобія, вона значно додала останнім часом. Тішить Юлія Ткач, і не тільки тим, що виграла турнір: вона зараз набирає форму, яку мала раніше. Ірина Коляденко повернулася на килим після тривалої паузи: перенесла операцію на коліні – і довела свою майстерність, завоювавши «золото». Аліна Бережна (Махиня) нещодавно вийшла з декретної відпустки і вже встигла виграти чемпіонат Європи, чудово показала себе і на київському турнірі, також посівши перше місце.

Повністю читайте у віддрукованому номері.
Передплатити журнал зараз!

Ігор
ЧЕМЕРИС

Фото Павла БАГМУТА
і Валерія СОЛОВЙОВА