Paris 2024
Спортивні баталії 2023 року
До олімпійської медалі разом з "Олімпійською Ареною"!
Засновник:
Національний олімпійський комітет України

Забіг Олімпійського дня

Забіг Олімпійського дня
Коли в травні на Оболонській набережній в Києві збираються тисячі людей, більшість з яких діти, то немає жодних сумнівів – це Олімпійський день. Мальовниче місце на березі Дніпра вже котрий рік поспіль гостинно приймає столичних любителів масового спорту. Та й не тільки столичних: знаходять можливість приїхати сюди і жителі інших міст, аби відчути святкову атмосферу, перейнятися духом олімпізму, взяти участь в конкурсах і бігових естафетах.

Уже з дев’ятої ранку в такій атмосфері відбувалися конкурси на спритність, силу й ерудицію. Біля головної сцени чемпіонка світу та Європи з джиу-джитсу Анастасія Настенко провела з дітьми і підлітками олімпійську розминку.

Традиційно день, приурочений до річниці створення Міжнародного олімпійського комітету, відзначають понад двісті країн. Україна увійшла до їх числа 2005-го. Кожне свято має особливості, новинки, сюрпризи. Нинішнього року його присвятили 125-річному ювілею МОК. Програма заходів відображала наближення головної спортивної події 2019-го – Європейських ігор у Мінську. Організаторами Олімпійського дня були Національний олімпійський комітет України, Міністерство молоді та спорту, Київська міська державна адміністрація і Федерація легкої атлетики України.

. У церемонії відкриття взяли участь президент НОК Сергій Бубка, міністр молоді та спорту Ігор Жданов, голова підкомітету з питань фізкультури і спорту Верховної Ради Денис Силантьєв, директор департаменту молоді та спорту КМДА Вадим Гутцайт і президент Федерації легкої атлетики України Ігор Гоцул.
Біля сцени справжнє стовпотворіння! Діти і підлітки обступили зірок спорту, яких раніше бачили тільки по телевізору, щоб поговорити, взяти автограф і, звичайно, зробити селфі на згадку. У хлопчиків і дівчаток очі горіли від захоплення! А як же інакше – перед ними ціле сузір’я світового олімпійського спорту: легкоатлетки Наталія Добринська і Ольга Саладуха, біатлоністки Юлія Джима і Олена Підгрушна, борець-вільник Валерій Андрійцев, дзюдоїсти Георгій Зантарая, Яків Хаммо і Кеджау Ньябалі, фристайлист Олександр Абраменко, скелетоніст Владислав Гераскевич, батутистка Марина Кийко та інші.
Головною особливістю дня став акцент на бігову програму. До неї увійшли три забіги: 500 м (для дітей), «Олімпійська миля» – 1600 м (для аматорів) і 3000 м (для професіоналів).
Нарешті пролунав сигнал до початку забігів! Сергій Бубка, надихаючи учасників, сказав: «З року в рік до таких заходів ми прагнемо залучати якомога більше людей. Важливо на прикладі показати, наскільки це прекрасно – здоровий спосіб життя.
Перед виходом дітей на дистанцію 500 м Сергій Бубка вручив естафетну паличку одній з наймолодших учасниць забігу як символічний знак передачі славних спортивних традицій старшого покоління молодшому.
Віковий діапазон забігу «Олімпійська миля» був дуже широкий: від десятирічних хлопчиків і дівчаток до пенсіонерів. Бігли цілими сім’ями. А Сергій Бубка, на превелику радість численних глядачів, стартував з онукою Алісою на руках.
Завершив свято забіг для найдосвідченіших і найвитриваліших на 3000 м. Спортсмени ще були в дорозі, а на фініші вже купчилися сотні уболівальників і фотографи, аби привітати учасників. Зауважимо, що нагороди і призи отримали не лише переможці, а й усі, хто здолав дистанцію.
Закінчення заходів на Оболонській набережній не означало завершення Олімпійського дня: Київ тільки дав йому старт. Після столиці спортивне свято охопило і обласні центри, і маленькі міста. «Жити по-олімпійські» – це гасло як принцип обирають любителі спорту країни.

Повністю читайте у віддрукованому номері.
Передплатити журнал зараз!

Ігор
ЧЕМЕРИС

Фото Павла Багмута,
Іллі Хохлова