До олімпійської медалі разом з "Олімпійською Ареною"!
Національний олімпійський комітет України

Весняні візерунки «художниць»

24th DERІUGINA CUP
З 14 по 17 березня в київському Палаці спорту в рамках змагань 24th DERІUGINA CUP проводився етап Гран-прі, а також міжнародний турнір серед сеньйорок і юніорок з художньої гімнастики.

«Кубок Дерюгіної» дебютував 1992 року й відтоді став справжнім брендом вітчизняного спорту, яким по праву пишається країна. На нинішній DERІUGINA CUP до Києва приїхали гімнастки з 38 держав. Небагато знайдеться турнірів, які можуть похвалитися таким представництвом учасниць. На килим Палацу спорту виходили спортсменки навіть з екзотичних країн, зокрема зі Шрі-Ланки. Дуже радісно усвідомлювати, що і в найвіддаленіших куточках землі художня гімнастика завойовує популярність.
Під час урочистої церемонії відкриття турніру з величезного екрана, який було встановлено на сцені, до учасників змагань звернулася Альбіна Дерюгіна – легендарний тренер, засновниця вітчизняної школи художньої гімнастики. Побажавши всім атлеткам успішного виступу, Альбіна Миколаївна сказала: «На шляху до перемог головне – віра в себе. А вона набувається тільки наполегливою працею. І пам’ятайте, що сьогоднішні перемоги і привітання одразу залишаються в минулому. За мить вони вже стають історією. А завтра треба розпочинати все спочатку. Якщо ви це засвоїте, то підкорити будь-які спортивні вершини вам буде до снаги».
Головний тренер збірної України Ірина Дерюгіна підкреслила, що київський турнір і нинішній змагальний рік – особливі, оскільки саме з них стартує шлях до завоювання олімпійських путівок. Від імені організаторів змагань Ірина Іванівна оголосила турнір відкритим.
Програма турніру розпочалася зі змагань наймолодших гімнасток – пре-юніорок. Наші дівчата не підвели, показавши, що вітчизняна школа не дарма вважається однією з найсильніших у світі. Вони перемогли в трьох видах з чотирьох: Любов Горащенко – у вправах з обручем, Поліна Романченко – з м’ячем, Віолетта Титаренко – з булавами.
Естафету у своїх подруг прийняли 10-річні «художниці». Єлизавета Лук’яненко перемогла у вправі зі скакалкою. З обручем найкраще виступила Юліана Оксанич, з м’ячем – Марія Лемешко («золото»); з булавами – Дарина Могилевич («золото»).
Ще більшого успіху досягли українські спортсменки 2008 р. н., завоювавши10 медалей різного гатунку. У вправах з булавами вони посіли усі сходинки п’єдесталу: Таїсія Онофрийчук («золото»). З м’ячем краще за всіх виступила Мілана Махортова (1-ше місце), а зі стрічкою – Надія Крупицька (1-ше місце).
Перевага українок була явною і у виступах старших пре-юніорок. У вправі зі скакалкою найсильнішою стала Софія Кондратьєва. Ніколь Савіна перемогла у вправах з м’ячем.
Яскраве видовище з гострою інтригою подарували глядачам гімнастки, які виступали в особистій програмі багатоборства в рамках міжнародного турніру «Кубок Дерюгіної». Головна боротьба за місця на п’єдесталі розгорнулася між господинями килима, росіянками і білорусками.
Виправдала очікування українських уболівальників, дуже добре впоравшись із програмою, Олена Дьяченко, котра сьогодні є однією з наших найсильніших «художниць». У підсумку вона завоювала срібну медаль, лише трохи поступившись білорусці Анастасії Салос, але випередила сильну росіянку Марію Сергєєву. Вдалий виступ у багатоборстві дозволив Олені кваліфікуватися в усі чотири фінали в окремих видах.
Дуже сподобався глядачам яскравий виступ у багатоборстві Олександри Яремчук. Хоча вона й не уникла помилок, але пробилася до вісімки найсильніших. Хороше враження залишили Єлизавета Лопатина, Анна Собещакова, Анастасія Ревун.
Фінали міжнародного турніру серед сеньйорок... І знову уболівальників підкорила своїм виступом Олена Дьяченко! Прекрасне виконання красивої і складної програми дозволило їй також завоювати нагороди у всіх видах: золоті у виступах з обручем і булавами, срібну – з м’ячем і бронзову – зі стрічкою.
Нашу колекцію медалей ще одним «золотом» поповнили сеньйороки у групових вправах. Підкреслимо, що нинішні змагання в цьому виді вперше проводилися в рамках етапу Гран-прі «Кубок Дерюгіної», а не міжнародного турніру, як було раніше. Програма збірної України (Анастасія Возняк, Валерія Юзвяк, Діана Мижерицька, Марія Височанська, Тетяна Довженко, Аліна Бихно) в групових вправах (п’ять м’ячів і три обручі/дві пари булав) була складною і яскравою. Хоча дівчата припустилися кількох помилок, але балів за високу складність їм вистачило для завоювання медалі найвищої проби.
Завершився змагальний день багатоборством гімнасток, котрі виступали в Гран-прі в індивідуальній програмі.
Влада Нікольченко, про яку вже сьогодні кажуть як про майбутню зірку, блискуче впоралася з обручем, м’ячем, стрічкою. Хоча не таким вдалим був її виступ з булавами, але високі бали за інші види дозволили перемогти в багатоборстві Гран-прі.
Найвищий рівень на «Кубку Дерюгіної» показали наші спортсменки в групових вправах. Вони не залишили жодних шансів суперницям, завоювавши «золото» в обох видах (п’ять м’ячів і три обручі/дві пари булав). Влада Нікольченко принесла до скарбнички збірної повний комплект медалей: «золото» – у вправі з обручем, «срібло» – з м’ячем, «бронзу» – з стрічкою. Ще дві українки стали віце-чемпіонками турніру: Єва Мелещук була другою у вправах зі стрічкою, а Христина Погранична – з булавами.

Повністю читайте у віддрукованому номері.
(8 фото у статті)
Передплатити журнал зараз!

Ігор
ЧЕМЕРИС

Фото
Павла КУБАНОВА