Paris 2024
Спортивні баталії 2023 року
До олімпійської медалі разом з "Олімпійською Ареною"!
Засновник:
Національний олімпійський комітет України

Спортсмен після спорту

Спортсмен після спорту
Не секрет, що завершення спортивної кар’єри є тяжким процесом для багатьох атлетів. У когось адаптація відбувається без ускладнень, і він чи вона потім успішно працюють в іншій сфері, нерідко далекій від спорту. Але чимало і драматичних, часом трагічних прикладів, коли відомі спортсмени не можуть пристосуватися до інших умов життя. Як уникнути цього? Як атлету підготувати себе до нових реалій? Саме ці питання обговорювали на семінарі у рамках інформаційно-освітнього проекту Sportcamp&more, присвяченого кар’єрі атлетів, що входить до програми Міжнародного олімпійського комітету Athlete 365.

Семінар викликав великий інтерес у спортсменів і місцем його проведення обрали базу олімпійської підготовки в Кончі-Заспі. Серед учасників заходу були не лише юні атлети, а й зірки вітчизняного та світового спорту: Олена Говорова, Ольга Саладуха, Христина Стуй (легка атлетика), Анастасія Коженкова, Яна Дементьєва й Іван Довгодько (академічне веслування), Юлія Ткач і Валерій Андрійцев (вільна боротьба), Юлія Прокопчук (стрибки у воду), Яна Шемякіна (фехтування), Георгій Зантарая і Яків Хаммо (дзюдо) та інші.

Дуже цікаві заняття провів з присутніми п’ятиборець Дмитро Кірпулянський, котрий є тренером МОК Career + . Він розповів про значення освіти, ролі особистих контактів і соціальних мереж для побудови постспортивної кар’єри. Дмитро також ознайомив своїх юних колег зі спеціальними тестами, які дозволяють визначити схильність до того чи іншого виду діяльності. Відповідаючи на численні запитання, він давав корисні поради з приводу майбутнього працевлаштування.

Повністю читайте у віддрукованому номері.
Передплатити журнал зараз!

Марина
ПОЛІЩУК

Фото
Павла КУБАНОВА