До олімпійської медалі разом з "Олімпійською Ареною"!
Міністерство молоді та спорту України      Національний олімпійський комітет України

Яскрава мить «спортивного сузір’я»

Церемонія - Спортивне сузір’я-2018
Наприкінці грудня на НСК «Олімпійський» відбулася традиційна урочиста церемонія вшанування кращих спортсменів, тренерів і спортивних діячів «Спортивне сузір’я-2018». У святі взяли участь переможці й призери Олімпійських, Паралімпійських, Дефлімпійських і Всесвітніх ігор, чемпіонатів світу та Європи, тріумфатори інших міжнародних змагань.

У залі головної спортивної арени країни зібралися представники нинішнього й минулих спортивних поколінь, легендарні зірки світового спорту. Учасників церемонії привітали міністр молоді та спорту України Ігор Жданов, президент Національного олімпійського комітету Сергій Бубка, голова Спортивного комітету України Ілля Шевляк, президент Національного комітету спорту інвалідів Валерій Сушкевич, заступник голови Комітету Верховної Ради з питань сім’ї, молодіжної політики, спорту та туризму Микола Величкович. Вони підбили підсумки 2018-го, який ознаменувався великою кількістю перемог наших атлетів на міжнародних стартах, у тому числі золотою нагородою Олімпійських ігор у Пхьончхані.

Лауреати премії «Спортивне сузір’я-2018»


«За відданість справі»
• Валерій Сушкевич (під його керівництвом команда НКСІУ забезпечила рекордний рівень темпів розвитку паралімпійського й дефлімпійського руху).

«Світове визнання»
• Лариса Соловйова (перша в історії чотириразова чемпіонка Всесвітніх ігор, восьмиразова чемпіонка світу з пауерліфтингу);
• Дар’я Білодід (наймолодша чемпіонка світу в історії дзюдо, перший номер світового рейтингу у ваговій категорії до 48 кг).

«Найкращий організатор спортивного заходу-2018»
• Федерація кікбоксингу ІСКА (провела в Києві чемпіонат світу серед дорослих, молоді, юніорів та юнаків у 150 вагових категоріях у чотирьох видах програми);
• Федерація України зі стрибків у воду (провела в Києві чемпіонат світу серед юніорів, у змаганнях взяли участь спортсмени з 42 країн світу).

«Команда року»
• жіноча національна збірна команда України з фехтування на візках (на чемпіонаті Європи виборола «золото»);
• національна збірна команда України з підводного спорту (у фіналі Кубка світу (плавання в ластах) посіла перше загальнокомандне місце);
• чоловіча національна збірна України з академічного веслування (бронзові призери чемпіонату світу).

«Тренер року»
• Віктор Дикін (старший тренер збірної України з боулінгу серед спортсменів з порушеннями слуху, заслужений тренер України);
• Віктор Налейкін (тренер національної збірної з пауерліфтингу);
• Енвер Аблаєв (головний тренер збірної України з фристайлу. Під його керівництвом Олександр Абраменко завоював золоту медаль на зимовій Олімпіаді у Пхьончхані).

«Чемпіон року»
• Єлизавета Мерешко (світова рекордсменка, багаторазова переможниця і призерка чемпіонатів Європи та світу з паралімпійського плавання);
• Віталій Лук’яненко (учасник національної паралімпійської збірної України з зимових видів спорту, переможець і призер ХІІ зимових Паралімпійських ігор);
• Олег Приймачов (дворазовий чемпіон світу та Європи з тайського боксу);
• Людмила Темна (срібна, триразова бронзова призерка чемпіонату Європи, дворазова переможниця й срібна призерка чемпіонату світу з ушу);
• Олександр Абраменко (чемпіон Олімпійських ігор з фристайлу);
• Олена Костевич (багаторазова переможниця й призерка етапів Кубка світу, переможниця і бронзова призерка чемпіонату світу з кульової стрільби).

Повністю читайте у віддрукованому номері.
Передплатити журнал зараз!

Фото
Павла БАГМУТА