Paris 2024
Спортивні баталії 2023 року
До олімпійської медалі разом з "Олімпійською Ареною"!
Засновник:
Національний олімпійський комітет України

«Головне – мріяти та працювати над собою»

Юлія Джима - дна з найсильніших біатлоністок світу
Юлія Джима – олімпійська чемпіонка, багаторазова призерка і переможниця етапів Кубка світу, європейських і світових чемпіонатів, одна з найсильніших біатлоністок світу – знайшла час між переїздами на змагання поспілкуватися про плани на поточний сезон і майбутні перспективи.

Юліє, Національний олімпійський комітет України визнав вас кращою спортсменкою грудня, в індивідуальній гонці на етапі Кубка світу в Поклюці ви здобули «золото». Яким бачите сезон надалі?

- Для мене велика честь отримати звання спортсменки місяця, оскільки це досить рідкісна нагорода в моїй кар’єрі. Дякую комісії НОК, за те що удостоїли такого звання. Я рада, що розпочала сезон на позитивній ноті і вірю в хороше продовження.

Ви здобули титул олімпійської чемпіонки, які цілі ще ставите перед собою? Які висоти хочеться підкорити?

- Золота олімпійська медаль – найвища нагорода в спорті, але це не привід зупинятися, таких нагород же можна здобути декілька. Чесно кажучи, не люблю розповідати про свої цілі. Думаю, що кожен спортсмен ставить перед собою планку, яку насправді може перевершити, але в міру досягнення результату планка підвищується. При цьому в голові тримаєш інший орієнтир, майже недосяжний, і тягнешся до нього, поступово підкорюючи все нові висоти.

Які у вас виникають відчуття, коли вже фінішували і розумієте: все, що могла, зробила?

- Буває по-різному, тільки втома – постійний супутник на фініші. Інколи буває, зробила свою роботу максимально, а сама не задоволена або не задоволені мною. А трапляється і навпаки, здається, що страшенно втомилася та виснажилася, але відчуття радості і того, що все вийшло, як і планувала, переповнює. В будь-якому разі я роблю висновки і рухаюся далі.

Ви за професією журналіст, не думали поєднати кар’єру спортсмена й репортера?

- Думала, і досі не відкидаю цю ідею. Є таке бажання в перспективі, але нині в мене трохи інші цілі.

Про вас кажуть, як про досить відкриту та енергійну людину, чи були у вашому житті незвичні вчинки?

- Не знаю, який з моїх вчинків можна тлумачити як незвичний, швидше можу охарактеризувати деякі як нелогічні. Наприклад, я займалася творчістю з шести років, і багато людей пророчили мені великі успіхи в малюванні, але при цьому я вчилася в школі з поглибленим вивченням математики, а у восьмому класі захопилася біатлоном. Такий мій вчинок ніхто не розумів і не бачив у мені спортсмена… Тим не менш у спорті я реалізувала себе, дякувати Богу.

Що ви можете побажати юним біатлоністам, які роблять свої перші кроки у великому спорті й хочуть досягти успіху, як Юлія Джима?

- Хочу побажати спортсменам-початківцям здоров’я, віри в себе і в те, що вони роблять, а також сил, енергії і глибоких знань. Досягти можна найвищих цілей, головне – мріяти та працювати над собою. І нехай їм у всьому таланить!

Повністю читайте у віддрукованому номері.
Передплатити журнал зараз!

Лілія БУДЗУЛЯК,
Федерація біатлону України

Фото
Миколи БОЧКА, Костянтина КЛИМЕНКА