До олімпійської медалі разом з "Олімпійською Ареною"!
Засновник:
Національний олімпійський комітет України

Харків. Системне оновлення

ФСТ «Динамо» України Василь Гурьєв
Харківський осередок ФСТ «Динамо» України - одна з найбільших і найпотужніших територіальних організацій у структурі товариства, яка об’єднує 33 колективи фізичної культури. У складі організації – Комплексна спортивна дитячо-юнацька школа олімпійського резерву та 17 спортивних секцій – з боксу, вільної боротьби, дзюдо, фехтування, сучасного п’ятиборства, універсального і рукопашного бою та ін., де займаються близько тисячі спортсменів під керівництвом кваліфікованих тренерів-викладачів. Гордість харківського осередку – потужний спортивний комплекс з понад 20-ма спорудами, серед яких нещодавно реконструйовані одні з найбільших в Україні легкоатлетичний стадіон і велотрек. Сучасне облаштування цих об’єктів дозволяють проводити змагання різного рівня, у тому числі міжнародні.

Про підсумки діяльності організації в нинішньому році в інтерв’ю «Олімпійській арені» розповів заступник голови ХОО ФСТ «Динамо» України Василь Гурьєв.

Які вагомі події в Харківській обласній організації «Динамо» відбулися цього року?

– 2018-й був дуже насичений подіями. На території спортивного комплексу «Динамо» відбулося чимало цікавих заходів, серед них V Харківський міжнародний марафон, чемпіонат України з легкої атлетики серед юнаків, XXXІІІ міжнародний традиційний марафон «Визволення», командний чемпіонат України з легкої атлетики серед ДЮСШ і СДЮШОР, чемпіонат України з велотреку серед юнаків.
Пройшли також змагання з неолімпійських видів спорту, серед них чемпіонати Національної гвардії України з рукопашного бою, Служби безпеки України з поліатлону, Державної служби України з надзвичайних ситуації з боротьби самбо. За традицією ми приймали чемпіонати «Юний динамівець» з боксу та вільної боротьби та низку обласних змагань з легкої атлетики, велоспорту, боксу, тхеквондо і дзюдо.

Як ви прокоментуєте результати виступів харківських динамівців на всеукраїнських і міжнародних змаганнях з олімпійських і неолімпійських видів спорту цього року?

– Насамперед відзначив би Віктора Рубана, котрий став бронзовим призером чемпіонату світу зі стрільби з лука в приміщенні, Ірину Попову – переможницю чемпіонату Європи з маунтенбайку в гонці «елімінатор», Владиславу й Марину Алексєєвих, Єлизавету Яхно, Анастасію Савчук і Олександру Кашубу – переможниць і призерок чемпіонату Європи з синхронного плавання. Крім того, вдало виступали переможець чемпіонату світу з кікбоксингу ІСКА Ігор Христосов, Катерина Свекольникова, Артем Василенко й Владислав Литвяк, котрі здобули «золото» чемпіонату Європи з козацького двобою, а також переможці європейської першості з бойового самбо Владислав Руднєв і Артур Воробйов.

Василь Гурьєв

Ви приділяєте значну увагу роботі з дітьми, організовуєте чимало заходів для них. Як ви оцінюєте рівень співпраці з відділом ювенальної превенції ГУНП в Харківській області?

– Упродовж року ми працювали в рамках спільної програми ФСТ «Динамо» та Національної поліції України з організації та проведення фізкультурно-оздоровчих і спортивних заходів для дітей уразливих категорій населення, провели чотири спортивних заходи. Варто відзначити, що співробітники відділу ювенальної превенції ГУНП в Харківській області дуже ретельно підходять до організації і проведення заходів для дітей: залучають значну кількість особового складу, спеціальної техніки, приділяють увагу організації харчування, крім основної програми змагань організовують різноманітні конкурси і показові виступи. До організації залучаються співробітники ДПСУ, НГУ та НПУ. Хотів би відзначити високий рівень організації роботи Нацполіції, представники якої – справжні професіонали, котрі вміють знаходити підхід до дітей.

В чому полягає ваша підтримка молодих спортсменів?

– Підтримка молодих спортсменів – це один з наших пріоритетів. Усіх наших атлетів забезпечуємо спортивною формою та інвентарем, найбільш перспективних приймаємо на роботу на посади спортсменів-інструкторів. Крім того, надаємо рекомендації для зарахування на посади у спортивні команди правоохоронних органів, рятувальних та інших спеціальних служб України. Також щороку організація виступає з клопотанням до Управління у справах молоді та спорту обласної державної адміністрації та Департаменту у справах сім’ї, молоді та спорту міської ради щодо виділення стипендій спортсменам, котрі показали високі результати на національних і міжнародних змаганнях.

У складі харківського «Динамо» є КДЮСШОР, діти в якій займаються безкоштовно. Які секції в ній працюють? Чи достатньо отримуєте фінансування з місцевого бюджету?

– У школі 7 відділень: з легкої атлетики, спортивної гімнастики, боксу, дзюдо, велосипедного спорту, тхеквондо ВТФ і футболу. Там займаються понад 800 дітей. Фінансування, яке ми отримуємо з обласного бюджету, надходить вчасно і в повному обсязі.

Матеріально-технічна база харківської організації – одна з найпотужніших не лише на Слобожанщині, а й в Україні. Які плани щодо її подальшого розвитку?

– Ми системно працюємо над відновленням динамівської інфраструктури, у ФСТ діє відповідна програма. Спільними зусиллями здійснили реконструкцію стадіону й велотреку відповідно до найвищих світових стандартів. У липні на засіданні президії ФСТ «Динамо» було розглянуто та затверджено інвестиційні проекти з приватними компаніями щодо будівництва двох сучасних спортивних комплексів. Уже за декілька років будуть збудовані потужні сучасні спортивні центри з ігровим, борцівським та тренажерним залами, музеєм, адміністративною будівлею, іншими необхідними приміщеннями.
Поетапно триває капітальний ремонт готелю «Динамо». Ми хочемо зробити його максимально комфортним для відвідувачів. Користуючись нагодою хотів би подякувати керівництву ФСТ «Динамо» України, яке завжди надає підтримку з усіх питань, що стосуються розвитку інфраструктури нашої організації.

Олена КОТЛЯР,
прес-служба ФСТ «Динамо»