Paris 2024
Спортивні баталії 2023 року
До олімпійської медалі разом з "Олімпійською Ареною"!
Засновник:
Національний олімпійський комітет України

Восьма висота «Олімпійських лелеченят»

Восьма висота «Олімпійських лелеченят»
За традицією підсумком дитячих стартів року в країні став фінал популярного всеукраїнського спортивно-масового заходу «Олімпійське лелеченя». Змагання, організатором яких є Національний олімпійський комітет України, провели в курортному куточку Києва – Пущі-Водиці, на базі Міжнародного дитячого центру «Артек».

У цьому спортивному святі – його організували ввосьме – взяли участь понад 300 хлопчиків і дівчаток з усіх областей країни. Популяризація олімпійських ідей, залучення дітей до спорту, виховання юного покоління в дусі патріотизму, дружби і взаємоповаги – все це є головною метою проекту «Олімпійське лелеченя».
У нинішньому сезоні по всій країні понад 70 тис. школярів віком 12-14 років боролися за право представляти свої регіони на фінальних стартах. Попередні старти проводилися в кілька етапів: починали з турнірів між класами, потім – між школами районів, міст, областей. І ось нарешті вирішальний етап, який зібрав найсильніших у казковому місці – там, де ліс, зелені галявини, чудове озеро з дикими качками і лебедями. Саме тут «лелеченята» упродовж тижня змагалися в конкурсах: «Презентація команди», «Олімпійська вікторина», естафета і волейбол.
Як і всі попередні роки, програму відкривав конкурс «Презентація». Команди-учасниці демонстрували трихвилинне спортивно-хореографічне шоу з віршами і піснями, що розповідало про рідний край і його олімпійські традиції. Можна уявити, яким нелегким було завдання у журі визначити найкращих, адже всі команди виступали на високому рівні. За сумою балів перше місце посіла команда «Гуцулики» (Івано-Франківська обл.). Друге місце – у команди «Ми» (Херсонська обл.). Трійку призерів замкнули «Олімпійці» (Одеська обл.).
Наступного дня школярі взяли участь у вікторині на знання олімпійської історії і олімпійського руху, вона проводилася у форматі брейн-рингу. Всі учасники продемонстрували настільки високу ерудицію, що основний блок питань переможця не виявив: команди набрали однакову кількість балів. Найсильніші визначилися в трьох раундах на етапі бліцу. Чемпіоном вікторини стала команда «БЕМС» (Полтавська обл.). Лише трохи їй поступилися «Олімпіоніки» (Сумська обл.) і «Зірки Донеччини» (Донецька обл.) – вони посіли друге і третє місця відповідно.
Треба сказати, що програма фіналу «Олімпійське лелеченя» включала не тільки змагальні, а й цікаві освітні заходи. Зокрема, для лелеченят-артеківців був проведений чат з відомими олімпійцями в рамках проекту НОК #OlympicLab. З дітьми спілкувалися олімпійські чемпіони фехтувальниця Ольга Харлан і важкоатлет Олексій Торохтій. Вони розповіли про свій спортивний шлях і побажали «лелеченятам» впевнено йти до своїх цілей. «Бажаю кожному з вас мріяти. І все робити для того, аби мрію здійснити, передусім – наполегливо працювати», – зауважила Ольга Харлан. А Олексій Торохтій додав: «Варто лише почати займатися спортом – і ви вже не уявлятимете своє життя без нього».
Потім олімпійці відповідали на запитання, яких було неймовірно багато, і стосувалися вони не тільки безпосередньо спорту. Дітей цікавило й те, як опановувати переживання і долати страх, знаходити порозуміння з батьками, якщо вони не поділяють захоплення спортом, як відновлюватися після травм тощо. Ольга й Олексій вибрали ті запитання, які їм особливо сподобалися, і нагородили їхніх авторів сувенірами НОК.

Комбінована естафета

А ще до учасників фіналу завітали представники міжнародної хімічної компанії The Dow Chemical Company, які показали низку цікавих хімічних дослідів. У пізнавальних і веселих експериментах взяли участь делегати з усіх команд. Менеджер компанії Олександр Дишлевий розповів їм про те, як хімічні розробки служать людству.
У передостанній день змагань «лелеченята» розіграли призові місця у волейбольному турнірі. У напруженому фіналі команда Чернігівської обл. вирвала перемогу у своїх однолітків з Київщини – 2:1. У боротьбі за третє місце представники Запорізької обл. здолали суперників із Закарпаття з таким самим рахунком.
І ось настала черга останнього виду програми змагань – комбінованої естафети. Вона складалася з 12 етапів (за кількістю членів кожної команди). Діти бігли по дистанції, одночасно демонструючи вправність володіння різними спортивними предметами.
Найуспішніше виступили учасники команди «Лідер» (Миколаївська обл.), котрі й стали чемпіонами в естафеті. На сходинку нижче розташувалася команда «Динамо» (Вінницька обл.). Третє місце – у полтавчан з «БЕМС».
Ось і добіг кінця змагальний тиждень, який увінчала урочиста церемонія закриття фіналу заходу «Олімпійське лелеченя». У ній взяли участь призери Олімпійських ігор яхтсменка Олена Пахольчик, гандболістки Олена Яценко й Олена Цигиця, легкоатлетка Ольга Саладуха, учасники Олімпіад Ірина Геращенко (легка атлетика), Владислав Гераскевич (скелетон), а також заступник директора з виховної роботи МДЦ «Артек» Сергій Коник.
Дипломами, кубками і спортивним інвентарем було нагороджено призерів у кожному виді програми змагань. А переможцем у загальнокомандному заліку за сумою балів, набраних у всіх конкурсах, і володарем золотих нагород стала команда «БЕМС» (Полтавська обл.). Срібні медалі завоював «Олімпіонік» (Чернігівська обл.), «бронза» – у команди «Олімпіоніки» (Сумська обл.). На чемпіонів турніру чекав ще один подарунок – путівки на літній відпочинок в «Артеку» наступного року.
Грамоти й нагороди отримали також вчителі-тренери команд, вожаті і судді.

Повністю читайте у віддрукованому номері.
Передплатити журнал зараз!

Ігор
ЧЕМЕРИС

Фото
НОК України