Paris 2024
Спортивні баталії 2023 року
До олімпійської медалі разом з "Олімпійською Ареною"!
Засновник:
Національний олімпійський комітет України

Олімпійська абетка просто неба

Олімпійська абетка просто неба
Доброю традицією стало те, що осінній сезон у столиці відкриває Олімпійський урок. Ініціатором його проведення є Національний олімпійський комітет України, він проводиться за підтримки Міністерства молоді та спорту, Міністерства освіти і науки, Київської міської держадміністрації.

Цьогорічний Олімпійський урок на Оболонській набережній був присвячений III літнім Юнацьким олімпійським іграм, які на початку жовтня стартують в аргентинській столиці Буенос-Айресі.
Учасників свята зі сцени привітали президент НОК Сергій Бубка, віце-прем’єр-міністр України В’ячеслав Кириленко, заступник голови Комітету Верховної Ради з питань сім’ї, молодіжної політики, спорту та туризму Денис Силантьєв, міністр молоді та спорту Ігор Жданов, заступник міністра освіти і науки Роман Греба, начальник управління молоді та спорту Київської міськдержадміністрації Вадим Гутцайт. До них приєдналися і юні спортсмени, котрі захищатимуть честь нашої країни на Юнацьких Іграх в Аргентині. В небо злетіли різнокольорові кульки, і пролунав дзвінок – символ початку нового навчального і спортивного року. Оголосивши Олімпійський урок відкритим, Сергій Бубка побажав школярам успіхів у навчанні й спорті, впевненості у своїх силах і прагнення рухатися тільки вперед.
Цьогоріч проведення Олімпійського уроку запланували на післяобідній час 1 вересня, аби діти встигли дістатися до місця подій після урочистих лінійок у школах. Кількість гостей і учасників Олімпійського уроку перевершила всі очікування! Напевно, небагато знайдеться заходів, які зібрали б стільки дітей, підлітків та їхніх батьків.
Майже на кілометр уздовж Дніпра розтягнулося спортивне містечко з майданчиками, секторами, наметами. На цих об’єктах презентували себе і свої досягнення спортивні федерації олімпійських і неолімпійських видів. Фехтувальні доріжки, гімнастичні снаряди, помости зі штангами, спеціальні стіни для скелелазіння, баскетбольні щити і волейбольні сітки, сектор велосипедної дисципліни ВМХ, борцівські килими й татамі, на яких представники єдиноборств проводили показові виступи і майстер-класи... Був навіть міні-сектор для керлінгу! Загалом облаштували понад сорок спортивних майданчиків. Кожен з них перебував у щільному кільці юних глядачів. Черги до спортсекторів розтягувалися на десятки метрів. І не випадково – адже тут можна було не тільки ближче познайомитися з видом спорту, а й на деякий час стати атлетом: отримати перший урок і спробувати свої сили під керівництвом досвідчених інструкторів.
Але найбільше скупчення дітвори було, звичайно, там, де з’являлися зірки нашого спорту. Їх впізнавали і одразу поспішали взяти автограф, зробити селфі і просто поспілкуватися. Можна уявити собі, які спогади залишать ці хвилини розмови з атлетами, котрих знає цілий світ! Очі дітей світилися від щастя! А «зоряну команду» олімпійців на цьогорічному святі представляли біатлоністка Олена Підгрушна, веслувальниця Світлана Мазій, гімнасти Ігор і Ангеліна Радівілови, гандболістки Наталія Ляпіна, Лариса Заспа і Олена Цигиця, дзюдоїсти Богдан Ядов і Дар’я Білодід, скелетоніст Владислав Гераскевич.
Як завжди, своє місце в спортивному містечку мала і «Олімпійська арена». Співробітники редакції організували вікторину, в якій дітлахи демонстрували свої знання різних видів спорту. Звичайно, не всі швидко орієнтувалися в запитаннях, які часом викликали труднощі. У таких випадках тягнули з «екзаменаційного столу» другий білет або зверталися за допомогою до батьків. Але блискучі відповіді деяких дівчат і хлопців були гідні оплесків.
Динаміки конкурсній програмі надав «олімпійський квест». Діти, включивши «четверту швидкість», бігли від одного сектора до іншого, щоб виконати завдання і отримати на спеціальний аркуш заповітну наклейку. Володарям найбільшої кількості наклейок організатори вручали призи.

Відчуття командного духу

Сергій Бубка (президент НОК):

– Національний олімпійський комітет проводить багато заходів, які спрямовані на виховання наших дітей і юнацтва в дусі найкращих спортивних традицій. Прищепити юному поколінню олімпійські цінності – це головна мета.
Одне з найважливіших місць серед заходів НОК посідає Олімпійський урок. Ми дуже раді, що його популярність зростає з року в рік, нинішній відзначився рекордом – сьогодні на Оболонській набережній працюють 43 спортивні майданчики. Це дає дітям чудову нагоду ближче познайомитися з різними видами спорту, поспілкуватися з видатними атлетами, котрі можуть стати для них прикладом у житті. Не сумніваюся, що сьогодні багато дітей зроблять свій вибір на користь того чи іншого виду. Зараз згадую своє дитинство... Я намагався брати участь у змаганнях із різних видів, хотів знайти той, який мені особливо припаде до душі. У підсумку зупинився на стрибках з жердиною.
Упевнений, що деякі з нинішніх учасників нашого Олімпійського уроку оберуть «свій» вид спорту і в майбутньому досягнуть тріумфу на найбільших спортивних форумах світу.

Юлія Прокопчук (стрибки у воду):

– Цьогорічний Олімпійський урок для мене особливий, тут я спробувала себе в якості тележурналіста. Непроста це справа, навіть здавалося, що стояти з мікрофоном складніше, ніж стрибати у воду з вишки. Та головне почати, а там і впевненість з’явиться.
Як і торік, на Олімпійський урок прийшла з родиною – чоловіком і сином Микитою. Синочкові скоро виповниться півтора року, він уже пробує виконувати фізичні вправи. Ми з чоловіком за те, аби з раннього віку Микиту долучати до фізкультури, всіляко розвивати його фізично. Що він обере в майбутньому – подивимося, а сьогодні Микитка, можна сказати, отримав свій перший урок спорту.

Ігор Радівілов (спортивна гімнастика):

– Приємно бачити, який інтерес до цієї події виявляють діти – наша майбутня спортивна зміна. Я впевнений, минуть роки, і хтось із них підкорюватиме олімпійські вершини, п’єдестали чемпіонатів світу та Європи.
Неможливо переоцінити значення Олімпійського уроку, адже він широко пропагує спорт і здоровий спосіб життя. Крім того, на таких заходах завжди багато відомих спортсменів. Дітям подобається спілкуватися з ними, і треба сказати, що в такому спілкуванні є зворотний зв’язок. Діти дарують велику радість, позитивні емоції. Вони, як ніхто, здатні дати атлетам потужний позитивний заряд.
Олімпійський урок – це колосальне задоволення для всіх. Я теж підходив до різних майданчиків, хотів взяти участь у змаганнях, наприклад, постріляти зі спортивної зброї. Але черги дуже великі – і це найкращий показник популярності.
Сьогоднішній урок присвячений Юнацьким олімпійським іграм в Аргентині. Для більшості наших юних атлетів це перші старти такого рівня. Вони дуже корисні, оскільки дають великий досвід і адаптують до великих психологічних навантажень, які неминучі на масштабних спортивних форумах. Зізнаюся, дуже шкодую, що такі змагання запровадили нещодавно, а не в ту пору, коли мені було 14-16 років. Нашим юним олімпійцям бажаю міцного здоров’я і перемог в Буенос-Айресі.

Олена Підгрушна (біатлон):

– Була дуже рада, коли мене запросили на Олімпійський урок. Тут неймовірно чудова атмосфера, море позитиву! Головне, що все це робиться для наших дітей. Їх необхідно захопити спортом. Як це зробити? Самі заклики жодного ефекту не принесуть, а на Олімпійському уроці діти можуть не тільки почути багато інформації, а й спробувати себе в різних видах спорту, опанувати снаряди. Впевнена, хтось із цих хлопчиків і дівчаток обов’язково одного разу прийде до спортивної секції.
Що стосується моїх спортивних планів, то зараз повноцінно готуюся до нового сезону. Часу залишилося не так багато, попереду – зимові старти.

Повністю читайте у віддрукованому номері.
Передплатити журнал зараз!

Ігор
ЧЕМЕРИС

Фото
НОК України