В скарбничці наших – 8 золотих, 13 срібних і 5 бронзових медалей
- Олімпійська Арена №8-2018
- Інші публікації
На першому такому турнірі, старти якого приймали Глазго і Берлін, розігрували медалі в легкій атлетиці, водних видах (плаванні, синхронному плаванні, стрибках у воду), велоспорті, спортивній гімнастиці, веслуванні, триатлоні й гольфі. Загалом у змаганнях взяли участь 4500 атлетів з 52-х країн.
У загальному медальному заліку збірна України посіла восьме місце. Наші спортсмени завоювали 26 нагород: 8 золотих, 13 срібних і 5 бронзових.
Тричі сходили на п’єдестал вітчизняні велосипедисти. Володарем «золота» став Роман Гладиш в скретчі на дистанції 15 км. Торік Гладиш на континентальній першості здобув бронзову нагороду, і нині його вважали одним з фаворитів. Про свої наміри зійти на найвищу сходинку п’єдесталу він заявив одразу, провівши попереду основної групи більшу частину гонки. Напарником українця у відриві був француз Адрієн Гарель. Їхній дует втримав перевагу над пелотоном до фінішного кола, а на останніх метрах український спортсмен вирвався вперед і став переможцем.
Любов Басова і Олена Старикова здобули «срібло» в командному спринті. У кваліфікації вони показали третій час, за результатами заїзду із суперницями з Литви відібралися до фіналу. У фіналі з часом 33,108 поступилися росіянкам (32,452). Ще одну срібну медаль Старикова завоювала в гонці на швидкість (500 м). Здобути золоту нагороду на найпрестижніших стартах для спортсменки і її тренера – завдання найближчого часу. Про реальність цієї мети свідчить динаміка результатів Старикової в гіті, а також той факт, що розгін у неї є одним із найшвидших серед гонщиць Європи.
Тріумфаторами чемпіонату серед стрибунів у воду стали Олег Колодій і Софія Лискун в змаганнях змішаних команд. На найвищу сходинку п’єдесталу в командних змаганнях українські спортсмени зійшли, набравши в сумі за шість стрибків 355,90. Вони на 3,3 бала випередили німців Лу Массенберга і Марію Курьо, і на 6,35 – представників Росії Євгенія Кузнецова і Юлію Тімошиніну. Після того, як Олег Колодій за «чотири з половиною оберти вперед в групуванні» з трампліна отримав 70,30 бала, підопічній Іллі Целютіна і Тамари Токмачової потрібно було виконати свої гвинти з вишки не менш ніж на 63,90 бала. Софія отримала за стрибок 67,20. Упевнена перемога! Перша на чемпіонаті Європи, як для Софії Лискун, котра дебютувала торік «бронзою» в синхроні з Валерією Люлько, так і для Олега Колодія.
У міксті на 3-метровому трампліні (синхронні стрибки) дует Вікторії Кесар і Станіслава Оліферчика посів третє місце. У фіналі змагань український дует отримав сумарну оцінку 291,81 бала. Наші стрибуни у воду поступилися британській парі Грейс Рід/Росс Хаслам (308,67) і представникам Німеччини Тіні Пунзель і Лу Массенбергу (313,50).
Блискуче виступили українські синхроністки. Чемпіонками в довільній програмі командної комбінації стали Марина Алексєєва, Владислава Алексєєва, Валерія Апрєлєва, Марта Федіна, Олександра Кашуба, Яна Нарєжна, Катерина Резник, Анастасія Савчук, Аліна Шинкаренко, Єлизавета Яхно, Вероніка Гришко, Олександра Коваленко.
Нагадаємо, що українки вже завойовували титул чемпіонок Європи в комбінації 2014 року в Берліні. З того складу на нинішній першості континенту виступали Катерина Резник і Анастасія Савчук. У змаганнях команд в Глазго українки двічі сходили на другу сходинку п’єдесталу. Серед дуетів срібні медалі завоювали харків’янки Єлизавета Яхно і Анастасія Савчук (93,400 бала). Перемогли росіянки Світлана Колесніченко і Варвара Субботіна (96,700), бронзова медаль – у італійок Лінди Черруті і Констанци Ферро (92,1333).
Таким же був розподіл місць на п’єдесталі і в технічній програмі. Яхно і Савчук набрали 92,6188 бала, Колесніченко і Субботіна – 95,1035, Черруті і Ферро – 89,7519. Єлизавета Яхно також здобула «срібло» і «бронзу» в дисципліні «соло». У технічній програмі з оцінкою 91,3517 вона була другою, поступившись Світлані Колесниченко (93,4816), третю сходинку п’єдесталу посіла Лінда Черруті. У довільній програмі наша спортсменка здобула «бронзу», набравши 92,1333 бала. На першому місці – Колесніченко (94,9333), на другому – Черруті (92,5000).
Олег Колодій і Софія Лискун - переможці в змаганні змішаних пар
Гучний сюрприз піднесла Діана Димченко, ставши бронзовою призеркою чемпіонату Європи в змаганнях одиночок. У цьому виді програми, в якому українки ніколи ще не посідали призових місць, Діана зуміла принести нашій країні першу в історії медаль. На позначці 500 м Димченко була четвертою, поступаючись італійці Кірі Тонтодонаті, австрійці Магдалені Лобнег і швейцарці Джинін Гмелен. А два наступних відрізка дистанції проходила з другим часом, відстаючи тільки від Гмелен. Швейцарці вдалося перетнути фініш першою, слідом за нею приїхала австрійка, а далі з відривом у 0,05 сек. – Діана Димченко.
На поміст «Гідро-арени» в Глазго виходили понад 300 гімнастів з 37 країн, у тому числі 10 представників України. У турнірі не брав участі лідер нашої команди Олег Верняєв. На початку січня олімпійський чемпіон Ріо-2016, чемпіон світу-2014 і чинний чемпіон Європи в багатоборстві та на брусах переніс дві операції в одній з клінік Німеччини. Травма ноги його турбувала не перший рік, а зв’язку в плечовому суглобі він надірвав минулого сезону. Знову розпочати тренування провідний український гімнаст зміг тільки на початку літа. Поки залишається відкритим питання, чи встигне він цілком відновитися до чемпіонату світу, який проходитиме з 25 жовтня по 3 листопада в Досі (Катар).
За відсутності вихованця Геннадія Сартинського головні надії української збірної були пов’язані з Ігорем Радівіловим. У своїй колекції бронзовий призер Олімпіади в Лондоні і дворазовий віце-чемпіон світу в опорному стрибку мав шість медалей чемпіонатів Європи, у тому числі «золото», завойоване 2013 року у вправах на кільцях. В Глазго надії уболівальників Ігор виправдав! Він виконував два опорних стрибка з коефіцієнтом складності 5,6. У першому припустився помарок, а другий виконав ідеально. Судді поставили українському гімнастові середню оцінку 14,866. За стрибки такої ж складності росіянин Артур Далалоян отримав 14,900 бала, і цей результат приніс йому перше місце. У Ігоря Радівілова – срібна медаль. Бронзовим призером став ще один росіянин – Дмитро Ланкін (14,666).
У чемпіонаті Європи з триатлону брали участь двоє українців: Іван Іванов і Маргарита Крилова, на жаль, їм не вдалося фінішувати. В Іванова трапився прикрий прокол на велоетапі. Що стосується Крилової, то це був її дебютний старт на змаганнях такого рівня, і їй треба ще накопичити досвід.
У турнірі з гольфу на об’єднаному чемпіонаті Європи українські представники участі не брали.
ТОП-10 країн за кількістю здобутих медалей
1. Росія (31–19–16)2. Великобританія (26–26–22)
3. Італія (15–17–28)
4. Нідерланди (15–15–13)
5. Німеччина (13–17-23)
6. Франція (13–14–15)
7. Польща (9–6–6)
8. Україна (8–13–5)
9. Швейцарія (8–4–7)
10. Угорщина (7–4–4)