Paris 2024
Спортивні баталії 2023 року
До олімпійської медалі разом з "Олімпійською Ареною"!
Засновник:
Національний олімпійський комітет України

«Висока ціна кожної медалі»

Михайло Романчук
На чемпіонаті Європи в шотландському Глазго Михайло Романчук тричі сходив на п’єдестал. Золоті нагороди 21-річний український плавець завоював на дистанціях 400 і 800 м вільним стилем, а в запливі на 1500 м став другим. Два «золота» і «срібло» – прекрасний подарунок до дуже важливої події в житті спортсмена.

Та незважаючи на здобуття трьох медалей, Михайло Романчук не погоджується поставити найвищу оцінку своєму виступу в Глазго.
– Справа в тому, що напередодні цих стартів я поставив перед собою мету завоювати три золоті медалі. Але на «півторашці» не вийшло. Зізнаюся, другий результат приніс мені розчарування. Дуже сердився на себе. Хоча, звичайно, в цілому я задоволений своїм виступом. І не тільки тому, що здобув медалі: практично в кожній дисципліні мені вдалося поліпшити час і побити особисті рекорди.

Якій з трьох медалей раділи більше, ніж іншим?

– Напевно, першій, оскільки вона задала почин іншим. Хоча, за великим рахунком, кожна нагорода – велика радість. Будь-яка медаль має високу ціну, оскільки їй передує важка і тривала праця і спортсмена, і тренера.

У запливі на 800 м ви випередили таких асів, як італієць Грегоріо Пальтріньєрі й німець Флоріан Веллброк. На вашу думку, за рахунок чого вдалося у них виграти?

– Перемоги не бувають випадковими. Як відомо, перемагає найсильніший. Значить, краще за них був готовий. Я довів, що сьогодні є найсильнішим. Але в спорті головне інше: доводити, що ти найсильніший, треба постійно, упродовж багатьох років. Зупинятися не можна. Адже суперники теж не марнують час і горять бажанням перемагати. Та й нові імена з’являються щорічно. Плавець, на котрого сьогодні не звертають уваги, завтра б’є рекорди і посідає своє місце в європейській і світовій еліті.
Я дуже задоволений, що в Глазго мені вдалося випередити Пальтріньєрі, Веллброка і виграти заплив на 800 м, ще й тому, що ця дистанція у вільному стилі тепер входить до програми Олімпіад. Виходить, що на чемпіонаті Європи я досяг успіху в трьох олімпійських дисциплінах.

На яких дистанціях припускаєте змагатися на Олімпійських іграх в Токіо-2020?

– Як і зараз, передусім налаштовуюся на дистанцію 1500 м. На ній торік я став срібним призером чемпіонату світу. Швидкість, яку я показую на «півторашці» дозволяє мені успішно плисти і 400, і 800 метрів. У будь-якому разі говорити упевнено про пріоритетні на Олімпіаду дисципліни можна буде тільки після чемпіонату світу наступного року.

Які ще старти входять до вашої програми змагань на нинішній рік?

– Одна важлива подія сильно скоригувала мою змагальну програму. Безумовно, для спортсмена неможливо переоцінити ту справу, якою він займається. Проте для будь-якої людини найголовнішим у житті є сім’я. 2 вересня у нас з Мариною Бех велике свято – весілля. (Марина Бех – українська легкоатлетка, стрибунка в довжину. Переможниця Європейського юнацького олімпійського фестивалю 2011 р., срібна призерка чемпіонату Європи з легкої атлетики 2018 р. – Ред.).
Ми з Мариною познайомилися понад два роки тому, на Олімпіаді в Ріо-де-Жанейро. І ось вирішили, що готові до відповідального кроку – створення сім’ї. Пропозицію їй зробив у Новий рік. А зараз на повну триває підготовка до весілля. Вирішили зіграти його в Хмельницькому – рідних краях Марини.

Уже вирішили, куди вирушите у весільну подорож?

– Так, полетимо на Мальдіви. Раніше бувати там не доводиться, але про Мальдівські острови розповідають із захопленням. Нам здається, що для молодят кращого і не придумати.
А вже по приїзду відновлю підготовку до змагань. Цьогоріч збираюся взяти участь у чемпіонаті світу на короткій воді, який відбудеться в грудні в китайському Ханчжоу.