До олімпійської медалі разом з "Олімпійською Ареною"!
Засновник:
Національний олімпійський комітет України

Студенти влучили в «десятку»!

Студенти влучили в «десятку»!
З 15 до 28 липня в Коїмбрі (Португалія) проводилися IV Європейські університетські ігри. В загальному заліку Україна посіла 12-те місце серед команд з 39 країн, маючи в своєму активі 2 золоті, 2 срібні й 6 бронзових нагород. Так вдало на подібних змаганнях українці ще не виступали.

Коїмбра – перша столиця Португалії. Це невелике місто в 180 км від Порту на березі річки Мондегу, в якому розташований найдавніший університет у країні. Воно гостинно прийняло понад 4000 учасників студентських змагань. Упродовж двох тижнів юнаки і дівчата захищали честь своїх університетів і країн на турнірі, який щоразу стає популярнішим серед студентської молоді континенту. Цьому сприяє не тільки можливість позмагатися, а й чудова нагода познайомитися і поспілкуватися з новими друзями-суперниками, дізнатися більше про країни, які вони представляють.
Спортивні споруди стародавнього Коїмбрського університету, заснованого 1290 року (саме він надихнув Джоан Роулінг на написання «Гаррі Поттера»), стали епіцентром спортивних баталій з 13 видів спорту. Україна була представлена в шести: футболі, футзалі, баскетболі 3х3, дзюдо, академічному веслуванні й бадмінтоні. Особливістю Європейських університетських ігор, заснованих Європейською асоціацією студентського спорту (EUSA) 2012 р., є те, що до участі в них допускаються виключно студенти вищих навчальних закладів або випускники, котрі здобули диплом у рік перед змаганням, віком до 30 років. Крім того, до складу команди з кожного виду спорту мають входити студенти лише одного вишу. У змаганнях беруть участь чоловічі й жіночі збірні.
З усієї Європи на Ігри з’їхалися 506 команд з 291 університету. Нашу країну представляли 5 вишів: Сумський державний університет (дзюдо, хлопці), Національний університет «Харківський політехнічний інститут» (бадмінтон, хлопці й дівчата), Прикарпатський національний університет імені Василя Стефаника (баскетбол 3х3, дівчата), Київський університет імені Бориса Грінченка (футбол, хлопці) й Чорноморський національний університет імені Петра Могили (академічне веслування й дзюдо – дівчата, футзал, хлопці).
Першими розпочали змагання бадмінтоністи. Підопічні тренера Віталія Конова в командній першості легко обіграли суперників з Бельгії й Німеччини, але поступилися фаворитам турніру французам з рахунком 2:3. У підсумку посіли шосте місце. В індивідуальній першості Марина Ільїнська, Владислава Лісна й Олександр Шмундяк вибороли перші бронзові медалі для нашої збірної. А Марина Ільїнська й Владислава Лісна стали чемпіонками у парному розряді, перегравши у фіналі суперниць із Німеччини з рахунком 2:1 (21:10, 15:21, 21:7). Було дуже цікаво спостерігати за перебігом подій у цьому рівному й непередбачуваному поєдинку. Як же всі ми раділи успіху наших землячок!
Змагання з баскетболу 3х3 тривали впродовж трьох днів і викликали у глядачів шалений інтерес. На шляху до фіналу наші дівчата зіграли п’ять матчів, три з яких проводилися в один день, і в усіх перемогли (15:13 – угорок, 9:8 – литовок, 19:10 – німкень, 21:10 – швейцарок, 20:14 – португалок). Хоча студенткам із Прикарпатського національного університету й не вдалося повторити свій переможний результат попередніх Європейських університетських ігор, фінальній матч проти збірної Румунії продемонстрував високий рівень жіночого баскетболу 3х3 в Україні. Нервова емоційна гра завершилася перемогою румунок, у складі яких на майданчику перебувала майже вся національна збірна, – 20:9. Підопічні Юрія Процюка – Христина Філевич, Вікторія Касаткіна-Карєва, Оксана Моллова, Анастасія Сидорак – стали срібними призерками.
Успішним став і виступ нашої жіночої й чоловічої збірних у дзюдо. Андрій Колесник (+100 кг) завоював золоту медаль! У фіналі він переміг Владислава Терпитського з Білоруського національного технічного університету – 10:0. Геворг Манукян (до 73 кг) увирішальному поєдинку поступився польському спортсмену Матеушу Гарбачу – 0:10, і став срібним призером. А у легкій вазі (-60 кг) Кирило Самотуг завоював для Сумського державного університету « бронзу» в поєдинку проти француза Ніколаса Оуча – 10:0. Бронзову медаль завоювала також 20-річна студентка Чорноморського національного Ганна Антикало (до 70 кг), котра у міні-фіналі здолала опір німкені Аліни Фідлер (10:0).

Повністю читайте у віддрукованому номері.
Передплатити журнал зараз!

Анастасія
ВОЛОБУЄВА

Фото
автора