До олімпійської медалі разом з "Олімпійською Ареною"!
Міністерство молоді та спорту України      Національний олімпійський комітет України

Зв’язок спортивних поколінь

Зв’язок спортивних поколінь
2 червня на столичній Оболонській набережній пройшов Олімпійський день. Організували його Національний олімпійський комітет, Міністерство молоді та спорту України, Київська міськдержадміністрація. Чудова сонячна погода, бажання киян долучитися до спорту, зарядитися гарним настроєм, цікава програма сприяли тому, що в історію Олімпійського дня було вписано новий рекорд масовості. Популярне спортивне свято зібрало на набережній майже десять тисяч учасників і гостей.

Цей захід, приурочений до дня створення Міжнародного олімпійського комітету, проводиться щорічно майже в 200 країнах світу. Однією з головних його тем нині були ІІІ Юнацькі олімпійські ігри, які восени проводитимуться в Буенос-Айресі.
В урочистому відкритті взяли участь президент Національного олімпійського комітету Сергій Бубка, заступник міністра молоді та спорту України Микола Даневич, начальник Департаменту освіти, науки, молоді та спорту КМДА Вадим Гутцайт, Надзвичайний і Повноважний Посол Аргентинської республіки в Україні Хосе Алонсо, Надзвичайний і Повноважний Посол Японії в Україні Сумі Шігекі, а також уславлені українські спортсмени.
Відкриваючи Олімпійський день, Сергій Бубка сказав: «З року в рік ми прагнемо зробити спорт в країні ще більш масовим. Приємно, що це вдається. НА нинішньому святі зібралася рекордна кількість учасників, передусім дітей і підлітків. Радісно бачити щасливі очі дітей! Приємно відзначати, що популярність Олімпійського дня зростає, причому не тільки в столиці й обласних центрах, а й у невеликих містечках і селах».
Уздовж набережної були встановлені намети і майданчики організаторів, спортивних федерацій. По всьому маршруту походжали «стародавні греки» – юнаки та дівчата в стилізованому одязі античних часів. Своє місце мала і «Олімпійська арена» – усі охочі могли ознайомитися з останніми публікаціями журналу. Співробітники редакції провели серед дітей вікторину з історії олімпійського руху. Вони показали прекрасні знання з цієї теми і вкотре довели, що люблять і знають спорт.
Яна Шемякіна (фехтування на шпагах):
– Я стала мамою і весь свій час, звичайно, присвячую донькам-близнючкам, їм за три місяці виповниться рік. Проте мені вдалося знайти пару годин, аби завітати на це свято, яке створює гарний настрій, дарує радість і неймовірний позитив. Зустріла багатьох своїх друзів, з котрими давно не бачилися і дуже скучила. Коли підростуть мої діти, то обов’язково приходитиму на такі заходи разом з ними. Нехай з малих років заряджаються олімпійським духом.
Що стосується моїх планів, то завершувати кар’єру не збираюся. Приступила до тренувань, з наступного року хочу вже виступати. Бажання колосальне!
Рекордними за своїми масштабами були і фотосесії цього дня. Неможливо було змарнувати унікальну нагоду сфотографуватися із зірками спорту минулих років і сучасності – Григорієм Кріссом, Олександром Волковим, Лілією Подкопаєвою, Ельбрусом Тедеєвим, Наталією Добринською, Оленою Говоровою, Анною Сорокіною, Оленою Пахольчик, Оленою Яценко, Наталією Ляпіною, Іллею Квашею, Георгієм Зантарая, Юлією Прокопчук, Дар’єю Білодід та іншими.
Жан Беленюк (греко-римська боротьба):
– Дуже приємно, що сьогодні мене оточують діти, щоб взяти автограф і сфотографуватися разом, цікавляться моїм видом спорту. Розповідаю про греко-римську боротьбу і на практиці показую, що це таке, із задоволенням проводжу майстер-клас. Радісно усвідомлювати, що можу допомогти дітям і підліткам у виборі виду спорту. Вважаю це моїм скромним внеском у долучення нашого молодого покоління до здорового способу життя, аби юнь уникла впливу вулиці.
На таких святах спортсмени отримують великий позитивний заряд від своїх уболівальників. Спілкування надихає на нові успіхи, адже нікому не хочеться підвести тих, хто вірить в тебе.

Яна Шемякіна – у центрі уваги. Олімпійські чемпіони Ельбрус Тедеєв і Вадим Гутцайт - поруч

Окремими спортивними подіями Олімпійського дня можна назвати майстер-класи, які проводили з дітьми і підлітками видатні спортсмени й тренери.
Так, у секторі спортивної гімнастики головними інструкторами у вправах на коні були олімпійський чемпіон Олег Верняєв і його наставник, головний тренер чоловічої збірної України Геннадій Сартинський.
Багато юних шанувальників боксу зібралися біля рингу, де азам цього спортивного мистецтва навчав призер Олімпіади-2012 Денис Беринчик. Поруч розміщувалися борцівські килими, на яких майстри вільного і греко-римського стилів демонстрували особливості своїх видів. Хлопчаки обступили цей сектор щільним кільцем, намагаючись не пропустити жодного слова Жана Беленюка – чемпіона світу та віце-чемпіона Олімпіади-2016.
Дар’я Білодід (дзюдо):
– Мені раніше вже доводилося бувати на таких святах гостею. А сьогодні я вперше беру участь у програмах. Дуже рада, що сьогодні я тут, разом зі своїми колегами-спортсменами. Настрій – супер!
Навесні я зазнала травми, але зараз вже майже відновилася після неї. Почала повноцінні тренування. Головна моя мета нинішнього року – взяти участь в чемпіонаті світу, який проводитиметься у вересні в Баку, і виступити якнайкраще.
Олімпійська чемпіонка Лондона-2012 Яна Шемякіна була в центрі уваги на фехтувальній доріжці. Кожному підлітку було неймовірно приємно отримати перший урок зі шпаги у такої прославленої спортсменки.
Ще здалеку можна було помітити сектор сучасного п’ятиборства, біля якого вишикувалася довга черга. Звичайно, всі свої дисципліни цей вид не міг продемонструвати, зате була можливість дати хлопцям і дівчатам уроки стрільби. Для цього встановили мішені, привезли лазерні пістолети. Зрозуміло, що охочих перевірити себе у влучності було не злічити. Тим паче, що навичок стрільби їх навчав чемпіон світу, віце-чемпіон Олімпіади-2016 Павло Тимощенко.
Анатолій Поливода (баскетбол):
– Я вперше на Олімпійському дні, і, зізнаюся, не очікував, що це така грандіозна подія. Національний олімпійський комітет робить велику справу. Завдяки таким заходам можна залучити до спорту дуже багато дітей і підлітків. Мені тут подобається абсолютно все. Чудово, що діти отримують не тільки теоретичні знання, а й мають можливість перевірити свої сили в різних видах спорту. Звичайно, дуже щасливий, що в програмі свята широко представлений баскетбол. Із задоволенням спостерігав за Олександром Волковим, котрий на майданчику показував підліткам нюанси цієї прекрасної гри.
А моє головне побажання – нехай подібних спортивних заходів у країні буде якомога більше.

Повністю читайте у віддрукованому номері.
Передплатити журнал зараз!

Ігор
ЧЕМЕРИС

Фото
НОК України