До олімпійської медалі разом з "Олімпійською Ареною"!
Засновник:
Національний олімпійський комітет України

Перші учні в школі

Упродовж чотирьох змагальних днів на всесвітній літній Гімназіаді, яка проводилася в марокканських містах Марракеш і Касабланка, вітчизняні спортсмени здобули 112 медалей (39 золотих, 39 срібних і 34 бронзові).

122 юні спортсмени з 23 областей нашої держави показали фантастичний результат! За кількістю нагород наша збірна посіла перше загальнокомандне місце на турнірі, в якому змагалися понад три тисячі учнів віком від 14 до 17 років з майже шістдесяти країн світу.
Найбільше медалей здобули боксери – 20 (8 золотих, 5 срібних і 7 бронзових). 16 нагород в активі представників тхеквондо. По 11 медалей (з них по 5 золотих) вибороли спортивні гімнасти і «художниці».
Всесвітня літня Гімназіада вперше відбулася 1974 року в Німеччині. Спочатку вона проводилася один раз на два роки, потім – щочотири роки. 2016-го, за рішенням Генеральної асамблеї Міжнародної федерації шкільного спорту, турніру повернули дворічний цикл. На Африканському континенті змагання відбулися вперше.
Шахи – 2 (2-0-0)
А ось здобуток нашої шкільної молоді в інших видах спорту: вільна боротьба (5-3-0), фехтування (3-3-2), легка атлетика (3-3-2), греко-римська боротьба (2-2-4), стрільба з лука (1-2-3), дзюдо (1-1-2), карате (1-1-0).
Високий рівень підготовки наших спортсменів відзначив президент Міжнародної федерації учнівського спорту Лоран Петринка, він привітав їх із здобуттям 112 медалей і висловив упевненість, що за кілька років нинішні школярі успішно штурмуватимуть олімпійські вершини.
– Українські учні довели, що є лідерами у світі. Усі хлопці й дівчата боролися за кожну медаль, секунду, очко, бал, розповідає президент Федерації учнівського спорту України, заступник міністра освіти і науки України Роман Греба. Діти підтримували один одного, і було видно, що це не просто команда, а справжня родина. Чемпіонський результат на головному шкільному планетарному форумі – це мотивація для їхніх ровесників займатися спортом і трамплін для перемог на дорослих змаганнях.